piątek, 3 lutego 2012

Koniec lokat antybelkowych?
Na najnowszym banerze Getinonline lokaty „Magicznej Piątki” oraz „Lokaty Turbo”widnieje napis „Ostatnia Szansa na lokatę bez podatku Belki!”.

Z kilku źródeł słyszymy też informację jakoby cała grupa Getin Noble Banku wycofywała się z lokat antybelkowych.

Gdy spojrzymy w kartę produktu to widzimy, że ostatni dzień w którym możemy opłacić lokatę to 19 lutego. Prawdopodobnie będzie to ostatni dzień, kiedy będziemy mogli założyć lokatę. Gdy odejmiemy od tego dnia 14 dni (e względu na możliwość opłacenia lokaty przez 14 dni od złożenia wniosku) to wychodzi nam data 5 lutego jako ostatni dzień na złożenie wniosku o lokatę „Magiczna Piątka” oraz „Lokatę Turbo”.

Niestety oprocentowanie lokat w GetinOnline oraz OpenOnline nie jest obecnie zachęcające i spadło poniżej granicy 6% netto, powyżej której utrzymywało się przez ostatni czas. „Magiczna Piątka” oprocentowana jest na 5,84% netto (5 miesięcy), „Lokata Turbo” na 5,82% netto (6 miesięcy), natomiast „Top Lokata” na 5,63% netto (3 miesiące).

Na szczęście Idea Bank oferuje nam korzystniejsze oprocentowanie na lokatach TAX FREE, w wysokości 6% (5, 6, 9 miesięcy) - 6,05% netto (12 i 15 miesięcy). Jednocześnie mamy możliwość uniknięcia podatku Belki na jeszcze dłuższy czas – nawet do 15 miesięcy. Oferta ważna jest do 8 lutego (lokatę możemy opłacić do 22 lutego).
Optymalizacja

Zakładając lokatę warto spojrzeć do karty produktu, gdzie widnieje rzeczywiste oprocentowanie lokat. Następnie możemy znaleźć optymalną kwotę lokaty i założyć odpowiednią lokatę.


Osobiście uważam, że lokaty 3 miesięczne mogą jeszcze się pojawić przez okres około tygodnia. Swoje przypuszczenie opieram na banerze „Top Lokaty”, na którym nie ma jeszcze podobnej informacji o końcu lokaty.


Więcej informacji o lokatach w kartach produktów:

0 komentarze :

Prześlij komentarz