poniedziałek, 3 października 2011

Getin Online – Lokata Wspólna – do 6,63% netto


Getin Bank poprzez swój internetowy oddział Getin Online ponownie wprowadza ponownie Lokatę Wspólną. Tym razem mamy jeszcze więcej progów i wyższe oprocentowanie. Podobnie jak poprzednio, jej oprocentowanie zależy od liczby założonych lokat przez wszystkich klientów banku. W najgorszym przypadku (gdy zostanie założonych do 10 000 lokat tego typu) oprocentowanie wyniesie 5,77% netto, w najlepszym zaś (powyżej 70 000 lokat) 6,25%.

Po zoptymalizowaniu kwoty lokaty otrzymamy do 6,42% netto, a po uwzględnieniu 1zł premii z konta złotówkowego (po spełnieniu wymagania trzech transakcji bezgotówkowych kartą) aż 6,87% netto.

Lokatę Wspólną możemy ją założyć bez wychodzenia z domu oraz dłuższy okres trwania - 3 miesięce. Kwota minimalna to 1 000zł, maksymalna 14 000zł.

Optymalizując lokatę otrzymamy następujące oprocentowania i kwoty:

Skoki oprocentowania są tradycyjnie tak cwanie przemyślane, że skok o jeden próg dla kwoty optymalnej nie spowoduje wzrostu oprocentowania efektywnego. Jednak mimo wszystko trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra oferta.

Oczywiście do podanych kwot dochodzi jeszcze premia 1zł za założenie lokaty z Konta Skarbonkowego, co dodatkowo zwiększy i tak wysokie już odsetki (jak na obecną sytuację na rynku). W najlepszym razie zyskamy aż 6,63% netto w skali roku.

W obecnej sytuacji na rynku, chyba warto ulokować pieniądze bezpieczniej. Sam w ostatnim miesiącu poniosłem ogromne straty na giełdzie, które już niedługo staną się faktem po sprzedaży akcji.
Szczegóły lokaty:


UWAGA: Dla osób planujących maksymalnie zoptymalizować lokatę: Najlepiej założyć lokaty ostatniego dnia, gdy dowiemy się, jakie oprocentowanie nam będzie przysługiwało. W tym celu wystarczy skorzystać z powyżej przedstawionej tabeli.


Więcej informacji na temat lokaty w karcie produktu.

8 komentarze :

Student pisze...

Witam
Nie zgodzę się z Uwagą. Zwykle lokata jest przedłużana o kolejne kilka dni, a poza tym mając nieoprocentowane środki, czekając tracimy każdego dnia kilkanaście groszy. Może okazać się, że czekając stracimy więcej niż zarobimy uzyskująć wyższe oprocentowanie.
Pozdrawiam

Darek M.W. pisze...

Masz rację, jeżeli te pieniądze miałyby leżeć na zwykłym koncie to jest to strata.
U mnie natomiast leżą one na koncie Mocnooszczędzającym.

Darek M.W. pisze...

Oprocentowanie wynosi już 5,89% netto czyli ~7,35% brutto.

Wygląda na to, że przekroczy jeszcze co najmniej kolejny próg.

Darek M.W. pisze...

Aktualnie mamy założonych 22956, stąd oprocentowanie optymalne wynosi 6,14% (a z kontem złotówkowym 6,59%).

Kwota optymalna wynosi 1008,80zł.

Wciąż istnieje możliwość, że Getin przedłuży możliwość zakładania lokat, jak zrobił to ostatnim razem.

Daro pisze...

A jednak jest szansa na 25 000 założonych lokat. Obecnie (godz. 22:57) jest to 24742.

Student pisze...

Tak jak wspominałem, przedłużyli ofertę. Jak zwykle. Jest szansa, że do jutra pęknie 30.000, więc oprocentowanie całkiem konkurencyjne.

Anonimowy pisze...

ile było lokat w końcu, bo linka brak - a nie wiem po ile wrzucać na lokaty - załozyłę m 10x 1000 zł

Daro pisze...

W piątek pękło 25 000, a w niedzielę zostało przekroczonych 30 000 lokat.

Prześlij komentarz