sobota, 28 kwietnia 2012

Kapitalne Konto w banku BPH – nawet do 300zł premiDo opisania tej oferty przyczynił się wpis na blogu Finanse po godzinach. Jako, że nie dowiedziałem się do końca jak to jest z tą ofertą a ciekawość zwyciężyła, to postanowiłem opisać u siebie tą według mnie bardzo ciekawą ofertę.


O co chodzi?

Bank postanowił nagrodzić nowych klientów, którzy będą aktywnie korzystać z konta. Chodzi oczywiście o zdobycie jak największej klienteli na bardzo trudnym i nasyconym rynku. Tutaj nie wystarczą już zwykłe przelewy za 0zł. Potrzeba czegoś więcej i właśnie to coś oferuje nam Bank BPH.

W zależności od wpływów w trzech kolejnych następujących po założeniu konta otrzymamy następującą premię:

Premia przyznana będzie do 45 dni po spełnieniu warunków, o których niżej.


Warunki

Oczywiście nie ma nic za darmo, aby otrzymać premię należy spełnić następujące warunki:
1.      Wykonać min. 3 płatności kartą do tego konta w okresie 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku.
2.      Regularnie zasilać swoje konto
  • Nie liczą się wpływy z innych rachunków Klienta w Banku BPH. Premia jest wypłacana tylko na konto objęte ofertą, najpóźniej po 45 dniach od końca wspomnianego 3-miesięcznego okresu. Jeden Klient może skorzystać z oferty specjalnej tylko raz. Przy rachunkach wspólnych jest przyznawana tylko jedna premia.

„W przypadku, gdy łączne wpływy w poszczególnych miesiącach mieszczą się w różnych przedziałach, o wysokości premii decyduje ten przedział, w którym znajduje się najniższa suma wpływów miesięcznych. Powyższa oferta specjalna dotyczy Klientów, którzy od 12.10.2011 r. nie posiadali żadnego konta osobistego w Banku BPH.”

Jak widzicie nie jest tego zbyt wiele.


Opłaty

Niestety konta w BPH, do których można otrzymać premię nie są darmowe.
Koszty utrzymania to:
 • Kapitalne Konto – 9,99zł / m-c
 • Maksymalne Konto – 14,99 / m-c

Za zamknięcie rachunku przed upływem 12 miesięcy zapłacimy 50zł. Opłata dotyczy tylko konta Sezam zamkniętego przed upływem 12 miesięcy. Tutaj nie ma ona zastosowania.

Pozostaje więc tylko opłata miesięczna za konto.


Co w zamian?

Jako, że konto nie jest darmowe to powinno oferować coś więcej ponadto co oferują inni. BPH oprócz standardu:
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce - z kartą MasterCard Gold PayPass do Maksymalnego Konta także za granicą,
 • 0 zł za wydanie, wznowienie i obsługę karty do konta,
 • 0 zł przelewy krajowe w złotych,
 • 0 zł za wszystkie inne transakcje krajowe w złotych realizowane w Oddziałach i Placówkach Partnerskich Banku, przez bankowość telefoniczną i przez Internet.
Kapitalne Konto oferuje:
 • 0 zł za szeroki Pakiet Assistance, zapewniający pomoc w nagłych sytuacjach medycznych, domowych i drogowych,
 • 0 zł za możliwość regulowania rachunków w formie poleceń zapłaty (np. gaz, energię elektryczną, telefon),
 • 0 zł  za możliwość realizacji zleceń stałych (np. opłaty przez Internet, czynsz, telewizję kablową),
Po spełnieniu dodatkowych warunków otrzymamy jeszcze:
 • Limit na Koncie (limit w saldzie debetowym) umożliwiający szybki dostęp do dodatkowych środków finansowych oraz poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Bezpłatny limit do 2.500 zł, 


Więcej o ofercie:

Konto można założyć tutaj:Wnioski

Zakładając konto dajmy na to 30 kwietnia, musimy je zasilić kwotą np. 7500zł przez następne trzy miesiące, tj. maj, czerwiec, lipiec i w sierpniu otrzymamy premię w wysokości 300zł.

W tym czasie za konto (Kapitalne) zapłacimy natomiast: 5-6 x 9,99zł = 50-60zł. Samo zamykanie konta potrwa kolejny miesiąc.

Czyli w sumie i tak możemy być w skrajnym przypadku do przodu ok. 230-250zł, gdy spełnimy warunek najwyższych wpłat (powyżej 7500zł).

