czwartek, 29 listopada 2012

Forum o oszczędzaniu, inwestowaniu i nieruchomościachKolega z bloga Regularne Oszczędzanie przypomniał mi o projekcie forum będącego pewnego rodzaju uzupełnieniem bloga. To miałem już niemal gotowe w maju tego roku. Jednak ze względu na brak przekonania nie zakończyłem jego wdrożenia. Dzisiaj postanowiłem jednak spróbować z tym projektem.

Myślałem również o wprowadzeniu czatu w osobnej zakładce, jednak ten byłby ulotny, stąd jednak decyzja o blogowym forum.

Forum jest na tą chwilę zamieszczone na darmowej domenie, jednak jeżeli przyjmie się ta forma dyskusji to przeniosę je na własny hosting.

Odnośnik znajduje się na górze strony:


Zapraszam do odwiedzania zakładki „Forum” i dyskusji nt. oszczędzania, inwestycji, nieruchomości jak również o samych forum: jego formie i kategoriach.

4 komentarze :

Anonimowy pisze...

Autor bloga pewnie przygotowuje comiesięczne zestawienie lokat bankowych, więc mam następujące pytanie. Czy lokata w mBanku na 6% (na 6 miesięcy) i 5,8% (na 12 miesięcy) to stała oferta dla wszystkich, czy mogę korzystać z niej tylko dlatego, że jestem stałym klientem mBanku?

Na oficjalnej stronie mBanku nie widzę żadnej podobnej oferty, są jedynie standardowe lokaty terminowe (4,4 %) i lokata progresywna (nominalne oprocentowanie w stos. rocznym to 5%). Natomiast "moja" lokata na 6% jest widoczna po zalogowaniu się i wejściu w zakładkę "wnioski i dyspozycje" po lewej stronie.

Swoją drogą na stronie mBanku widnieje informacja: "Klientom posiadającym w mBanku aktywa w wysokości min. 100 000 PLN przysługuje prawo negocjacji oprocentowania depozytów poprzez mLinię." Czy korzystał ktoś z tej możliwości lub orientuje się ile w praktyce można wynegocjować?

Pozdrawiam.

Darek M.W. pisze...

To jest raczej oferta dla klienta. Oficjalnie nie ma takiego oprocentowania. U mnie jest np. na 4,25%. Natomiast dla nowych środków jest to 5,80%.

Historyczne dane dostępne są w comiesięcznych zestawieniach. Jednak tam nie ma mBanku ze względu na słabą ofertę w przeszłości.

Obecnie polecam skorzystanie z mSAVER'a:
http://www.drogadowlasnegom.pl/2012/11/mbank-konto-oszczednosciowe-na-97-w_7.html

Anonimowy pisze...

Skoro koleś pisze o powyżej 100k to po co mu polecasz 10tys na mSaver? Śpiesz się człowieku 100k x 2 (z kimś w rodzinie) możesz wyrwać na 7.5% w AS. 6% to masz praktycznie wszędzie.

Osobiście nie korzystałem, ale myślę, że takie rzeczy to ściema. Nie mam jeszcze 100k, ale próbowałem raz negocjować dla 45k i było za mało :) A kiedyś miałem telefoniczną ofertę właśnie dla 100k + systematycznie oszczędzanie... (kruczki kruczki i same opłaty). Dla takiej kwoty startowej "tylko dla mnie" było 1% więcej z 6 na 7%... a żeby to miało 12% to i tak bym nie wszedł. Konkurencja wtedy miała np. 10% w dbNET :P

Darek M.W. pisze...

Powyżej 100k to się zgodzę. Obecnie Rekomendacyjna w Syncu, Potem DB, może jakieś negocjacje w Getin Online, Idea Banku (ew. Idealna Plus).

Prześlij komentarz