czwartek, 14 kwietnia 2011

Lokata wielkanocna - 4,8% na 6 miesięcy

Getin wprowadza kolejną lokatę ograniczoną czasowo, tj. do 17 kwietnia. Lokata wielkanocna, bo o niej mowa to oferta na 6% brutto, czyli 4,8% netto z dzienną kapitalizacją odsetek na okres 6 miesięcy.
Tym razem oferta nie jest tak korzystna jak ostatnia oferta Lokaty na wiosnę oprocentowanej na 6,02% brutto i 4,85% netto. 
Dodatkową wadą jest dwa razy dłuższy okres - 6 miesięcy, co w związku z presją inflacyjną (która notabene wynosi już 4,3%) z dużym prawdopodobieństwem spowoduje wprowadzenie lepszych lokat w najbliższym czasie lub po spodziewanej podwyżce stóp procentowych o 0,5%.
Zakładając lokatę na optymalną kwotę 1026,57zł (obliczoną za pomocą programu do optymalizacji)  możemy osiągnąć zysk w wysokości niemal 4,98%, a po doliczeniu 1zł przy zakładaniu lokaty poprzez bezpłatne konto Skarbonkowe osiągniemy zysk 5,10%.
Jeżeli o mnie chodzi to tym razem nie skorzystam z oferty. Wolne środki wolę przetrzymać na koncie mocnooszczędzającym w oczekiwaniu na lepszą ofertę bądź planowaną prywatyzację banku BGŻ oraz JSW.

0 komentarze :

Prześlij komentarz