piątek, 2 listopada 2012

Alior Sync – kolejne zmiany w regulaminie Cash Back
Oferta Alior Sync była zbyt dobra, żeby mogła się utrzymać bez zmian. 5% zwrotu okazało się zbyt dużym obciążeniem dla banku. W końcu są one po to, żeby zarabiać a nie rozdawać. Sam się zastanawiałem jak długo trwała obecna sytuacja.

Już 26 września w systemie bankowości elektronicznej można było przeczytać informacje o pierwszych zmianach, które dotyczyły wyłączenia niektórych usługodawców z usługi cashback (dotyczy płatności kartą jak również usługi Płacę z Alior Sync).  

Kody MCC wyłączone z cashback:
·         kod 4111, czyli usług transportowych (np.: CallPay, moBILET, zasilenia mPay, SkyCash, Norfolkline). Punkty posiadające ten kod MCC, to głównie e-portmonetki. Sporadycznie kod MCC 4111 posiadają punkty oferujące zakup biletów miejskich i biletów na prom.
·         kod 6012, określający usługi finansowe (np.: solidtrustpay.com, Entropay, Entropay UK, Slc.co.uk, Barclaycard, payforweb.com).
·         kod 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych (np.: Admiral Markets AS, Plus500UK, iforex.com, Trading Point, Safecap Ltd.).
·         kod 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (np.: admiralmarkets.ee, RBK Money, X-Trade Brokers Dom Maklerski, HiPay.com).
·         kod 4829, określający internetowe przekazy pieniężne (np.: Western Union, Neteller.com).

Do tej pory z cashback wyłączone były natomiast:
·         kod 7995, określającego kasyna oraz zakłady bukmacherskie itp. (m.in. Bwin.com, bet-at-home.com, pokerstars.com, moneybookers.com),
·         kod 8999, określającego pozostałe niesklasyfikowane usługi, o ile płatność nie jest zidentyfikowana jako zagraniczna (np. Dialcom24, czyli usługi dotPay, transakcje Moneybookers w złotych, PayPal).

Kolejna zmiana nastąpiła ok. miesiąca później - 31 października. Była to jeszcze gorsza wiadomość. Tym razem bank postanowił przywiązać klientów do siebie poprzez oferowanie usługi cashback tylko klientom, którzy spełnią jeden z czterech warunków:

  1. Na konto klienta w Alior Sync co miesiąc będzie wpływać wynagrodzenia od pracodawcy bądź stypendium z uczelni (polecenie przelewu wynagrodzenia)
  2. Średnie miesięczne saldo na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym klienta w Alior Sync będzie wynosić minimum 1 500zł.
  3. Łączne średnie saldo miesięczne na lokatach terminowych, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym i rachunku oszczędnościowym klienta będzie wynosić minimum 10 000zł.
  4. Łączne średnie sald miesięczne zadłużenia w ramach posiadanych przez klienta rachunków kart kredytowych, pożyczki i limitu odnawialnego będzie wynosić minimum 3 000zł.

Zmiany Regulaminu zaczną obowiązywać obecnych klientów od 1 stycznia 2013 r.

Na otarcie łez klienci otrzymają możliwość bezpłatnego przedłużenia gwarancji na zakupione przez Internet produkty RTV i AGD o dwanaście miesięcy.


Wnioski

Oferta Synca staje się coraz mniej atrakcyjna. Bank postanowił od nowego roku dzielić się tylko ze swoimi najlepszymi klientami. Dodatkowo często nie mamy pewności czy za daną transakcję zostanie nam naliczony zwrot, to jest wg mnie największa wada obecnego systemu premiowania. Dłuższy czas wypłaty premii da się moim zdaniem jakoś przeboleć.
Na tą chwilę posiadam w Alior Sync lokatę na 10 000zł, dzięki czemu mogę skorzystać z cashback na nowych zasadach. Po jej zakończeniu najpewniej będę utrzymywał średnie saldo 1 500zł.


Więcej na:

8 komentarze :

Anonimowy pisze...

Jaką lokatę posiadasz? Jak ktoś szuka drugiego ninja dla 7,5% na 4M to może bym się zdecydował bo dbNET zabiera 8.10%...

Darek M.W. pisze...

Mam lokatę na 6 miesięcy na 6,5%

RO pisze...

Heh nawet nie wiesz jak mi dzisiaj podniosłeś ciśnienie, otóż to co wkleiłeś to błąd
"kod 8999, określającego pozostałe niesklasyfikowane usługi, o ile płatność nie jest zidentyfikowana jako zagraniczna"

a regulamin mówi:
"MCC równy 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niz Polska)"

a ja akurat dzisiaj przeglądałem wyciąg z karty i widze 8999 przy transakcjach PayU... ;) warto sprawdzać swoje źródła.

Anonimowy pisze...

DB ma teraz 6% więc się też nie opłaca bo kwota jest mała.

Darek M.W. pisze...

Racja, poprawione.
Swoją drogę słyszałem, że za niektóre płatności na allegro cashback nie jest naliczany.

Czy miał ktoś z was takie doświadczenia?

Anonimowy pisze...

Mam pytanie odnośnie "Łączne średnie saldo miesięczne na lokatach terminowych, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym i rachunku oszczędnościowym klienta będzie wynosić minimum 10 000zł."

Chodzi tu o średnie miesięczne saldo z ilu miesięcy?

Darek M.W. pisze...

Chodzi o saldo za dany miesiąc za który chcesz otrzymać cashback.

RO pisze...

Mi odpukać, jeszcze nie zakwestionowali żadnej transakcji, a 90% to Allegro.

Prześlij komentarz