środa, 23 marca 2011

ANTYBELKI ZOSTAJĄ DO KOŃCA 2011 ROKU


Ministerstwo Finansów zdecydowało się jednak przesunąć termin wprowadzenia zmian przepisów likwidujących możliwość unikania podatku Belki na lokatach z dzienną kapitalizacją. Pisałem o tym we wpisie: Koniec lokat antybelkowych od 1 lipca 2011 roku.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, zmiany te mają być jednak wprowadzone wraz z początkiem przyszłego roku, dając czas instytucjom finansowych do zmian w systemach informatycznych oraz do zmian w ofertach lokat.

Niestety to by było tyle z pozytywnych informacji. Druga jest już mniej pozytywna. Mianowicie w związku z przesunięciem terminu wprowadzenia nowych przepisów nie będzie obowiązywała taryfa ulgowa w postaci terminu przejściowego. Do tej pory pojawiały się informacje o tym, że w przypadku założenia lokaty do 30 czerwca, unikniemy podatku przez cały okres trwania lokaty. W przypadku zmian, które wejdą wraz z 1 stycznia 2012 roku, tej taryfy ulgowej nie będzie.

Tak więc pozostaje nam 9 miesięcy na zakładanie lokat z dzienną kapitalizacją, korzystając z narzędzia do optymalizowania kwot. W dniu wczorajszym założyłem 5 lokat „Na wiosnę” na optymalną kwotę 1015,98zł, co w sumie da zarobić 5,46% netto w skali roku.

1 komentarze :

Eugeniusz pisze...

Szkoda, ze zamiast ciąć uprzywilejowanym grupom, rząd tnie oszczędzającym. Ale tacy nie przyjadą z kilofami pod sejm.

Prześlij komentarz