wtorek, 31 stycznia 2012

Marka S.A. - emisja obligacji


Dzisiaj dostałem maila z informacją o emisji obligacji korporacyjnych firmy „Marka S.A.”.

Szanowni Państwo,
BRE Corporate Finance ma przyjemność zaprezentować Państwu aktualny projekt dotyczący pozyskania finansowania dłużnego (obligacje korporacyjne) dla spółki Marka S.A. (branża consumer finance).
Okres zapadalności obligacji wynosi 24 miesiące. Obligacje będą niezabezpieczone i wprowadzone na rynek Catalyst. Kupon (płatny półrocznie) wynosi WIBOR 6M + 8,0% marży w skali roku. Zapisy będą prowadzone do dnia 13 lutego 2012 roku.
Marka S.A. to doświadczona instytucja finansowa, specjalizująca się w dostarczaniu szybkich pożyczek gotówkowych. Firma nieprzerwanie świadczy swoje usługi od 2006 roku. Głównym obszarem działalności jest udzielanie pożyczek gotówkowych z obsługą w domu klienta. Spółka posiada obecnie ok. 12 tys. klientów. Wartość należności od klientów wynosi prawie 42 mln zł. Obsługą klientów zajmuje się ponad 300 wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych.
W 2011 roku Spółka wypracowała prawie 11 mln zł przychodów oraz ponad 5 mln zł EBITDA. Raport za 4Q 2011 oraz prognozę finansową Spółka opublikowała 24 stycznia b.r. (skrót: MRK).


Wstępne informacje o emisji obligacji:


Typ obligacji:     

obligacja na okaziciela
Rodzaj emisji:   
prywatna
Maksymalna wartość Emisji:
15.000.000 PLN
Nominał:            
 1000 PLN
Kupon: 
WIBOR 6M + 8,0%
Zapadalność:   
2 lata
Zabezpieczenie:         
 brak
Wcześniejszy wykup:  
wypłata dywidendy; dług / kapitał własny >2
Rynek wtórny:  
ASO Catalyst
Minimalny zapis:        
50.000 PLN
Termin składania zapisu:
13 luty b.r


Informacje na temat spółki ze strony internetowej:

Marka S.A. jest solidną instytucją finansową, specjalizującą się w udzielaniu pożyczek gotówkowych, kierowanych do osób fizycznych. Dzięki bogatemu doświadczeniu w sprzedaży produktów Marka S.A. całkowicie i z pełnym profesjonalizmem zaspokaja potrzeby finansowe Klientów. Marka S.A. powstała w 2006 r. i zaledwie po czterech latach działalności osiągnęła status lidera rynku w Białymstoku oraz Lublinie. Marka S.A. działa obecnie na terenie pięciu województw Polski. Do chwili obecnej z produktów i usług firmy skorzystało już blisko 28 tysięcy osób.
Marka S.A. to firma, która nieustannie monitoruje zmieniające się preferencje Klientów, tym samym dopasowuje do nich ofertę produktową.
Oferta wydaje się bardzo ciekawa, kupon (płatny półrocznie) wynosi WIBOR 6M + 8,0% marży w skali roku. Już byłem bardzo zainteresowany tą ofertą, spółka osiąga coraz lepsze wyniki, jest jednak jedno ale. Niestety w przypadku debiutów na Catalyst inwestor indywidualny nie jest traktowany na równi z instytucjami ponieważ minimalny poziom zapisów wynosi 50 000zł.


Więcej na temat emisji pod adresem: Emisja spółki Marka S.A.

3 komentarze :

lituma1 pisze...

Chyba wolę skorzystać z oferty obligacji emitowanych przez GPW. Zyski wyraźnie mniejsze (WIBOR 6M plus marża 1,17%), ale za to spokojna głowa.
Większe oprocentowanie świadczy najczęściej o większym ryzyku związanym z inwestycją.

RO pisze...

Następny Provident od pożyczek bez BIK na chory procent, ze względów etycznych by im pieniędzy nie dał :P

Darek M.W. pisze...

Oczywiscie nie ulega watpliwosci ze ryzyko jest wieksze. Jednak mimo wszystko branza jest dochodowa a wyniki spolki pozytywne.

Prześlij komentarz