poniedziałek, 11 kwietnia 2011

POLNORD, PRONOX – 8-04-2011

Polnord, który już posiadałem w portfelu w zeszłym tygodniu wybił się z trendu spadkowego. Okazuje się, że mogłem jeszcze trochę poczekać poprzednio ze sprzedażą. Największym problemem w tej chwili jest dla mnie przedwczesna sprzedaż. Ale chyba lepsze to niż później żałować w przypadku gigantycznych Mam nadzieję, że wybicie nie jest fałszywe, bo postanowiłem kupić 40 akcji w cenie 33,31zł. Na wykresie wygląda to tak:
Kolejną spółką, która mi ciąży od jakiegoś czasu jest Pronox. Wykres od dłuższego czasu znajduje się w formacji trójkąta, oscylując wokół ceny 1,35zł. Wcześniej pochopnie zakupiłem 600 akcji po 1,36zł.Teraz korzystając z okazji, że kurs znajduje się w okolicy dolnego ograniczenia trójkąta, dokupiłem 740 akcji po 1,29zł. Transakcja dosyć ryzykowna, zobaczymy jak się zakończy.

W zakończonym już tygodniu nie dokonałem żadnej transakcji sprzedaży. Nie widziałem powodu, dla którego kursy posiadanych spółek miałyby przestać rosnąć. Niestety w końcówce tygodnia doszło do realizacji zysku przez część inwestorów, m.in. spółki City-inter, której kurs we wtorek dobił niemal do 37zł po czy zaczął się osuwać, kończąc tydzień na 33zł. Być może nadarzyła się okazja do zakupów??

0 komentarze :

Prześlij komentarz