Dla ciułaczy może to być bardzo dobra oferta. Sam się nad nią zastanawiam.Zapraszam wszystkich na facebook'owy profil Drogi do własnego M:


18 komentarze :

Sebastian Cezary pisze...

Gdy pierwszy raz zobaczyłem tą reklamę w telewizji nie wyłapałem wszystkiego, myślałem wówczas, że to kolejne konto z 1% za pensję czy coś w tym stylu. Teraz jednak wiem, że jedyne co w nim dobre to zgarnięcie premii i jego zamknięcie. Bez przesady takie opłaty to jednak za dużo. A premia jest jednorazowa...

Z drugiej strony 3x7,5 tys daje 200 zł odsetek na zwykłej promocyjnej lokacie ponad 6%.

To nie dla mnie,

Darek M.W. pisze...

Tak, racja. Jedynie warto je otworzyć dla premii.

Swoją drogą ciekaw jestem strategii banku. Z takimi rachunkami raczej nie podbiją rynku.

Co do tych pieniędzy, to nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba je trzymać na koncie. Wystarczy przelać raz w miesiącu.

Poza tym okresem mogą sobie leżeć choćby w BGŻOptima na rachunku oszczędnościowych na 6,5%.

Anonimowy pisze...

Jak dla mnie srednia oferta. trzeba by bylo meczyc sie z bankiem z pol roku...dla mnie to jest za dlugo.

Darek M.W. pisze...

Coś za coś, przecież nikt nie będzie Ci dawał 230zł ot tak ;)

Sebastian Cezary pisze...

Faktycznie nie zauważyłem tej opcji. Mimo wszystko zabawy nadal nieco pozostaje, ale spokojnie liczba banków i możliwości brania udziału w tego typu akcjach maleje :)

Darek M.W. pisze...

Wiadomo, że nie ma nic za darmo. Tutaj przy niewielkim wysiłku możemy otrzymać nawet do 250zł (zależy od tego, czy naliczane są opłaty w okresie wypowiedzenia.

Anonimowy pisze...

Właśnie czy są naliczane opłaty w okresie wypowiedzenia. Czy na pewno pieniędzy nie trzeba trzymać na koncie przez 3 miesiące. Wiecie może czy w sieci jest krok po kroku wyjaśnione jak założyć konto i zarobić tą premię i je zlikwidować?

Anonimowy pisze...

