środa, 30 marca 2011

Impexmetal, Handlowy, Police, 11BIT

Wczoraj wróciłem z dłuższego wyjazdu weekendowego, w związku z czym jestem jeszcze trochę rozleniwiony. Jednak pieniądze same nie urosną, więc czas na kolejne transakcje.


Inwestycją o której zupełnie zapomniałem jest Impexmetal. Korzystając z okazji, że kurs znajdował w fazie konsolidacji trwającej od 15 lutego i cena zbliżyła się do linii trendu wzrostowego postanowiłem zakupić niewielki pakiet akcji. 18 marca zakupiłem 170 akcji po 4,69zł. Dzisiaj kurs wynosił ok. 5zł, co stanowi wzrost o 6,61%. Akcje oczywiście trzymam czekając na większy zysk.Czas na dwie dzisiejsze transakcje sprzedaży:

Na pierwszy strzał poszły akcje banku Citi Handlowego. Wykorzystałem dzisiejsze silne wzrosty tych akcji na realizację zysku. Udało się sprzedać cały pakiet akcji po kursie 104zł. Zakupiłem je 4 marca za 93,75zł, więc kurs urósł o 10,93%. Kolejny raz żałuję, że nie inwestuję większych sum, bo zyski mogły być naprawdę znakomite. A tak muszę się zadowolić zyskiem brutto w wysokości 85,31zł.


Trochę niepewny dalszych losów akcji Polic, postanowiłem sprzedać resztę posiadanego pakietu. Zysk jest już na tyle satysfakcjonujący, że wolę spać spokojnie wiedząć, że zarobiłem całkiem przyzwoitą sumkę. Na większe zyski mogę jeszcze poczekać, w końcu w dalszym momencie uczę się giełdy. Po ostatniej sprzedaży mogę policzyć całkowity zysk na tych akcjach. Średni wzrost wyniósł 10,04%, co dało 338,42zł zysku brutto.


Na koniec jeszcze wspomnienia o 11BIT, którą handlowałem jakiś czas temu. Pomyśleć, że kupowałem akcje za 9-10zł, a ostatnio kurs oscyluje w granicach 24zł!!! Zysk wynosiłby teraz ok. 150%. Tak to NewConnect bywa, można dużo więcej zarobić ale i stacić. Gra wydawana przez 11BIT wydała mi się dużo mniej atrakcyjna od Wiedźmina czy Snipera, stąd postanowiłem sprzedać te akcje. Teraz pozostaje niedosyt, choć akcje i tak dały mi zarobić ok. 145zł brutto

2 komentarze :

Eugeniusz pisze...

Zauważyłem, że osiągasz same zyski, ile zarobiłeś od początku?

Darek M.W. pisze...

Jutro być może dokonam podsumowania miesiąca i podliczę zyski z giełdy.

Rzeczywiście na większości akcji udaje się zarobić. Jednak zaliczyłem dwie wpadki ze złym ustawieniem stop lossa - na Optimusie i Wasko straciłem.

Na dzień dzisiejszy stratne są trzy spółki z mojego potfela, tj. Barlinek, TelForceOne oraz Pronox. Na TelForceOne już wcześniej zarobiłem i wciąż liczę na odbicie. Pronox balansuje na granicy zysku i straty.

Dzisiaj dokupiłem 280 akcji TFONE po 6,00zł/6,01zł korzystając z niskiego kursu akcji.

Co do reszty spółek z porfela, to na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
- City-Interactive - +17,29%
- MCI - +2,63%
- Impexmetal - +4,94%
- Lotos - +8,69%
- Bogdanka - +7,10%
- Oponeo - +14,47%
- BRE - +6,08%

Póki co wygląda to świetnie. Niestety ostatnio cierpię na brak czasu i brakuje pomysłów na nowe inwestycje. A wolne środki czekają.

Prześlij komentarz