poniedziałek, 6 lutego 2012

Kokos.pl - promocja na 4 urodziny

 
Serwis pożyczek społecznościowych - Kokos.pl oferuje właśnie promocję, dla osób które założą nowe konto bądź też je posiadają i zechcą dokonać weryfikacji niezbędnej do uczestnictwa w aukcjach kredytowych czy też wzięcia kredytu w serwisie.

Dlaczego o tym piszę?

Od jakiegoś czasu sam się zastanawiam nad zainwestowaniem pewnej kwoty w pożyczki społecznościowe, gdzie przy odrobinie szczęścia i trafności inwestycji można zarobić naprawdę spore kwoty. Wiele osób twierdzi, że RRSO z tej formy inwestycji wynosi ok. 20%.

W moim wypadku koszty weryfikacji wstępnej spowodowały odsunięcie startu. Teraz ta bariera znika, oto informacja jaką otrzymałem kilka dni temu:

W erze znikających lokat antybelkowych ta forma inwestycji może choć w części być alternatywą dla osób chcących zarobić więcej niż 6% brutto.

Już niebawem więcej na ten temat.

7 komentarze :

Marcin pisze...

'Wiele osób twierdzi, że RRSO z tej formy inwestycji wynosi ok. 20%.'

Nie podoba mi się to określenie. Po prostu nie można tak stwierdzić. Najlepsi wyciągają i sporo więcej, a Ci, którzy są tutaj rekreacyjnie potrafią sporo stracić.

Co nie zmienia faktu, że życzę powodzenia na kokosie!

Anonimowy pisze...

Inwestowałem w zeszłym roku przez 3 miesiące na Sekrata.pl No i nadal mam niespłacone chyba 2 czy 3 pożyczki. Na szczęście jestem na zero więc się tym bardzo nie przejmuję i uznaję to jako swego rodzaju nauka.
Ale na pewno jak się DUŻO czasu poświęci to można z tego wyciągnąć jakieś rozsądne pieniądze.

Darek M.W. pisze...

Racja, jest to inwestycja obarczona wiekszym ryzykiem.
Zawsze jest tak, ze nie ma nic za darmo, im wieksze ryzyko tym potencjalnie wiekszy zysk.

Jak sie bedzie stosowalo pewne zasady, to mozna to ryzyko zminimalizowac.

Tomasz B pisze...

Weryfikacja dla inwestora to tylko koszt sprawdzenia rachunku bankowego. Cała reszta weryfikacji jest przeznaczona głównie dla pożyczkobiorców. Poza tym warto skorzystać z promocji, które w tym miesiącu oferuje Kokos.pl ;). Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Koszty weryfikacji wstępnej tyczyły się zawsze jedynie pożyczkobiorców, pożyczkodawcy nie muszą się weryfikować - jedynie przelew z własnego konta trzeba było zrobić na 1 czy 5 zł.

Qulin pisze...

Inwestuje na kokosie od ponad roku i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że można tutaj zarabiać i to całkiem sporo. Moje RRSO roczne wychodzi około 30%. Kluczem do sukcesu jest dywersyfikacja portfela - czyli inwestowanie w duże ilości aukcji mniejszych kwot oraz rzeczowa analiza pożyczkobiorcy.

Natomiast śmieszą mnie osoby, które mówią że inwestowały przez tydzień czy dwa, wrzuciły 500 zł w jednego pożyczkobiorce, najczęściej niezweryfikowanego i dziwią się, że spłaty brak i że kokos to lipa.

Jak w każdej inwestycji do sukcesu potrzebna jest wiedza, a przede wszystkim czas oraz odpowiednia strategia inwestycyjna. Tak jest też na gpw, aby zarabiać trzeba mieć strategię oraz umieć oceniać ryzyko.

O kokosie piszę też u siebie więc jak coś to zapraszam, dużo info na temat inwestycji i strategii, link pod nickiem ;-)

Darek M.W. pisze...

Zgadza sie.
Ja dopiero zaczynam, ale przede wszystkim stosuje dywersyfikacje inwestycji. Na bardziej pewne wrzucam wieksze kwoty, zobaczymy jaki bedzie rezultat.

Prześlij komentarz