piątek, 22 kwietnia 2011

Bank Pocztowy - lokata na 6 miesięcy z dziennym naliczaniem odsetek (do 5,13% netto)

Bank Pocztowy wprowadził przed kilkoma dniami całkiem ciekawą ofertę lokaty z dziennym naliczaniem odsetek. Jest to lokata 6-miesięczna na 4,81% netto (6% jak na zwykłej lokacie). Co wyróżnia tą lokatę to to, że wystarczy już kwota
500zł do jej założenia.

Tak niska kwota przy dziennym naliczeniu odsetek daje nam spore miejsce do popisu odnośnie optymalizacji, dzięki czemu dla kwoty 569,13zł otrzymamy oprocentowanie efektywne w wysokości 5,13% netto, a to trzeba przyznać na dzień dzisiejszy jest już naprawdę korzystną ofertą. 

Do wad można zaliczyć dosyć długi okres 6 miesięcy, głównie z powodu spodziewanej podwyżki stóp procentowych, które z kolei powinny pociągnąć za sobą wprowadzenie lepszych ofert lokat.

Możemy założyć dowolną ilość takich lokat - również przez Internet nie będąc klientem Banku Pocztowego (po upływie okresu, na który została założona lokata, otrzymamy zwrot środków wraz z odsetkami na konto, z którego zostały wpłacone pieniądze).

Muszę powiedzieć, że sam się zastanawiam nad ulokowaniem części środków na opisywanej lokacie. Głównie z powodu posiadania sporych środków, które dziś leżą na koncie Mocnooszczędzającym w Polbanku (4,75% netto). Zastanawiam się też nad kupnem obligacji korporacyjnych, które oferują wyższe zyski (oczywiście przy wyższym ryzyku).

Rachunek w banku Pocztowym jak również odpowiednią lokatę można założyć bezpośrednio przez poniższe linki, jednocześnie wspomagając bloga:

0 komentarze :

Prześlij komentarz