niedziela, 13 marca 2011

COMARCH, TFONE, GNT, PKN

Ostatnie dni na delegacji oraz powrót do kraju spowodowały mały zastój na blogu. Postaram się uzupełnić to co ostatnio działo się na rynku a przede wszystkim w moim portfelu.

Zacznę od sprzedaży akcji Comarch. Wchodząc w tą spółkę byłem niemal pewny, że wzrosty jeszcze trochę potrwają. Solidne podstawy, ambitne plany na ten rok i przebywanie w trendzie wzrostowym od połowy października. Być może właśnie przyszedł czas na drobną korektę. 

 
Jak widać na wykresie, trend wzrostowy został wyłamany, stąd decyzja o sprzedaży. Akcje sprzedałem po 91zł, czyli 2,36% poniżej ceny kupna. Strata wyniosła 26,27zł, czyli nie aż tak dużo. W dalszym ciągu będę się przyglądał kursowy tej spółki.

10 marca dokupiłem też akcji TFONE po 6,02zł. Miałem nadzieję, że to koniec spadków, jednak na koniec tygodnia kurs spadł do 5,89zł.

W zeszłym tygodniu pisałem o obligacjach.
Postanowiłem kupić opisywane obligacje GantaGNT0912 w cenie 100,25%, czyli 1002,50zł. Niestety udało mi się kupić tylko jedną obligację z dwóch. Cena ostateczna wraz z odsetkami od poprzedniego okresu wypłaty wyniosła 1003,96zł. Teraz pozostaje czekać na pierwszą wypłatę odsetek za niecałe 3 miesiące.

Ostatnią transakcją była sprzedaż akcji PKN Orlen. Cena nie jest może oszałamiająca, ale 49,88zł stanowi wzrost o 14,06%. Zysk wyniósł 115,70zł, co jest drugą najlepszą inwestycją do tej pory. Żałuję tylko, że inwestuję tak niewielkimi kwotami, nawet w spółki bardziej pewne, jak w tym wypadku wydawały się być akcje PKNORLEN.

Ostatnio zrobiłem przegląd swoich spółek w portfelu i zauważyłem niepokojącą sytuację w kursie m.in. akcji Barlinka. Na razie jednak wstrzymuję się z ich sprzedażą.

Portfelowe spółki w zasadzie stoją w miejscu, część jest na niewielkim plusie (np. Bogdanka, Handlowy, Police) a część na minusie (TFone, Barlinek, MCI, Oponeo, Cityinter).

Sytuacja po trzęsieniu ziemi w Japonii stała się mocno niepewna. Sam jestem ciekaw nadchodzącego tygodnia. Niestety skumulowanie negatywnych informacji z ostatnich dni może spowodować spadki na naszej giełdzie. Rozstrzygnięcie już jutro.

1 komentarze :

Melonmaker pisze...

Też się zastanawiam co to będzie w tym tygodniu. Chciałem sprzedać akcje przez moment, ale się wstrzymałem.

Prześlij komentarz