poniedziałek, 27 lutego 2012

NFI MIDAS – prawa poboru


Temat spółki MIDAS poruszam ponieważ sam posiadam 1000 akcji, które pozwalają mi na zapis 4000 akcji po cenie emisyjnej 0,70zł.

Zapisy podstawowe i dodatkowe w ramach wykonywania praw poboru będą przyjmowane do 1 marca 2012 roku. Przypomnę też, że jedna akcja uprawnia nas do zapisu na 4 nowe akcje.

Dzisiaj był natomiast ostatni dzień, kiedy były notowane prawa poboru akcji serii D NFI Midas S.A. i można było wziąć udział w zapisach na nowe akcje.

Okazało się, że najlepszą strategią w przypadku tej emisji było kupno praw poboru pierwszego dnia ich notowania. Prawdopodobnie mniej doświadczeni inwestorzy postanowili pozbyć się praw poboru ze względu na mocny spadek ich kursu bądź z powodu braku pieniędzy na zapis na nowe akcje.

Sam zapis na nowe akcje złoże ostatniego dnia, tj. 1 marca. Do tego czasu pieniądze będą leżeć na rachunku oszczędnościowym.


Na koniec jeszcze słów kilka o samej spółce:

Grupa NFI Midas S.A. jest pierwszym w Polsce operatorem telekomunikacyjnym dostarczającym hurtowe usługi ultraszybkiego mobilnego Internetu w technologii LTE. Obecnie w skład Grupy wchodzą spółki: CenterNet, Mobyland i Aero2, które posiadają rezerwacje częstotliwości i infrastrukturę niezbędną do świadczenia usług przesyłu danych w technologii LTE i HSPA+. Odbiorcami usług spółek z Grupy są podmioty posiadające duże bazy klientów. W tym momencie jest to Cyfrowy Polsat i Polkomtel.

W ramach trwającej obecnie oferty wyemitowanych zostanie 1.183.744.400 akcji zwykłych na okaziciela serii D. Jedno prawo poboru uprawnia do objęcia czterech nowych akcji. Cena emisyjna została ustalona na 0,7 zł.

Głównym celem emisji akcji serii D jest pozyskanie środków na zapłatę za 100% udziałów w Conpidon Limited z siedzibą w Nikozji na Cyprze, które jest właścicielem Aero2. Drugim z celów emisji Akcji serii D jest pozyskanie środków pieniężnych na spłatę zadłużenia wynikającego z bonów dłużnych wyemitowanych przez Emitenta, w łącznej kwocie 71,5 mln zł. 50 mln zł z tej kwoty zostało już przeznaczonych na pomostowe finansowanie rozbudowy infrastruktury. Pozostałe środki z emisji w kwocie 205 mln zł NFI Midas zamierza przeznaczyć na rozbudowę sieci telekomunikacyjnej (sieć mobilnego Internetu w technologii HSPA+ i LTE w ramach projektów 700 i 4100, szczegółowo opisanych w prospekcie emisyjnym dostępnym na stronie www.midasnfi.pl).

Long Term Evolution – to najbardziej zaawansowana technologia komunikacyjna dostarczająca najszybszy mobilny internet na świecie. Ta ultranowoczesna technologia pozwala na przesyłanie danych drogą radiową za pomocą obecnie dostępnych urządzeń z prędkością do 50 Mb/s w przypadku ich wysyłania oraz do 100 Mb/s w przypadku pobierania. Dla porównania obecne oferty tradycyjnych operatorów komórkowych w zakresie internetu mobilnego oparte na technologii UMTS lub HSPA+ zapewniają maksymalną prędkości poboru danych na poziomie 21 Mb/s.”

3 komentarze :

Portfel inwestycyjny pisze...

Jeżeli nie będzie wzrostów na giełdzie to każdy będzie Midasa miał w d....
Pozdrawiam i mam na dzieje, że to niebędzie kolejny petroinvest

Darek M.W. pisze...

Nie porównywałbym tych dwóch spółek. Petrolinvest od początku był niepewnym biznesem i spółką spekulacyjną.

Midas natomiast na pewny biznes, który wciąż się rozwija i w przeciągu kilku lat bez LTE sieci komórkowe sobie nie poradzą.

Warto wspomnieć, że można wziąć udział w zapisach dodatkowych na papiery Midasa za 0,70zł.

Sebastian Cezary pisze...

Zapisy dodatkowe, rozwodnienie akcji, to nie wróży niczego dobrego. Choć faktycznie rozwój telefonii komórkowej jest pewny, nie ma pewności co do tego kto się będzie tym zajmował.

Prześlij komentarz