piątek, 9 grudnia 2011

Citi Handlowy podwyższa opłaty za karty kredytowe
Po wprowadzeniu wyższych opłat za karty do kont we wrześniu, Citibank Handlowy tym razem wziął się za posiadaczy kart kredytowych. Trzeba tutaj zaznaczyć, że Citi Bank jest jednym z największych wydawców tego typu kart.

Główna zmiana to sposób naliczania opłaty za kartę. Do tej pory była to opłata roczna, przy czym pierwszy rok był najczęściej za darmo. W kolejnym zaś, można było uzyskać zniżkę bądź całkowite zwolnienie z opłat dzwoniąc do Citi Phone i mówiąc, że chcemy zrezygnować z karty z powodu opłaty rocznej.

Teraz widać, że bank wziął się za te osoby i postanowił równo od każdego pobierać daninę każdego miesiąca.

Czytelnicy wiedzą, że w sierpniu stałem się posiadaczem kart Citibank Wizz Air World Mastercard, głównie z powodu dosyć częstych podróży.

Przy aktywowaniu karty, dodatkowo konsultant zachęcił mnie do wzięcia karty dodatkowej (dla żony), która miała być przez pierwszy rok za darmo. Teraz i ta opłata została zmieniona na miesięczną.Poprzednia i aktualna Taryfa Opłat i Prowizji kart kredytowych

  • Poprzednią taryfę opłat i prowizji znajdziemy tutaj:

  • Natomiast aktualną tutaj:


Główne zmiany

  • Wprowadzenie opłaty miesięcznej zamiast opłaty rocznej oraz dodatkowe jej podniesienie, z 80zł na 98zł, z 200zł na 216zł, z 300zł na 324zł
  • Wprowadzenie miesięcznej opłaty za kartę dodatkową, która do tej pory przez pierwszy rok była za darmo. Podwyższono dodatkowo opłatę z 45zł na 48zł, 95zł na 108zł, ze 120zł na 132zł.
  • Zwiększenie opłaty za Transakcje gotówkowe przy użyciu karty oraz przelew z rachunku karty, z 3% (nie mniej niż 7zł) na 4% (nie mniej niż 10zł)
  • Podwyższenie opłaty za CitiAlerts Standard z 6zł na 7zł, oraz CitiAlerts Premium z 9zł na 10zł
  • Wprowadzenie opłaty za wyciągi w wersji papierowej dla kart wydanych po 1.10.2011r. w wysokości 5zł


Wnioski

Po wprowadzeniu nowej Taryfy Opłat i Prowizji, postanowiłem zrezygnować karty dodatkowej, która teraz by mnie kosztowała 4zł miesięcznie.

Samą kartę nadal będę posiadał jako, że nadal przynosi mi więcej korzyści niż wynosi opłata miesięczna (8zł).

Natomiast każdej osobie, która posiada kartę w Citi Banku, a z niej nie korzysta, czy nawet jeżeli ktoś korzysta to polecam zastanowić się, czy akurat ta karta jest nam do życia niezbędna. Zawsze można aplikować o bezpłatną kartę w innym banku, a nawet przenieść swoją kartę z CitiBanku do innego banku, bez zbyt wielu formalności.

2 komentarze :

adas pisze...

Zawsze można zadzwonić do citi i zapytać czy nie by nie oplaty nie anulowali. Ja tak mam na karcie wizz. Trzeba tylko mieć trochę obrotów. U mnie nei bylo to dużo a mam brak oplaty przez rok :)

Darek M.W. pisze...

Zgadza się, sam tak zrobiłem, dodatkowo otrzymałem cashback 50zł.

Prześlij komentarz