czwartek, 17 marca 2011

CITY-INTERACTIVE, MILLENIUM

W związku ze spadkami na giełdzie spowodowanymi sytuacją w Japonii postanowiłem zrobić niewielkie zakupy. Niestety na rachunku maklerskim posiadałem tylko środki na zakup jednej spółki. Wybór padł na City-Interactive. Zakupiłem tylko 25 akcji po cenie 29,50zł. W dniu dzisiejszym kurs spółki wynosi już na zamknięciu 32,65zł.

Wartość portfela akcji wynosi już przeszło 12500zł. Stanowi to w zasadzie maksymalny pułap określony w celach na 2011 rok. Dzisiaj widzę, że warto na przyszłość mieć trochę gotówki na kupno przecenionych akcji spowodowanych złymi informacjami ze świata. Zwykle kilka dni później odbicie kursu jest znaczące. Przykładem jest ten tydzień, gdzie w kilka dni można było zarobić naprawdę sporą sumkę.

Kolejną rzeczą, o której chciałem napisać jest otworzenie w tym tygodniu przeze mnie Dobrego Konta w banku Millenium. Jest to już przedostatni krok na drodze optymalizacji produktów bankowych, głównie w celu osiągnięcia maksymalnych korzyści finansowych, w tym dochodu pasywnego. Ostatnim krokiem będzie zmiana rachunku maklerskiego, o czym poinformuję już wkrótce.

Jak zauważyliście ostatnio pojawiły się przerwy w publikowaniu nowych wpisów. Spowodowane jest to powrotem do kraju i załatwianiem mnóstwa zaległych i nagromadzonych spraw oraz słabym samopoczuciem spowodowany "jet lag-iem". Bardzo źle odczuwam zmianę strefy czasowej, budzę się o 5 rano nie mogąc już zasnąć po 5 godzinach snu. Pomału odczuwam jednak poprawę.

Dobre konto założycie tutaj:

3 komentarze :

Eugeniusz pisze...

Gratulacje z powodu City Interactive! Nie wierzyłem w tę spółkę (no chyba że jako przyczepa do Optimusa), a tu niespodzianka.

Darek M.W. pisze...

To może powiedz jakie spółki masz na oku i warto się im przyjrzeć.
Dzisiaj postaram się jeszcze przejrzeć kreski odnośnie portfelowych spółek.

Eugeniusz pisze...

Przyznam, że na chwilę obecną nie przyglądam się dokładnie spółkom na GPW. Trzymam Optimus oraz Tauron i na razie nie zamierzam pozbywać się akcji tych spółek.

Obecnie dość aktywnie gram na koncie Forex. W ciągu ostatniego tygodnia zarobiłem na spadku USDPLN, potem na wzroście ceny srebra, a teraz trzymam kontrakty na WIG20 i Nikei225. Zagrałbym też na spadek EURPLN, ale już mam 2 otwarte pozycje, więc wystarczy.

A wracając jednak do spółek: możesz przyjrzeć się Sfinksowi i Polskie Jadło, lecz nie radzę kupować, tylko się przyglądać. Na pewno warto bliżej przyjrzeć się Impexmetalowi, bo cena jest atrakcyjna. Na chwilę obecną tyle mogę zaproponować z GPW.

Prześlij komentarz