środa, 4 stycznia 2012

Zmiana kwoty optymalnej na Lokacie Dziennej w BGŻOptima


Jednak stało się to, co zapowiedział jeden z bloggerów. Jako, że 2012 rok jest rokiem przestępnym, to do wyliczenia oprocentowania używa się 366 dni, a nie 365 jak zwykle.

Z tego powodu nowa optymalna kwota dla Lokaty Dziennej wynosi 1044,91zł, oprocentowanie dla niej wynosi również 6,65%.

Dziwne jest to, że jeszcze do wczoraj miałem dopisane odsetki do lokat w wysokości 0,19zł. Natomiast dzisiaj logując się do konta, zauważyłem, że zostały one poprawione na 0,18zł.

Osoby, które nie zmieniły kwot na swoich lokatach dziennych oraz nie miały ustawionego dopisywania odsetek do kwoty lokaty, powinny mieć świadomość, że ich obecne oprocentowanie wynosi 6,32% zamiast 6,65%.


W celu wyliczenia oprocentowania w roku przestępnym poprawiłem program do optymalizacji lokat z dzienną kapitalizacją odsetek, o którym pisałem tutaj: Optymalizator lokat z dzienną kapitalizacją.

Nową wersję programu (pozwalającą wyliczyć oprocentowanie dla roku przestępnego) można również pobrać bezpośrednio z tego linka:Jeżeli chodzi o mnie to w najbliższym czasie planuję przetransferować środki z BGŻ Optimy na lepsze lokaty 3-6 miesięczne, które wypłacą odsetki do końca marca. Mam nadzieję, że grupa Leszka Czarneckiego wkrótce wprowadzi jakieś ciekawe oferty lokat.

2 komentarze :

Anonimowy pisze...

No i ja się się wpieprzyłem przez optymalizację - 8 lokat i dziennie o 8 groszy mniej - czy to dużo ? - do 30 kwietnia będzie ok. 9,6 zł - a wystarczyło o 1 zł więcej na każdej lokacie ...
Nikt (ani ja) nie pamiętał o 2012 z 29-a dniami lutego.
Ale w sumie nauczyłem się / dowiedziałem się tu o rozsądnym ustawianiu kwoty lokaty.
W optimie teraz zakładam 1 miesięczne za 5,1% po 1762 zł każda, co daje stratę złotówka na każdej takiej lokacie a zysk 6,5 zł.
Pozdrawiam, Kamil.

Darek M.W. pisze...

Polecam rozglądać się za jakąś lokatę, która ochroni nas przed Belką na dłuższy czas.

Na pewno o swoim wyborze napiszę na blogu.

Prześlij komentarz