czwartek, 27 grudnia 2012

Bank Millennium - Dobre Konto - zmiany w naliczaniu premii 3%Niestety do banków wprowadzających zmiany na gorsze dołącza Millennium wprowadzając od 1 marca nowe zasady naliczania premii 3% za zakupy. Dobre Konto przestanie być takie Dobre i moim zdaniem hasło zwrotu 3% transakcji powinno zostać wycofane, ale o tym za chwilę.
Więcej na temat samego konta dowiecie się z tego wpisu:
http://www.drogadowlasnegom.pl/2011/02/dobre-konto-w-millennium-3-zwrotu-z.html

Obecne zasady premiowania
Przy obecnych zasadach Millennium zwraca nam 3% wartości zakupów dokonanych kartą do konta na stacjach benzynowych, supermarketach oraz sklepach spożywczych. Maksymalnie bank zwraca 50zł miesięcznie. Premia obliczana jest od sumy transakcji dokonanych w wymienionych punktach.
Co więcej, jak możemy przeczytać na innych blogach premię można w prosty sposób podkręcić korzystając z usługi cashback (nie chodzi tutaj o reklamowany w Alior Sync zwrot transakcji tylko usługę pobierania gotówki przy płatności kartą). Więcej o tej usłudze możemy przeczytać na stronie Visa - cash back.
Przykład:
Robimy zakupy w supermarkecie na kwotę 80zł. Otrzymujemy za to 2,40zł zwrotu. Natomiast gdy skorzystamy z usługi cash back i wyciągniemy 200zł, otrzymamy w sumie zwrot od pełnej kwoty transakcji - 280zł, czyli 8,40zł. Jak łatwo zobaczyć jest to dodatkowe 6zł od każdej płatności.
Niestety po publikacjach takich informacji, których notabene jest coraz więcej, usługa ta zostanie prawdopodobnie zablokowana przez bank.


Zmiany w taryfie opłat i prowizji
Pierwszym krokiem banku w celu załatania tej dziury w systemie premiowania jest wprowadzenie z początkiem nowego roku zmian w taryfie opłat i prowizji. Za wypłatę pieniędzy z użyciem Visa cash back zapłacimy 0,50zł. Wciąż nie jest to dużo, ze wspomnianego wcześniej przykładu uda nam się uzyskać nadal 7,90zł premii.


Nowe zasady premiowania od 1 marca 2013 r.
Kolejne zmiany na gorsze szykowane są na początek marca przyszłego roku. Oczywiście bank chwali się, jakoby zmiany miały być na lepsze:

"Poszerzamy listę punktów, w których można będzie korzystać z przywilejów Dobrego Konta o apteki, punkty apteczne oraz opiekę medyczną w całej Polsce. Opieka medyczna obejmuje lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów (m.in. dentystów, ortodontów, okulistów) oraz badania laboratoryjne i opiekę w szpitalu."

Wykaz kodów kategorii akceptanta kart płatniczych MCC objętych Regulaminem zwrotu części wydatków na zakupy:
Kategoria
Kod MCC
Supermarkety, sklepy
spożywcze
5411, 5441, 5451, 5462, 5499, 5331
Stacje paliw
5541, 5542, 5983
Apteki
5912
Opieka medyczna
4119, 5047, 8011, 8021, 8031, 8041, 8042,
8043, 8049, 8050, 8062, 8071, 8099

Można by powiedzieć, super, więcej punktów, gdzie można otrzymać zwrot. Niestety prawdziwe zmiany kryją się w dalszej części zmian:

"Jednocześnie Dobre Konto będzie zwracać 3 zł za każde pełne 100 zł płatności kartą do konta, aż do 50 zł co miesiąc. Zwrot będzie naliczany osobno dla każdej transakcji."

