środa, 16 lutego 2011

TFONE, BARLINEK, MONNARI, COMARCH – 15-02-2011 i 16-02-2011

Muszę przyznać, że zamierzałem grać na giełdzie długoterminowo, nie patrząc codziennie na kurs akcji. Jednak jak na razie mi to nie wychodzi i pomiędzy kolejnymi transakcjami upływa zaledwie kilka dni.

Kolejny raz bohaterem dnia jest TelForceOne. Wczoraj, również na szybko wystawiłem zlecenie sprzedaży 140 akcji po 6,65zł i jak w wolnym czasie zobaczyłem co zrobiłem to złapałem się za głowę. No ale czasu nie cofnę. Czas wyciągnąć wnioski i nie sprzedawać akcji „na szybko”, przez co rozumiem szybkie spojrzenie na kurs i natychmiastowe wystawienie zlecenie kupna. Akcje te mogłem spokojnie sprzedać za 6,78zł. No, ale nie mogę narzekać, do tej pory każda sprzedaż przynosiła mi nie najgorszy wynik.
Podsumowując. Kurs 10 akcji pozostałych po ostatniej transakcji sprzedaży wzrósł o 13,68% a 130 akcji dokupionych później o 9,38%.


Dzisiaj ze względu na posiadanie wolnych środków na koncie w mBanku, postanowiłem je częściowo wykorzystać. Wybór padł na Barlinek oraz Monnari.

Barlinek wpadł do portfela po 4,19zł, w sumie zakupiłem 200 akcji. Od jakiegoś już czasu akcje Barlinka zmieniły trend na rosnący, stąd taka decyzja. Mam tylko nadzieję, że potrwa on jeszcze jakiś czas.

Akcje Monnari też wykazuję zmianę trendu spadkowego trwającego od końca września zeszłego roku. Zastanawiam się tylko czy kupno nie było przedwczesne. Dodatkowym czynnikiem ryzyka są nie najlepsze wyniki spółki. No cóż, trochę tutaj zaryzykowałem. Mogę żałować, że skoro już zamierzałem kupić te akcji to nie zrobiłem tego wczoraj bądź tuż po rozpoczęciu notowań. Tutaj również jest to wynikiem braku czasu. Tak jestem trochę do tyłu, ale mam nadzieje, że wzrosty mi to wynagrodzą. Kupiłem również 200 akcji jak w przypadku Barlinka za 4,08zł


Wiadomość z ostatniej chwili: właśnie udało mi się kupić akcje spółki Comarch. Jako, że ostatnio informatyka jest niejako na fali a do tego Comarch jest spółką o solidnych podstawach, postanowiłem w nią zainwestować. Niedawno pojawiły się też pozytywne informacje o dużym kontrakcie na wdrożenie systemu ERP oraz o wzroście zamówień o 20% w skali roku. Spółka oczekuje również znacznie lepszych wyników w tym roku. Zakupiłem 9 akcji po 93,20zł.

Po dzisiejszych transakcjach zakupu w portfelu posiadam akcje: Polnord, 11BIT, Barlinek, Monnari oraz Comarch.

0 komentarze :

Prześlij komentarz