piątek, 10 lutego 2012

Obligacje korporacyjne – aktualna oferta
Z powodu końca lokat antybelkowych, wiele osób szuka alternatywy, dzięki której będzie można zarobić więcej niż obecne 6% brutto. Szukam jej i ja.

Właśnie dlatego postanowiłem zacząć inwestować w pożyczki społecznościowe o czym pisałem tutaj:

Na dzień dzisiejszy zainwestowałem już 650zł, planuję zwiększyć udział do 1000zł. Zobaczę w jaki sposób będzie się rozwijała ta forma inwestycji. Na pewno wiąże się ona z dużo większym ryzykiem. Średnia liczba spłacanych pożyczek wynosi ok. 92%. Więcej na ten temat już wkrótce.

Wróćmy do tematu.
 
Propozycją, którą chciałbym przedstawić dzisiaj są obligacje korporacyjne. O jednej emisji obligacji na rynku pierwotnym już pisałem: Marka S.A.


Jest to dużo bezpieczniejsza forma inwestycji, jednak i ona wiąże się z większym ryzykiem niż na lokatach bankowych. Można tutaj przytoczyć choćby przypadek firmy ANTI, która nie wykupiła swoich obligacji na czas.

Dzisiaj chciałbym napisać o dwóch kolejnych emisjach.


Religa Development

Szczegóły emisji:
 • Zapisy trwają do 17 lutego.
 • Minimalny zapis to 10 obligacji czyli kwota 10 tyś. złotych (nominał
obligacji 1.000,- zł).
 • Odsetki będą płatne co 3 miesiące.
 • Obligacje są dwuletnie, zabezpieczone na nieruchomości, o stałym oprocentowaniu 14% w skali roku.
 • Spółka jest notowana na NewConnect (akcje) i Catalyst (obligacje).
 • Obligacje serii E powinny trafić do notowań na Catalyst w marcu.

Spółka przeprowadziła już jeden debiut obligacji serii C na Catalyst. Teraz natomiast spółka przystępuje do kolejnej, niepublicznej emisji obligacji serii E, zabezpieczonych na hipotece.
Będzie to jedyna w tym roku zgodnie z planami inwestycyjnymi Spółki emisja obligacji, która będzie wprowadzana do notowań na Catalyst.

O samej spółce słów kilka:
„Religa Development S. A. z siedzibą we Wrocławiu jest spółką notowaną na rynku NewConnect, została zarejestrowana w styczniu 2011 r. w wyniku przekształcenia, powołanej do życia w 2003 roku, spółki „Religa” sp. z o. o. w spółkę akcyjną. Podstawowym przedmiotem działalności jest działalność deweloperska. Spółka prężnie działa na terenie Dolnego Śląska realizując ciekawe inwestycje i angażując się w działania mające na celu wspieranie rozwiązań prawnych i organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi budownictwa mieszkaniowego w Polsce (członek PZFD, inicjator projektu o nazwie PZFD Wrocław). Spółka zrealizowała od początku swojej działalności 3 osiedla oferujące lokale mieszkalne, domy jednorodzinne, domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej oraz apartamenty.
Elementami wyróżniającym spółkę na tle innych deweloperów są:
-          indywidualne podejście do każdego klienta,
-          połączenie lokalu mieszkalnego z atrakcyjnością i funkcją domu jednorodzinnego,
-          lokalizacja osiedli w bliskiej odległości od centrum miasta, na terenach sprzyjających wypoczynkowi
Sukces prowadzonych przez spółkę działań jest wynikiem dużej dywersyfikacji oferowanych produktów i wprowadzania innowacyjnych na rynku rozwiązań, m.in. pierwszych we Wrocławiu EKO osiedli wykorzystujących połączenie nowych technologii (konstrukcje szkieletowe, rekuperacja, systemy grzewcze Egger) z alternatywnymi źródłami energii (pompy ciepła, systemy solarne).
Rozpoczęte w latach 2009-2010 nowe inwestycje i wysoki poziom sprzedaży mieszkań w nowych inwestycjach  zapewniają gotowość na skokowy wzrost sprzedaży oraz znaczącą poprawę zysku netto w latach 2012-2013. Wdrożenie nowych innowacyjnych, energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań w realizowanych i planowanych inwestycjach w postaci EKO dom i EKO osiedle pozwolą na znaczny wzrost konkurencyjności i systematyczne rozszerzanie oferty produktowej a tym samym utrzymując pozycję lidera innowacyjności w swoim segmencie rynku. W celu sfinansowania przyspieszenia wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz realizacji nowych inwestycji spółka planuje pozyskać w niepublicznej emisji obligacji do 2,4 mln. zł.„

