piątek, 9 września 2011

Citibank wprowadza opłaty za karty


W ślad za mBankiem, Citibank również postanowił wprowadzić opłatę za kartę wydawaną do konta osobistego.

Od dnia 22 sierpnia 2011 r. Citibank wprowadził zmiany w Tabel Opłat i Prowizji kont oraz linii kredytowych dla klientów indywidualnych.

Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że o tym fakcie zostałem poinformowany poprzez lakoniczną, nic nie mówiącą wiadomość email. Dodatkowo wiadomość tą otrzymałem dopiero 1 września, co jest już działaniem nie fair.


Mbank przy wprowadzaniu opłaty za kartę zachował się chociaż przyzwoicie, informując klientów na dwa miesiące przed jej wprowadzeniem.

Najważniejsze zmiany dotyczą opłaty miesięcznej za kartę debetową do konta. Dotychczas dla konta CitiKonto, wystarczyło dokonywać co miesięcznych wpływów w wysokości co najmniej 1500zł aby konto było w pełni darmowe. Teraz natomiast niezależnie od wpływów czy płatności kartą będziemy musieli zapłacić 5zł dla karty MasterCard oraz 6zł dla Maestro.

Natomiast przy internetowym koncie CitiKonto Direct, będzie można uniknąć opłaty przy dokonaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 100zł. Niestety mało kto chyba posiada ten typ konta.

Atutem konta było posiadanie karty płatniczej zintegrowanej z kartą miejską oraz zwrotem 10% wartości zakodowanego na karcie biletu. Dodatkowo podczas wizyty w banku dowiedziałem się, że zwrot obowiązuje tylko przez pierwszy rok posiadania karty miejskiej.

Z powodu podwyżki oraz tego, że już nie dostanę zwrotu pieniędzy za doładowanie karty miejskiej postanowiłem zrezygnować z konta w Citibanku.

Postanowiłem jednak założyć kartę kredytową Citibank Wizz Air, o której pisałem niedawno.

0 komentarze :

Prześlij komentarz