piątek, 4 marca 2011

BRE, HANDLOWY, POLICE – 4-03-2011

Dzień banków – zakupiłem dzisiaj małe pakiety BRE i Banku Handlowego. Tak naprawdę już dawno na oku miałem banki, trochę żałuję, że wcześniej nie kupiłem żadnego. Wygląda na to, że WIG-banki wyłamał się wreszcie z trendu spadkowego a to wszystko za sprawą PKO BP, nad którym też się zastanawiałem.Analizując wykresy banków, BRE i Handlowy wydały mi się najlepsze pod względem możliwych zysków. Jako że całkiem niedawno obroniły swoje wsparcia na liniach trendu oraz posiadają dosyć szerokie kanały. BRE wpadł za 323,90zł a Handlowy za 93,75zł. Zakupiłem skromne pakiety, odpowiednio 3 i 9 akcji.

Poniżej przedstawiam wykresy BRE i Banku Handlowego:


 

Transakcje dzisiejszego dnia dopełnia sprzedaż części pakietu Polic, tj. 150szt. Akcje te sprzedałem po 11,10zł. Po dniu dzisiejszym zostanie mi jeszcze 200 akcji. Ciężko obliczyć zysk, gdyż kupiłem w kilku transzach i nie wiem czy policzyć po uśrednionej cenie czy w systemie FIFO (First In First Out). Wyniki podam po sprzedaży reszty akcji.

 
Powody sprzedaży to z jednej strony obawa, że dobra passa się nie utrzyma za długo, z drugiej strony brakowało już mi środków na inne transakcje. A mam już kilka spółek na oku: Skotan, Sygnity, MCI, JW. Construction, Mostalzab, Zelmer, IDMSA, Budopol, Duda, Hygienika i inne.

Jednocześnie chciałbym się pochwalić dobrą decyzją wejścia w PKN Orlen, który kupiłem za 43,73zł a dziś w czasie pisania tego wpisu kurs wynosi już 49,40zł. Stanowi to 12,97% wzrost kursu akcji. Ach, że też nie zakupiłem większego pakietu. Byłem niemalże przekonany, że cena wzrośnie, choć nie marzyłem o aż tak mocnym odbiciu.  

Chyba czas popracować trochę nad taktyką, gdyż portfel akcji stał się strasznie rozdrobniony. Liczba spółek już trochę przerosła moje oczekiwania i wynosi już 12. Teraz będę się starał ograniczyć tą liczbę do 8 spółek i inwestować większy kapitał w spółki „bezpieczne”, co do których będę miał małe obawy.

0 komentarze :

Prześlij komentarz