środa, 16 maja 2012

BGŻOptima – Polisolokata – 6,5% brutto na 12 miesięcyStało się, zapowiadany jakiś czas temu nowy produkt dla oszczędzających w BGŻ Optima stał się faktem. Wydaje się, że oferta o której ostatnio pisałem: Do 6,5% na Indywidualnym Koncie Oszczędnościowym, była tylko rozwiązaniem tymczasowym do czasu wprowadzenia opisywanej dziś oferty.

Polisolokata BGŻOptima, która jest w zasadzie lokatą ubraną w ubezpieczenie nie płaci się podatku Belki. Jej rzeczywiste oprocentowanie to 5,27%, które jest oprocentowanie netto równym 6,5% jak na zwykłej lokacie.

Ze strony banku:

„Dzięki Polisolokacie BGŻOptima zamiast deponować środki na lokacie, opłacasz składkę ubezpieczeniową. Po zakończeniu ubezpieczenia otrzymujesz świadczenie z tytułu dożycia w wysokości opłaconej składki, powiększonej o zysk, który odpowiada odsetkom z lokaty terminowej. Produkt został przygotowany we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa S.A.”


Szczegóły oferty:
  • Oprocentowanie brutto: 6,5% brutto
  • Oprocentowanie netto: 5,27% netto
  • Okres: 12 miesięcy
  • Kwota minimalna: 2 000zł
  • Możliwość rezygnacji w dowolnym momencie, z gwarancją wypłaty 100% wpłaconych środków
  • Możliwość posiadania dowolnej liczby Polisolokat BGŻOptima

O ofercie BGŻ Optimy pisałem już tutaj:

·         BGŻ Optima – 6,48% netto – rewolucja w oszczędzaniu?!

·         BGŻOptima Kontratakuje - Lokata bezkarna – 6,3% brutto – 4 miesiące


Szczegóły oferty dostępne są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia oraz na stronie banku Polisolokata BGŻOptima.


Wnioski

Porównując ofertę Poliso-lokaty BGŻOptima z rankingiem lokat 12-miesięcznych widzimy, że plasuje się ona w okolicach 6 miejsca. Prosty wniosek jest zatem taki, że nie jest to tak rewelacyjna oferta jak ogłoszona całkiem niedawno oferta 6,5% na koncie oszczędnościowym. Oczywiście żaden większy bank nie oferuje obecnie lepszej oferty dla oszczędzających. Jednak gdybym miał do wyboru opisywaną polisolokatę, czy zwykłą lokatę na 6,5% to wybiorę bez wahania tą drugą.

Pozostaje nam teraz czekać na odpowiedź Alior Banku – Alior Sync, który już niebawem wprowadzi ofertę banku dla oszczędzających.


Warto też przeczytać:

Konto można założyć tutaj:


4 komentarze :

RO pisze...

Alior Sync wcale nie ma byc bankiem dla oszczędzających, tylko bankiem w większym stopniu elektronicznym niż nawet mBank.

Darek M.W. pisze...

Racja troche nieprecyzyjnie sie wyrazilem. Bedzie to bank typowo online, chociaz nie wiem jak moze byc bardziej niz mBank.

Jednak jak wiadomo nikt tam nie otworzy konta jak nie bedzie super oferty.

Anonimowy pisze...

patrząc na opinie w internecie na temat TU Europa, to jest raczej oferta dla desperatów, juz bym wolał taki AmberGold - jak dla mnie poziom ryzyka zbliżony, a przynajmniej "obiecują" wiecej

Darek M.W. pisze...

Nie wiem o co Ci chodzi. TU Europa została wykupiona przez globalnego inwestora. Jaki widzisz tu problem?

Prześlij komentarz