sobota, 13 sierpnia 2011

Karta Kredytowa Citibank Wizz AirOd 1 sierpnia pojawiła się nowa partnerska karta kredytowa, tj. Karta Kredytowa Citibank Wizz Air World MasterCard.


Dlaczego o niej piszę?

Opisywana karta na pewno nie przyda się każdemu. Natomiast jeżeli ktoś korzysta z usług linii lotniczej Wizz Air to na pewno przekonał się, że do ceny lotu doliczana jest opłata "za płatność kartą" lub "za płatność przelewem". Opłata ta wynosi 27zł za odcinek. Czyli za lot tam i z powrotem jest to już kwota 54zł. Całkiem sporo moim zdaniej. Przedstawiana karta pozwoli nam uniknąć tego "haraczu".

Kupując bilety Kartą Kredytową Citibank Wizz Air na wizzair.com nie płacisz za opłatę rezerwacyjną za wszystkie loty.
Sam właśnie zrezygnowałem z karty kredytowej Polbanku (głównie z powodu obowiązkowego ubezpieczenia, które pochłania 10% wartości cash back-u. Drugim powodem jest założenie Dobrego Konta w Banku Millennium, które daje mi zwrot 3% określonych wydatków. A jako główną kartę kredytową używam Karty Złotówkowej w Banku BPH zwracającej 1,5% wszystkich wydatków.

Wizz-złotówki

Płacąc Kartą Kredytową Citibank Wizz Air zbierasz punkty i wymieniasz je na bilety.
  • każde 5 zł wydane przy pomocy karty to 1 punkt,
  • każde 5 zł wydane na wizzair.com to 2 punkty,
  • za pierwszą transakcję kartą otrzymasz 1000 punktów powitalnych o wartości 100 zł.
Każde zebrane 10 punktów pozwala obniżyć cenę biletu o 1zł.

Dokonując prostych obliczeń możemy wywnioskować, że karta daje nam 2% cashback, czyli zwrot 2% wartości naszych transakcji. Minusem jest to, że pieniądze te musimy wykorzystać na bilety w Wizz Air. Jako, że uwielbiam podróżować postanowiłem uzbroić się w tą kartę.

Inne zalety

Ciekawą funkcjonalnością karty jest możliwość płacenia kartą comiesięcznych rachunków za: gaz, prąd, wodę, ogrzewanie, telefon komórkowy lub stacjonarny, mieszkanie, ochronę, internet i telewizję kablową lub cyfrową. Kartą możesz opłacać również przedszkole, czesne za naukę w szkole i uczelni wyższej, a także opłaty za polisy ubezpieczeniowe. Transakcje te zostaną potraktowane jak transakcje bezgotówkowe, czyli nie będą obarczona dodatkową prowizją i innymi opłatami.

Największy w Polsce program rabatowy.
Płacąc swoją kartą uzyskasz rabat nawet do 50% w ponad 4700 punktów handlowo-usługowych w całej Polsce.

Podsumowując:
  • 0 zł za rachunki płacone przelewem z karty kredytowej
  • 0 zł za karty dodatkowe dla bliskich w pierwszym roku
  • 0 zł za miesięczne wyciągi elektroniczne lub papierowe
  • 0 zł za obsługę karty przez telefon i Internet ( Citiphone i Citibank Online )
  • 0 zł odsetek przez okres do 54 dni, za wykorzystanie limitu kredytowego transakcjami bezgotówkowymi

Opłaty

Jeżeli chodzi o opłaty, to za wydanie karty zapłacimy 5zł a za używanie karty kolejny rok 85zł. Na szczęście jeżeli używamy karty dosyć często w Citi banku istnieje możliwość zwolnienia z opłaty za przedłużenie. Wystarczy zadzwonić na infolinię z informacją, że chcemy zrezygnować z karty z powodu wysokiej opłaty. Możemy wnioskować od razu o kartę dla bliskich. Taka karta zostanie wydana bezpłatnie.

Oprocentowanie karty wynosi 24% w skali roku. Ale oczywiście nikomu nie polecam korzystania z limitu poza okresem bezotsetkowym. Zawsze spłacajmy kartę w okresie grace period. Mamy na to nawet do 54 dni.

Dodatkowo możemy dobrowolnie skorzystać z szerokiego pakietu płatnych ubezpieczeń karty jak również ubezpieczenia bezpieczna podróż. Jeżeli nie chcemy ich płacić pamiętajmy aby już przy podpisywaniu umowy z nich zrezygnować.

Mamy też możliwość skorzystania z nośnika zbliżeniowego, za taką przyjemność przyjdzie nam jednak zapłacić za każdy miesiąc 2zł.

Więcej informacji na temat limitów, opłat i prowizji znajdziemy w tabeli opłat i prowizji.


Jak otrzymać kartę?

Aby otrzymać kartę musimy pochwalić się dochodami netto w wysokości minimum 1000zł. Jednak z informacji jakie przeczytałem wynika, że musi to być co najmniej 1500zł, oraz umowa o pracę od co najmniej 3 miesięcy. Zaliczany jest także dochód uzyskiwany z tytułu umowy zlecenia czy też umowy o dzieło.

O kartę możemy wnioskować na przykład poprzez poniższy wniosek:

5 komentarze :

dodatki pisze...

"Czyli za lot tam i z powrotem jest to już kwota 54zł. Całkiem sporo moim zdaniej" - literówka w ostatnim słowie

Darek M.W. pisze...

Zgadza się, 54zł za lot w obie strony. Moja karta jest już w drodze. Zastąpi kartę Polbanku, głównie ze względu na większy cash back.

Anonimowy pisze...

Citi Bank ma ostatnio coś bardzo rygorystyczne warunki przyznawania kart kredytowych. Dopiero co trzy miesiące temu odrzucił wniosek mojej żonie, a teraz to samo w moim przypadku (karta Wizz Air).

A inny bank bez problemów dał mi kartę na 5000zł.
Dziwna sytuacja.

budownictwo pisze...

23 stycznia 2013 konczy sie mozliowsc zwolnienia z haraczuw liniach Wizzair, wiec warto sie zastanowisc czy oplaca sie brac ta karte czy nie lepiej z synca i korzystac z cash backu 5%

Darek M.W. pisze...

Tak, jednak nadal środki zebrane z premii na karcie będzie można kupować bez tej opłaty.
Co więcej za darmo uzyskamy członkostwo w Wizz Discount Club.

Także nadal posiadacz karty będzie mógł sporo oszczędzić.

Prześlij komentarz