Trochę późno, bo promocja do tego konta już właściwie się kończy (do 12 lipca), ale ku przestrodze w praktykach tego banku… Jakiś miesiąc temu kolega polecił mi te Kapitalne Konto w BPH i zaproponował, żebym dodatkowo skorzystał z promocji Podaj Dalej. Z początku oferta wydała mi się spoko, można zarobić, konto za 0 zł, karta (tylko 3 transakcje w całym okresie, a nie np. miesięcznie albo na jakąś określoną kwotę, jak ma to miejsce w innych bankach) i jeszcze na dodatek 50 zł za polecenie. Jednak postanowiłem sprawdzić dokładniej. Poczytałem regulaminy obu promocji i doszedłem do ciekawych wniosków. Teraz znalazłem trochę czasu, żeby to opisać (w sumie są też plusy: dzięki szukaniu info o tym koncie i promocji natknąłem się na tych kilka świetnych blogów finansowych  )
I tak: promocja Premia na Start – spoko, wszystko się zgadza, 7500 zł przez 3 miesiące, 3 transakcje, potem okres wypowiedzenia i luz. (regulamin promocji: http://www.bph.pl/repo/bph/indywidualni/konta/aktualne_promocje/premia_na_start/Regulamin_Premia_na_start.pdf )
Ciekawe tylko jak z tymi 50 zł za zerwanie konta przed upływem 1 roku, po nie wiem jak interpretować nazwę konta, niby nie „Sezam”, ale wiadomo jak to z nimi (taki zapis widnieje w tabeli opłat i prowizji – str. 37 pozycja 15 – Inne czynności http://www.bph.pl/repo/bph/TOiP_calosciowe/Za__nr_5_do_PO_109_PMiZP_2011_KI_NP__01_01_2012_.pdf ). Ale to jeszcze nic.
Zaskoczył mnie zapis w regulaminie promocji Podaj Dalej, którą pracownicy wciskają nowym klientom banku przy zakładaniu Kapitalnego Konta (tak było z moim kolegą). Pani, u której zakładał on konto sama zaproponowała mu to i wypełniła ulotkę z kuponami promocyjnymi. Ba, potem jeszcze dzwoniła 2 razy przypominając, że kończy się okres promocji i żeby w terminie z niej skorzystał (znaczy polecił komuś przyjść z jego kuponem i skorzystać z usług banku, a najlepiej założyć następne Kapitalne Konto.
Ale wyjaśnijmy: punkt 3 §8: „Nastąpi to w zależności od tego, które warunki zostały spełnione jako
pierwsze. Jeżeli jako pierwsze spełnione zostaną warunki uprawniające Uczestnika do otrzymania
Nagrody w ramach niniejszego Programu - wypłacana zostanie wyłącznie Nagroda z tytułu
Programu. W przypadku spełnienia jako pierwszych warunków oferty specjalnej „Premia na start
04–07.2012” – wypłacona zostanie premia z tytułu przedmiotowej oferty specjalnej.”
http://www.bph.pl/repo/bph/podaj_dalej/regulamin_programu_podaj_dalej.pdf
Czyli upraszczając: regulaminy są ułożone tak, aby ktoś korzystający z obu promocji jednocześnie wcześniej spełnił warunki promocji „Podaj Dalej”. Jej warunki są prawie identyczne jak w promocji „Premia na start”, z tym, że wystarczą tylko 2 przelewy, co chyba oczywiście dzieje się automatycznie (punkt 3 §5). I wtedy zamiast ok. 230 złotych zysku z konta, zostaje nam tylko 50 zł i to tylko dla jednej osoby…
Oczywiście z ulotki promocyjnej tego nie wyczytamy, a już tym bardziej nie dowiemy się od pracownika banku BPH (nie daje on też ksera regulaminów promocji przy zakładaniu konta, nawet do zapoznania się przed podpisaniem umowy). Na ulotce wspomnieli tylko, że premia 50 zł przysługuję jednej osobie, gdy obie zakładają Kapitale Konto. A wątpię, żeby większość ludzi przeglądała regulaminy w Internecie. Ciekawe, ilu klientów bank BPH w ten sposób oszukał…

http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/kapitalne_konto
http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/aktualne_promocje/premia_na_start
http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/program_podaj_dalej

Trochę się rozpisałem, ale wszystko musiałem opisać...

Darek M.W. pisze...

Hmm, bardzo ciekawy komentarz.
Trochę się to gryzie z reklamowanym hasłem "Po prostu fair".

Anonimowy pisze...

Dokładnie, to samo pomyślałem, gdy to odkryłem... Niestety, ich hasło ma się nijak do rzeczywistości.
A tak przy okazji: świetny blog ;)

hassan pisze...

Czy wczesniejsze posiadanie karty kredytowej z bph (wciśnięta podczas zakupu w media markt), ale tylko karty - bez żadnego konta, dyskwalifikuje z udziału w promocji Premia na start?

Darek M.W. pisze...

Nie, sam jestem właśnie w takiej sytuacji. Niebawem powinienem otrzymać premię.

hassan pisze...

Ok:) jeśli możesz, daj później znać, ile właściwie tych 'przymusowych' miesięcznych opłat zostaje pobranych. Jeśli trzeba będzie czekać te 45 dni, to poczekam do 15 grudnia - premia na gwiazdkę;]

Darek M.W. pisze...

Jasne, dam znać jak moja przygoda się zakończy.

Anonimowy pisze...

A czy ważne jest skąd pochodzą wpływy, tzn. czy mogą one pochodzić z czyjegoś konta również w bph? czy musza być z innego banku?

Darek M.W. pisze...

Z tego co pamiętam to muszą być z innego banku, ale czy może być czyjeś konto w BPH to nie wiem.

Na pewno można przelać kilka razy np. po 2000zł ze swojego konta w innym banku.

Ja swoją premię już dostałem.

Anonimowy pisze...

Mam pytanie do Darka: napisz, o ile pamiętasz, kiedy otrzymałeś swoją premię? Znaczy ile czasu (dni) minęło od ostatniej z tych trzech wpłat na konto do przelania premii? Długo trzeba było na nią czekać?

Darek M.W. pisze...

Dostałem niemal dokładnie po 4 miesiącach od otworzenia konta. Obecnie konto jest zamykane.

Prześlij komentarz