czwartek, 16 czerwca 2011

Lokata antyinflacyjna w Idea BankuJako, że piszę tylko o najlepszych lokatach na rynku wartych zainteresowania, nie mogę ominąć nowej propozycji Idea Banku.
Na chwile obecną opisywana Lokata ANTYINFLACYJNA jest najlepszą ofertą na rynku.

Da nam ona zarobić aż 7,87% brutto, czyli 6% netto. W kolejnym miesiącu wartość procentowania wyniesie 5% poziomu inflacji + 1,5%, czyli 6,5% netto, co jest już zupełną rewelacją na dzień dzisiejszy.

Możemy założyć nieograniczoną ilość lokat na kwotę od 1 000zł do 13 000zł. Sama lokata zakładana jest na okres 24 miesięcy, jednak możemy ją zerwać po każdym kwartale

Opisywana lokata jest lokatą z dzienną kapitalizacją odsetek pozwalającą ominąć podatek Belki, jednak optymalizacja w tym wypadku nie ma sensu, gdyż możemy przewidzieć tylko pierwsze dwa miesiące, kiedy to oprocentowanie wyniesie odpowiednio: 6% i 6,5% netto.

Oczywiście opisywana lokata ma sens tylko do końca roku, kiedy to można ominąć podatek Belki, sens późniejszego lokowania w niej pieniędzy jest jeszcze niepewny. Jednak spokojnie możemy trzymać pieniądze przez 6 miesięcy i później poszukać innej, lepszej oferty.

UWAGA: oferta jest ważna tylko do 19 czerwca 2011 roku. Jednak pieniądze możemy wpłacić w ciągu 14 dni, więc w skrajnym przypadku do 2 lipca.

Trochę żałuję, że oferta pojawiła się w momencie kiedy trzeba zbierać środki na ofertę publiczną JSW. W moim przypadku, wszystkie wolne środki zamierzam przeznaczyć na ten właśnie cel. Dodatkowo, w planach na najbliższy czas mam wakacje, które też pochłoną część oszczędności.

1 komentarze :

Darek M.W. pisze...

Przyszedł czas, żeby zerwać posiadane przeze mnie lokaty antyinflacyjne.

Zgodnie z regulaminem:
http://www.ideabank.pl/idea/doc/REGULAMIN_LOKATA_Antyinflacyjna_konsumenci.pdf

Paragraf 5, punkt 5:
"Posiadacz rachunku uprawniony jest do Zerwania Lokaty z zachowaniem prawa do
otrzymania odsetek naliczonych od środków zgromadzonych na Lokacie zgodnie z Re-
gulaminem, przez pierwsze dwa Dni robocze po upływie każdego kwartału, tj. po upły-
wie (kolejnych) trzech miesięcy. Kwartał, tj. upływ kolejno trzech miesięcy, liczony od
dnia założenia Lokaty."

Lokatę założyłem 24 czerwca. z czego wynika, że lokatę będę mógł zerwać już w poniedziałek 26 września.

Prześlij komentarz