Dotąd wszystkie transakcje były sumowane i od tej sumy naliczana była premia. W nowych zasadach, gdy zapłacimy dajmy na to 6 razy w miesiącu po 99zł to nie otrzymamy żadnego zwrotu!!! Do teraz byłoby to 17,92zł.
Na osłodę bank proponuje nam premię 10zł za każde nowe polecenie zapłaty, niestety od każdego takiego zlecenia wg nowej TOiP zapłacimy potem 0,50zł miesięcznie. Marne więc to pocieszenie.

Jednak dopóki można będzie skorzystać ze wspomnianego wyżej sposobu, za przykładową płatność otrzymamy wciąż 5,50zł zwrotu. Jak długo, czas pokaże.

Wnioski
Jak widzimy, Dobre Konto nie będzie już takie dobre i hasło zwrotu 3% transakcji powinno zostać usunięte z reklam banku. Szansę na dodatkowy zarobek da nam jeszcze tylko usługa visa cashback. Czy warto się bawić we wspomniane wypłaty gotówki? Ocenę pozostawiam wam.

Szczytem nieuczciwości banku jest dla mnie natomiast następujący tekst:

"Ponieważ wydatki na lekarstwa i koszty leczenia stanowią istotną pozycję w budżecie każdej polskiej rodziny wierzymy, że możliwość chociaż częściowego zmniejszenia tych kosztów spotka się z Państwa zadowoleniem."
Jaki zwrot pytam?!


Więcej:
https://www.bankmillennium.pl/static-content/PL/List_DETAL_POL_1474755.pdf

8 komentarze :

Anonimowy pisze...

Miałem polecić mamie, ale teraz to nie warto. Plus taki, że może odpłynie sporo klientów i wyskoczą z premią za konto np. 100-300zł dla nowych.

Co byś polecił emerytce która chce zrobić remont kuchni, a za bardzo nie ma z czego uzbierać 3tys w 2lata. Myślę o BGŻ = 45zł mc, 50zł mc dokładać, myślałem o tym koncie też dla 5-10zł mc, do tego jakaś premia i będzie a resztę kasy z ko z % tylko jakie?

Darek M.W. pisze...

Wiadomo, BGŻ opłaca się jak ktoś ma w miarę wysokie dochody (ew. może działają przelewy od kogoś :)) i dokonuje miesięcznie transakcji kartą na 300zł.
W przeciwnym wypadku to najlepszym wyborem jest Alior Sync i to nawet po zmianach na gorsze.

Anonimowy pisze...

Przelewał bym 5tys, jako 2 wpływ a 300zł czynsz kartą w żabce za 1,89 pln myślisz, że przejdzie? A jakie konto oszczędnościowe na 2 lata?

Darek M.W. pisze...

Brzmi bardzo dobrze :)

Co do rachunku oszczędnościowego to na tą chwilę:
mSAVER na 7%/9%

Po więcej odsyłam do rankingów:
Ranking lokat, grudzień 2012

Ranking rachunków oszczędnościowych, grudzień 2012

Sebastian Cezary pisze...

BGŻ nagradza jeden przelew - największy będący wynagrodzeniem. Jakoś to sprawdzają i bywają nieprzyznawane premie :)

Cóż ja zapewne też w lutym podziękuję za konto w Millenium :) BGŻ mam już od jakiegoś czasu... Więc bez specjalnej straty.

Anonimowy pisze...

napisałem do MILLENNIUM - zdawkowa, bezczelna odpowiedź - że idzie ku lepszemu !!!

Anonimowy pisze...

błąd czy nie oto chodzi ?

" Na osłodę bank proponuje nam premię 10zł za każde nowe polecenie zapłaty, niestety od każdego takiego zlecenia wg nowej TOiP zapłacimy potem 0,50zł miesięcznie. Marne więc to pocieszenie.

Jednak dopóki można będzie skorzystać ze wspomnianego wyżej sposobu, za przykładową płatność otrzymamy wciąż 5,50zł zwrotu."

Darek M.W. pisze...

Nie wiem o co konkretnie z tego cytatu Ci chodzi. Ja błędu tu nie widzę.

Prześlij komentarz