poniedziałek, 14 listopada 2011

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, zestawienie XI 2011
Jako, że około połowę pieniędzy trzymam na wysoko oprocentowanych rachunkach oszczędnościowych oraz przede wszystkim lokatach, postanowiłem rozpocząć cykl artykułów opisujących tego typu produkty finansowe, wraz z ich porównaniem.

Dzięki temu każdy będzie mógł porównać oferty wielu instytucji oraz policzyć ile więcej mógłby zarobić zmieniając bank. Warto pamiętać, że w przypadku banków podlegających polskiemu nadzorowi finansowemu, mamy 100% gwarancji środków od BFG do kwoty 100 tys. euro. Więcej na stronie http://www.bfg.pl/?a_id=833.


Dygresja

Ostatnio powrócił temat zlikwidowania luki prawnej, która pozwalała na omijanie podatku belki poprzez lokowanie pieniędzy na lokatach z dzienną kapitalizacją odsetek. Można się było tego spodziewać po wyborach, podobnie jak wzrostu cen paliw.

Swoją drogą jest to bardzo ciekawe jak wiele potrafią zdziałać politycy:
„Strata netto grupy PKN Orlen, przypadająca na akcjonariuszy jedostki dominującej, wyniosła w trzecim kwartale 258,5 mln zł wobec 1242 mln zł zysku rok wcześniej”.

Strata firmy, którą można uznać za maszynkę do robienia pieniędzy, w zasadzie monopolisty na polskim rynku, kreującej ceny?! Coś jest na rzeczy. I ten dziwny zbieg okoliczności związany z wyborami. Wszystko przyniosło oczywiście zamierzony skutek. Moim zdaniem sprawa ta powinna być zbadana przez odpowiednie służby. Oficjalnie Orlen "aktywizował" rynek paliw w Polsce doliczając śmiesznie niską marżę.


Zestawienie lokat.

W zestawieniu zawarłem większość znalezionych przeze mnie ofert lokat. Może w nim brakować ofert ograniczonych czasowo na tyle, że nie ma już zbytnio sensu interesować się daną ofertą. Również pominąłem oferty o rażąco niskim oprocentowaniu. W obecnym zestawieniu brakuje również lokat oferowanych przez SKOK-i. Jednak planuję również te oferty dodać w najbliższym wolnym czasie do zestawienia.

W uwagach możemy znaleźć zastrzeżenia czy wymagania, jakie należy spełnić, aby móc skorzystać z danej oferty.

Zestawienia lokat zostały podzielone ze względu na okres lokaty, przy czym trzy oferty lokat, które notabene powinny się znaleźć w osobnym zestawieniu (lokata 1-dniowa, automatycznie odnawialna), zostały zakwalifikowane do zestawień lokat 1, 2, 3, 4, 5-miesięcznych. Dodatkowo znajdują się one również w zestawieniu kont oszczędnościowych.

Z uwagi na to, że od niektórych lokat będziemy musieli zapłacić podatek belki, jako główne kryterium zastosowane zostało wyliczone oprocentowanie netto.

W przypadku lokat z dzienną kapitalizacją odsetek, nie brałem pod uwagę tych, których okres jest dłuższy niż 6 miesięcy z uwagi na prawdopodobną zmianę ustawy o likwidacji „antybelek”.


  • Lokaty 1-miesięczne:


  • Lokaty 2-miesięczne:


  • Lokaty 3-miesięczne:


  • Lokaty 4-miesięczne:


  • Lokaty 5-miesięczne:
 


  • Lokaty 6-miesięczne:


  • Lokaty 9-miesięczne:


  • Lokaty 12-miesięczne:


  • Lokaty 24-miesięczne:

* Oprocentowanie wyliczone dla kapitału 1000zł oraz w przypadku braku okresu czasu dla 1 miesiąca.
** Przy założeniu, że pieniądze będziemy trzymać przez odpowiedni okres.Podsumowanie

Aktualne zestawienie znajdzie się również w osobnej zakładce „Zestawienie lokat”.

Najciekawsze oferty promocyjne lokat (ograniczone czasowo) będę przedstawiał jak dotychczas w osobnych wpisach na blogu.

Jeżeli ktoś dopatrzył się jakieś niezgodności bądź znalazł inną korzystną ofertą to proszę o komentarz.

5 komentarze :

Anonimowy pisze...

bardzo pomocne, dzięki !

Anonimowy pisze...

a gdzie są konta oszczędnościowe w zestawieniu??

Darek M.W. pisze...

Będzie niebawem, w czasie pisania tego postu znalazłem jeszcze kilka ofert. Dodatkowo pracuję nad lepszym przedstawieniem ofert w tabelach, z którymi jednak blogger nie radzi sobie najlepiej.

W wolnym czasie opracuję wyniki i je wrzucę, zrobię też obiecaną zakładkę.

Platforma forex pisze...

Dobre - pomocne i korzystne pod wieloma względami!

Darek M.W. pisze...

Najnowsze rankingi lokat i rachunków znajdują się tutaj:
Ranking lokat - luty 2012
Ranking rachunków oszczędnościowych - luty 2012

Prześlij komentarz