czwartek, 22 grudnia 2011

BZ WBK podwyższa opłaty
Kolejny bank podwyższa opłaty swoim klientom, po ostatnich ruchach Citibanku (Citi Handlowy podwyższa opłaty za karty kredytowe oraz Citibank wprowadza opłaty za karty), tym razem trzeci bank w Polsce, czyli BZ WBK funduje nam podwyżki. Ciekawe czy ostatnie przejęcie Banku Zachodniego przez Santander spowodowało takie ruchy.


Logując się do systemu bankowości internetowej zauważyłem następującą wiadomość:

„Uprzejmie informuję, że w pierwszym kwartale 2012 roku nastąpią zmiany w Taryfie opłat i prowizji pobieranych przez Bank Zachodni WBK S.A. za czynności bankowe dla ludności.

W załączniku do komunikatu znajdzie Pan informacje o wszystkich zmianach w Taryfie opłat i prowizji.
Oto najważniejsze ze zmian obowiązujących od 1 marca 2012 roku:

1. Konto<30 bezwarunkowo bezpłatnie będzie prowadzone dla klientów do 26 roku życia. Po tym czasie za konto pobierana będzie opłata warunkowa w wysokości 7 zł. Jeśli w danym miesiącu zapewni Pan wpływ na rachunek w kwocie przynajmniej 1000 złotych, opłata nie będzie pobrana. Kryterium wieku dotyczy zarówno właściciela, jak i współwłaściciela Konta<30.

2. Dla kart Visa Electron<30 wydawanych od 1 lipca 2009 roku oraz dla kart MasterCard PAYBACK opłata wynosić będzie 5 zł miesięcznie. Opłata nie zostanie naliczona w przypadku rozliczenia przez Bank w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej dokonanej przy użyciu karty.

3. Opłata za realizację przelewu w placówce Banku Zachodniego WBK wynosić będzie 7 zł, natomiast cena przelewu realizowanego za pomocą usług bankowości elektronicznej BZWBK24 nie ulega zmianie i wynosi 0,50 zł (dodatkowo koszt smsKod 0,20 zł, przy czym pierwszych 5 smsKodów w miesiącu jest bezpłatnych) a w przypadku Konta<30 oraz Konta VIP – 0 zł.

4. Od 1 kwietnia 2012 roku dla klientów posiadających usługi BZWBK24 internet za wyciąg wysyłany na Skrzynkę odbiorczą w BZWBK24 internet nie będzie pobierana opłata, natomiast za wyciąg wysyłany listem opłata wynosić będzie 5 zł. Rezygnacji z wersji papierowej może Pan dokonać w oddziale, lub bezpośrednio w serwisie BZWBK24.”


Obecną taryfę obowiązującą od 1 grudnia 2012 roku znajdziemy tutaj:Natomiast kolejne zmiany, które będą miały miejsce kolejno w styczniu oraz marcu 2012 roku zobaczymy w poniższych dokumentach:


W dokumencie Zmiany w Taryfie opłat i prowizji dla ludności 2012 znajdziemy bardzo dobrze wyszczególnione wszystkie zmiany, które zaczną wchodzić w przyszłym roku. Jest ich dosyć sporo, dlatego też zostawiam ich przestudiowanie wszystkim zainteresowanym.


Wnioski

Głównym przesłaniem tego wpisu jest to, że nie należy się zbytnio przywiązywać do swojego rachunku bankowego, jeżeli tylko nie zamierzamy za niego płacić.

Darmowych alternatyw mamy obecnie co najmniej kilka:


Dobrą alternatywą będą też konta:

Główne i najbardziej uciążliwe zmiany wejdą dopiero z dniem 1 marca 2012 roku. Dlatego też wszyscy, dla których będą to zmiany na niekorzyść i nie będą mogły spełnić warunków zwalniających z opłaty za konto oraz za kartę, mają czas na znalezienie alternatywy dla siebie. Można przy tym skorzystać z moich rad, które przedstawiłem powyżej.

4 komentarze :

Sebastian Cezary pisze...

To ciekawy ruch i niestety dla nikogo nie jest dobry. Klienci odejdą, a inne banki będą miały mniej konkurencji. Jak zauważyłeś, obstawiam że to sprawa Santandera.

Darek M.W. pisze...

Niestety to standardowe dzialanie bankow, ktore najpierw pozyskuja klientow a potem dowalaja im oplaty.

Ja takim dzialaniom mowie stanowcze nie.

Anonimowy pisze...

Poczytajcie o ofercie Avocado banku BZWBK. Na pewno dla części z Was będzie to zdecydowanie lepsza alternatywa.pozdro!

Anonimowy pisze...

Ja już złożyłem papiery, konta w tym banku zamykam.

Prześlij komentarz