czwartek, 9 czerwca 2011

Debiut JSW na giełdzie


Wielkimi krokami zbliża się kolejna emisja publiczna, tym razem pod młotek idzie Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.. Właśnie został opublikowany harmonogram IPO:


Harmonogram oferty publicznej

10 czerwca – ustalenie ceny maksymalnej.
13 czerwca 2011 – opublikowanie aneksu do Prospektu z ceną maksymalną.
13 czerwca – rozpoczęcie budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.
14–24 czerwca – okres przyjmowania zapisów od osób uprawnionych.
14–27 czerwca – okres przyjmowania zapisów od inwestorów indywidualnych.
29 czerwca–1 lipca –przyjmowanie zapisów od inwestorów instytucjonalnych.
1 lipca – Złożenie zlecenia sprzedaży akcji sprzedawanych na rzecz inwestorów indywidualnych oraz osób uprawnionych.
Do 4 lipca – Ewentualne zapisy składane przez gwarantów oferty w wykonaniu zobowiązań wynikających z umowy o gwarantowanie oferty oraz przydział akcji sprzedawanych w ofercie.
Do 5 lipca – Zapisanie akcji na rachunkach inwestycyjnych.
6 lipca – pierwszy dzień notowania akcji na GPW.Cena i liczba akcji

Inwestorom indywidualnych ma zostać przydzielonych 25% akcji z możliwością zwiększenia do 30%.

Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy po cenie maksymalnej, która zostanie podana do publicznej wiadomości w formie aneksu do prospektu, 13 czerwca 2011 r. Inwestor Indywidualny ma prawo złożyć tylko jeden zapis na akcje o wartości około 10 tys. zł.

Dla inwestorów indywidualnych, w ramach akcjonariatu obywatelskiego będzie obowiązywać zasada 'maksymalnego przydziału'. Oznacza to, że na podstawie ważnych zapisów złożonych przez Inwestorów indywidualnych zostanie określona maksymalna liczba akcji, które mogą zostać przydzielone inwestorowi indywidualnemu. Zapisy, które opiewały na mniejszą lub równą liczbę akcji zostaną zrealizowane w pełni. Te, które przekraczały ten poziom zostaną zrealizowane na poziomie maksymalnego przydziału


Plany spółki

JSW działa przede wszystkim na rynku europejskim, gdzie jest największym producentem węgla koksującego. Spółka planuje zagospodarować kolejne pokłady węgla z jeszcze głębszych pokładów niż obecnie.

Zysk netto JSW za 2010 rok wyniosł 1,5 mld zł, wobec 670 mlm zł straty rok wcześniej. Przychody w tym czasie wzrosły o 63% do 7,3 mld zł. W pierwszym kwartale 2011 roku zysk netto wzrósł aż o 315% do 619 mln zł, a przychody o 53% do 2,27 mld zł, co może dobrze rokować jeśli chodzi o debiut. Dodatkowo spółka rekomenduje przeznaczenie 30% zysku na dywidendę.

2 komentarze :

investor pisze...

Postarali się o raporcik przed debiutem , zobaczymy jak będzie sytuacja wyglądała rok czy dwa po debiucie bo sam jestem ciekaw

Anonimowy pisze...

Witaj, jaką redukcję obstawiasz i kurs na otwarciu?

Prześlij komentarz