środa, 31 października 2012

Podsumowanie października 2012Minął kolejny miesiąc, spadł pierwszy śnieg, czas przygotować się do zimy. Wiele się działo w życiu prywatnym i zawodowym (kolejna podróż służbowa a więc i dieta, która zasili budżet), jednak tutaj nie będę się więcej rozpisywał.

W październiku nasz kochany Rząd zaczął martwić się o osoby, które nie będzie stać na kupno mieszkania na kredyt. Pojawił się zatem zarys kolejnego po Rodzinie na Swoim programu wspomagania banków i deweloperów: Mieszkanie dla Młodych (MdM). Oczywiście wszystko ma na celu większe zadłużanie się społeczeństwa i generowanie dodatkowych % PKB, żeby utrzymać się przy władzy.

W tym miesiącu skorzystałem z kilku finansowych okazji, w tym lokaty w Santander, Getin Online oraz darmowych 60 minut do wszystkich sieci za doładowanie przez facebook w Play (patrz niżej).
W październiku pojawiło się także kilka ciekawych ofert na Grouponie: mBank rozdawał czytnik Kindle 4 oraz 6000 mil, Alior Sync 100zł za założenie karty kredytowej, potem 50zł za założenie konta.Blog

Wraz z ochłodzeniem za oknem, wzrosła aktywność na blogu. Nie chodzi mi tylko o nowe wpisy ale przede wszystkim o olbrzymi wzrost liczby wyświetleń – przeszło o połowę, z czego niezmiernie się cieszę.

Zachęcam do polubienia „Drogi do własnego M” na facebooku.

Lubię to: 37 osób (+4 osoby)
Liczba wyświetleń: 16700 (+6000)


Lokaty

W październiku pojawiło się kilka świetnych ofert: Idea Bank – Lokata Idealną Plus (tak naprawdę oferta pojawiła się już we wrześniu), Getinonline – 6,6% na 12 miesięcy oraz Santander Consumer Bank – Lokata 6,7% na 12 miesięcy oraz wzrost oprocentowania konta oszczędnościowego w BGŻ Optima do 6,3% oraz powrót, choć nieco słabszy w Millennium – 6,5% na koncie oszczędnościowym.

Udało mi się skorzystać z oferty w Getin Online oraz Santander. Niestety zgapiłem się natomiast z ofertą Idea Bank, po prostu nie miałem w jednym momencie tak wysokich wolnych środków.


Kokos.pl

Doszły kolejne dwie windykacje. Widać, taki urok pożyczek społecznościowych. Udało się odzyskać dług z jednej pożyczki. Czekam wciąż na postanowienia w e-sądzie. Jeżeli zakończy się sukcesem to napiszę poradnik windykatora i przystąpię do wypełnienia kolejnych wniosków. Pracuję wciąż nad własnym programem do wspomagania inwestycji – jest już na finiszu.
Suma inwestycji na kokosie to już ok. 8000zł.


Giełda

Brak czasu powoduje bierność w tej dziedzinie inwestycji. Zrobiłem aktualizację, obniżając wartość papierów o dywidendę.


Waluty

W tym miesiącu bez większych zmian.


Kredyt studencki

Zobowiązania z tytułu kredytu studenckiego na dziś wynoszą 13 200zł. Tym samym spłacone zostało już (albo dopiero) 4 800zł.

Wciąż długa droga do spłaty kredytu, ale nie spieszy mi się z wiadomych względów.


Stan portfela na dzień 31-10-2012 wyglądał następująco:

Razem: 80 310 zł
Razem (bez kredytu st.): 93 510 zł

Akcje: 17 599 zł(po cenie kupna)
Boryszew 1 525zł
JSW 11 847zł
Calatrava 1 410zł
MIDAS 2 816zł

Rachunki oszcz.: 62 329 zł
Getinonline: 39 329zł
Idea Bank: 8 000zł
Alior Sync: 10 000zł
Santander: 5 000zł

Kokos: 8000 zł

Polisa: 10 200zł

Waluty: 3 140zł
Euro: 540€
USD: 290$

Monety: 616zł

Gotówka: 4390zł
 
Zadłużenie k.k.: 12 750zł
Zadłużenie k. st: 13 200zł
------------------------------------------------
Zmiana: 4 986 zł
Zmiana efekt.: 4 686zł
Dochód z akcji: 0zł
Odsetki z rachunków oszcz.: 340zł
Dochód pasywny: 490zł
- Sync: 300zł
- premia od Citi: 50zł
- Millennium: 50zł


Podsumowując:

Kolejny pracowity miesiąc i jak widzicie świetny wynik portfela, wynikający głównie z zaliczki na podróż służbową. Część lokat została zrolowana na nowe świetne moim zdaniem oferty. Cały czas do przodu i oby tak dalej.
Sytuacja na kokosie bez większych zmian, dwie nowe windykacje. Czekam na pierwsze wyroki w e-sądzie, aby upewnić się, że wzór pisma jest prawidłowy i móc wysłać kolejne. Program wspomagający inwestycje jest już prawie gotowy. Teraz przyjdzie czas na dorabianie nowych funkcjonalności.

Wydarzenie miesiąca: program „Mieszkanie dla Młodych”.


Zapraszam również do poprzednich podsumowań:

6 komentarze :

Anonimowy pisze...

80-tysi me gusta :] Bardzo mi się podoba, że jak więcej zarobisz to odkładasz więcej. Robię dokładnie tak samo. Gdybym mógł odkładać 5tys (miał z czego) zbierał bym milion a nie 100tys ;)

Darek M.W. pisze...

5 tys to sporo. W miesiącach jak jestem na delegacji udaje się odłożyć tyle albo jeszcze więcej. Standardowo jest to ok. 2k.

tmk pisze...

A dalej masz rachunek w BGZ? tzn konto z podwyzka? czy zamknales po zmianie regulaminow?

Darek M.W. pisze...

Tak, dalej mam. Mimo zmian na gorsze wciąż mi się on opłaca. Płatności na 300zł miesięcznie to czasem niezły wyczyn

Anonimowy pisze...

A próbowałeś machnąć kartą w żabce za prąd, gaz lub czynsz?

Darek M.W. pisze...

Nie, do tej pory nie miałem takiej potrzeby. Rachunki opłacam za darmo kartą kredytową.

Prześlij komentarz