poniedziałek, 25 czerwca 2012

mBank – mLokata - 6,5% na 3 lub 6 miesięcyWreszcie coś się ruszyło w internetowym gigancie jakim niewątpliwie jest mBank. Od dawna oferta dla oszczędzających była co najmniej śmieszna.

Być może wreszcie klienci banku odzyskali świadomość finansową i po wprowadzeniu opłaty 2zł za kartę oraz słabej ofercie lokat, przenieśli swoje pieniądze do innych banków.

Oczywiście nie jest znowu tak różowo. Oferta mLokaty dotyczy nowych środków ulokowanych w mBanku po 21.06.2012r., które nie pochodzą z rachunków lub inwestycji w ramach grupy BRE Bank SA.

Kolejny bank, który nie honoruje dotychczasowych klientów, lokujących w nim swoje pieniądze. No cóż, kolejny dowód na to, że lojalność wobec banku się nie opłaca.
Oferta ważna tylko do 30 czerwca 2012.

AlternatywaMoim zdanie warto rozważyć opcję otwarcia konta w Alior Sync, który oferuje 6,5% na lokacie 6 miesięcznej (do 5000zł) oraz daje 5% cashback.
Bardzo podobną ofertę posiada Bank Millennium, 7% na koncie oszczędnościowym czy BGŻOptima z 6,5%.

Szczegóły oferty:
  • oprocentowanie: 6,5% w skali roku
  • minimalna kwota lokaty: 10 000 PLN
  • czas trwania: 3 lub 6 miesięcy

7 komentarze :

gorczas pisze...

BGŻOptima ma 6,5 tylko do 10 lipca, więc lokatę w mBanku się bardziej opłaca założyć.

Darek M.W. pisze...

Tak. Racja. Jednak w Optimie jest już polisolokata na ten sam procent.

Anonimowy pisze...

Oferta dostępna tylko za pośrednictwem mLinii. mŚmieszny bank

gorczas pisze...

Założenie lokaty przez telefon zajmuje kilka minut dłużej niż przez internet. Śmieszne dla mnie jest wymaganie przyjścia do oddziału banku, żeby założyć lokatę która daje maksymalnie kilkadziesiąt złotych.

Jedyne co jest wkurzające w tej ofercie to wymaganie, żeby to były nowe środki na koncie, co wymusza bycie nielojalnym wobec jednego banku.

Sebastian Cezary pisze...

A ja jestem tylko ciekaw, czy większość z nas jest na tyle głupia by przyznać im za to "punkty", czy może mBank ma tak słabych marketingowców i myślą, że to na nas działa. Przecież te ich ostatnie akcje to śmiech na sali.

Anonimowy pisze...

Nie załapałem się na lokatę w mBanku to specjalnie założyłem konto w Syncu:)

Anonimowy pisze...

W Syncu podwyższono maksymalną kwotę lokaty to 10000 zł

Prześlij komentarz