sobota, 29 września 2012

Idea Bank – Lokata Idealna Plus – do 7,41% brutto na 12 miesięcy


 

Idea Bank wprowadził ofertę, która może zrewolucjonizować rynek lokat. Chodzi o połączenie oferty lokaty oraz grupowego ubezpieczenia na życie.

Co wyróżnia tą ofertę, to to, że mamy 100% gwarancji kapitału przez BFG, a nie 50% gwarantowane przez UFG jak w przypadku Polisolokat - np. BGŻ Optima na 6,5%.

Jednak na tą chwilę Lokata Idealna Plus, bo o niej mowa, dostępna jest tylko poprzez pośredników finansowych. Jak wiecie z poprzedniego wpisu, nie nabiorę się już kolejny raz na oferty przedstawiane przez call center. Natomiast jak tylko mi spłyną pieniądze z lokat a oferta nadal będzie aktualna to sam ulokuję swoje pieniądze.

Jeżeli zaś chodzi o tą ofertę, to jest ona niezwykle ciekawa. Jedna z firm (pośrednik finansowy) wysłała mi tą ofertę na maila, jednak różniła się ona minimalną wartością inwestycji (10 000zł zamiast 17 000zł jak w poniższej tabeli).

Produkt składa się z lokaty bankowej na okres odpowiednio 6, 9 lub 12 miesięcy, oprocentowanej 0,1% w skali roku, oraz ubezpieczenia na życie i dożycie dla klientów „Plus” Idea Bank SA. Po upływie okresu obowiązywania lokaty bank wypłaci kwotę odpowiadającą zainwestowanemu kapitałowi. Odsetki uzyskane z lokaty pokrywają koszt objęcia klienta ochroną ubezpieczeniową w ramach wyżej wymienionego ubezpieczenia, z tytułu którego Ubezpieczyciel wypłaci klientowi świadczenie w wysokości odpowiadającej 5,6% (netto) zainwestowanego kapitału dla okresów 6 i 9 miesięcy oraz 6% (netto) dla okresu 12 miesięcy.

Szczegóły oferty:

Forma Prawna
Połączenie depozytu bankowego i grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie
Bank
Idea Bank SA
Ubezpieczyciel
TU na Życie Europa SA
Ograniczenia wiekowe
Ukończone 18 lat, wiek nie przekraczający 80 lat
Minimalna kwota
lokaty
Lokata 6-miesięczna (180 dni): 36 000 PLN
Lokata 9-miesięczna (270 dni): 25 000 PLN
Lokata 12-miesięczna (365 dni): 17 000 PLN
Czas trwania produktu
180, 270, 365 dni, jak na tradycyjnych lokatach bankowych 6-, 9-, 12-miesięcznych.
Zysk
180 dni: 5,6%, tj. w wysokości jak dla lokaty 7%,
270 dni: 5,6%, tj. w wysokości jak dla lokaty 7%,
365 dni: 6%, tj. w wysokości jak dla lokaty 7,5%.
Najważniejsze korzyści
Gwarantowany zysk w wysokości jak na tradycyjnej lokacie bankowej o oprocentowaniu od
do 7,5%, brak ryzyka inwestycyjnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, brak podatku Belki.
Opłaty
Opłata za nabycie polisy w wysokości: 1,4275% wysokości świadczenia ubezpieczeniowego dla
produktu na 365 dni, 1,4280%  wysokości świadczenia ubezpieczeniowego dla produktu na 270
dni oraz 1,3333% wysokości świadczenia ubezpieczeniowego dla produktu na 180 dni. Opłata
pobierana będzie z odsetek wypracowanych na lokacie
Wypłata kapitału
i odsetek
Bank wypłaca kapitał w ciągu 24 godzin od zakończenia lokaty, zysk w formie świadczenia
ubezpieczeniowego wypłacany jest maksymalnie w ciągu 7 dni roboczych od zakończenia okre-
su ochrony ubezpieczeniowej.
Rezygnacja z ochrony
ubezpieczeniowej
Utrata odsetek.
Dodanie osób
uposażonych
Osoba uposażona jest wskazywana w deklaracji przystąpienia, może też być dodana lub zmieniona w dowolnym momencie poprzez telefoniczny kontakt z Bankiem.

15 komentarze :

Anonimowy pisze...

gdzie tu sens ladowac kase na 12m-cy, Alior Sync i lokata rekomendacyjna to o niebo lepsza oferta...

Anonimowy pisze...

wszystko wyglada super tylko niestety za zalozenie polisy zaplacimy 1,4275% od kwoty lokaty czyli oprocentowanie bryto okolo 6 procent a to juz prawie standard

Darek M.W. pisze...

Co do okresu lokaty, to właśnie to jest duży plus tej lokaty. Obecnie oczekiwane jest obniżenie stóp procentowych = niższe oprocentowanie lokat. Jeżeli ktoś myśli o oszczędzaniu w dłuższej perspektywie to jest to świetne rozwiązanie.