Prezentacja spółki znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych: TUTAJ


EAST PICTURES S.A.

Kolejną spółką, która planuje emisję obligacji jest EAST PICTURES S.A.

Szczegóły emisji:
 • Zapisy maksymalnie do 24 lutego
 • Obligacje niezabezpieczone, dwuletnie, serii D
 • Oprocentowanie jest stałe i wynosi w pierwszym roku 14% w skali roku, w drugim roku 17%.
 • Planowany debiut na rynku Catalyst.
 • Akcje spółki są obecnie notowane na NewConnect a obligacje serii C z grudniowej emisji zadebiutowały na Catalyst.

O spółce:
„Założycielami Spółki są osoby posiadające bogate doświadczenie w branży filmowej od strony reżyserskiej, promocyjnej oraz finansowej. Zamiarem założycieli jest zinstytucjonalizowanie procesu pozyskiwania finansowania dla przyszłych produkcji filmowych, pod hasłem „connecting film & capital”, co z wykorzystaniem spółki notowanej na NewConnect zapewni transparentność oraz większe bezpieczeństwo dla inwestorów.

Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest organizowanie finansowania przeznaczonego na produkcję filmową. Firma specjalizuje się zwłaszcza w produkcji niskobudżetowych filmów dedykowanych w technologii 3D i 5D na rynek krajowy i zagraniczny. Filmy w tej technologii odznaczają się znacznie dłuższą żywotnością. Charakterystyczny dla tego rynku jest faktu braku piractwa ze względów m.in. na bardzo duży rozmiar plików oraz niemożliwość skopiowania kamerą efektów 3D. Technologia 5D oferuje szereg nowych możliwości, które wciągają widza głęboko w akcję, np. podczas pościgu można poczuć podmuch wiatru czy drgania pędzącego samochodu. Możliwości takich produkcji dopiero co są odkrywane, a mimo to kina typu 5D cieszą się coraz większą popularnością na świecie. Średni okres wyświetlania filmów w technologii 5D to 2-3 lata, a przy kinie tradycyjnym okres projekcji to kilka tygodni. W związku z tym filmy w technologii 5D stwarzają znacznie dłuższy okres generowania stałych, długookresowych przychodów. Aktualnie East Pictures S.A. jest jedynym producentem nieanimowanych filmów dedykowanych technologii 5D opartych o scenariusz na rynku krajowym i jednym z nielicznych na rynku międzynarodowym.

Spółka w tym roku wprowadziła na rynek amerykański film –„Sparrow” oraz na rynek polski, doceniany przez krytyków „4:13 do Katowic” – dedykowany na potrzeby 5D. Spółka także bierze udział w realizacji projektów muzycznych dla zespołów „Wolny Przedział” oraz „Nancy Regan”. East Pictures S.A. zajmuje się również produkcjami filmowymi na potrzeby gier komputerowych. Poprzez spółkę East Pictures Studio S.A. firma bierze udział w projektach związanych z telewizją internetową oraz transmisjami na żywo do Internetu z różnego typu imprez masowych.”

Prezentacja oferty obligacji na stronie: East Pictures S.A. – emisja obligacji serii D

0 komentarze :

Prześlij komentarz