Co do tego ubezpieczenia to rzekomo ma ono być pobierane z odsetek od lokaty - tego 0,1% (nie premii ubezpieczenia - 7%), jednak jak to wygląda w praniu to nie jestem obecnie w stanie powiedzieć.

Tomo pisze...

Jeśli ktoś nie myśli o dłuższej perspektywie oszczędzania i zapowiadanego zmniejszenia stóp procentowych to wydaje mi się że ich Ping-Pong może być lepszy.
7% ale to lokata 1 dniowa więc praktycznie to jak konto oszczędnościowe.
Nie zamrażamy środków praktycznie zupełnie i zawsze mamy możliwość choćby po 2 miesiącach przenieść to gdzieś indziej.
Osobiście je to sobie akurat bardzo cenie bo nowe różne oferty pokazują się co chwile i zamrożenie środków na 12 miesięcy to nie dla mnie.
Jeśli ktoś myśli o dłuższym oszczędzaniu to wejście w lokatę czy depozyt roczny a nawet 2 czy 3 letni na aktualnych, jak nie patrzeć wysokich - byle stałych stawkach - jeszcze przed ogłoszeniem obniżki stóp procentowych jest jak najbardziej wskazany.

Anonimowy pisze...

Niech spadnie oprocentowanie, ludzie wyjmą kasę z banków i dopiero zrobi się klops, bo jak wiemy pieniędzy nie ma są tylko wirtualne.

Anonimowy pisze...

17tys odpada moje 12-15% portfela to z 11tys będzie i to dopiero pod koniec roku. Kończę przelewy BPH i muszę coś znaleźć bo w Sync na 4.35% dostałem za miesiąc bez 4-5dni jakieś marne +-15zł za 6tys, nie wiem jak oni to liczą ale dla mnie to jakiś żart.

Darek M.W. pisze...

Dziwne, o jakiej ofercie w Syncu mówisz?

Ostatnio obserwujemy ciekawą batalię banków o depozyty klientów. Dla przykładu ostatnio Millennium nieźle się reklamuje i właśnie powróciła oferta niezła oferta konta oszczędnościowego na 6,5% (wcześniej było 7% - http://www.drogadowlasnegom.pl/2012/07/millennium-bank-7-na-koncie.html).


Tomo pisze...

Należy jedynie pamiętać że te 6.5% jest tylko do 3 miesięcy i mamy na nim tylko jeden darmowy przelew w miesiącu (pozostałe 7.50zł).

Anonimowy pisze...

Z Sync to 3x RO 4.35% brutto, wybrałem dbNET 8,1%, czekam na kuriera. Szkoda, że ten mBank dał 9% tylko dla nowych nowych (2x) z tydzień wcześniej zakładałem... (za to oferują mi kredyt za zasilanie konta -.-) coś tam gdzieś czytałem, że mogę wyrwać 7% brutto, więc jednak słabo. Wszystko przez tą nową belkę :/

Tomo pisze...

Ogólnie wstrzymałbym się z czymkolwiek parę dni. Wyraźnie widać że banki szukają nowych wpływów i szykują od początku października nowe oferty - parę ukazało się już nawet w dniu dzisiejszym tj pierwszego października.
Sam zaczynam się w nie dopiero wgryzać w szczegółach :)

Anonimowy pisze...

Znalazłem taką informację o tej lokacie: "Mnie jedynie martwi że powinienem zapłacić podatek dochodowy od takiej transakcji, bo bank wykupuje w TU ubezpieczenie dla mnie za ponad 25 000 i mnie w ten sposób ubezpiecza - jest to mój przychód. Przy czym rozliczenie tego podatku nie leży po stronie banku a po mojej stronie, więc bank umywa ręce i nie ma o tym nigdzie wzmianki w regulaminach"
Czy jest to prawda? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Darek M.W. pisze...

Sprawa rzeczywiście nie do końca jest jasna. Konstrukcja jest bardzo skomplikowana, masa dokumentów.

Ja wciąż na nie czekam, jeżeli ktoś ma to proszę o podesłanie na maila.

Darek M.W. pisze...

Zapraszam do nowe wpisu, gdzie znajdą się wszystkie szczegóły na temat lokaty:

Idea Bank – Lokata Idealna Plus – 7,5% na 12 miesięcy – szczegóły

Anonimowy pisze...

dziwni sa ludzie co mowia ze oprocentowanie loakty idealnej plus bedzie pomniejszone o oplaty za zarzadzanie. jasno wynika z regulaminu i karty produktu ze oplata pobierana jest z czesci depozytowej, czyli tej co jest oporcentowana na 0,1% (czyli jezeli jest lokata na 10 000 zł, zysk z 0,1% wynosi 10pln - 19% belki co daje 8,1 zł i z tego jest pobierana opłata).

Darek M.W. pisze...

Zgadza się, w nowych wpisie wszystko wyjaśniłem:

http://www.drogadowlasnegom.pl/2012/10/idea-bank-lokata-idealna-plus-75-na-12.html

Prześlij komentarz