wtorek, 12 lutego 2013

Getin UP - do 390 złotych w promocji „karta debetowa NFC”W ostatnim wpisie na temat startu Getin Up trochę przeoczyłem promocję, z jaką wystartował bank. Dla nowych klientów do zgarnięcia jest do 390zł, dla obecnych do 240zł. Niestety nie ma nic za darmo, ale o tym w później.

NFC, co to takiego?


 NFC (Near Field Communication) jest nowym standardem komunikacji bliskiego zasięgu. Używany obecnie w nowoczesnych telefonach komórkowych, umożliwia przenoszenie informacji między telefonem a innymi urządzeniami NFC, jak telefony lub urządzenia płatnicze.

Po mBank i Raiffeisen Polbank, technologia zbliżeniowego płacenia komórką funkcjonująca w sieci T-Mobile trafiła do grupy Getin Noble Bank (GNB). Wkrótce do grona użytkowników aplikacji MyWallet ma dołączyć Bank Millennium oraz Citi Handlowy.


Konto Getin Up


O chaotycznej ofercie Getin Up już pisałem:

Teraz napiszę tylko w skrócie najważniejsze informacje.

Najważniejsze ceny Konta Getin UP:
 • Konto jest darmowe dla aktywnych użytkowników – należy w ciągu miesiąca dokonać transakcji bezgotówkowych kartami debetowymi wydanymi do konta na łączną kwotę min. 300 zł (w przeciwnym razie opłata za konto wyniesie 9,99zł)
 • Dla Klientów do ukończenia 25 roku życia prowadzenie rachunku jest bezpłatne, jeśli w ciągu miesiąca zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 100 zł (czyli bank celuje w młode osoby, które lubią najnowsze nowinki techniczne)
 • Bezpłatne przelewy internetowe, przelewy przez Facebooka, mail lub SMS,
 • Brak opłat za kartę jeśli w ciągu miesiąca kalendarzowego zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na określoną kwotę. Dla karty MasterCard Debit PayPass jest to 100 zł miesięcznie
 • Bezpłatna wypłata pieniędzy w bankomatach Euronetu w całej Polsce
 • Wydanie karty NFC jest bezpłatne dla pierwszych 10 000 osób.


Promocja Getin UP - Płać telefonem - zyskaj nawet 390 zł!

Nowi kliencie Getin Banku mogą skorzystać z promocji „karta NFC” i zyskać nawet 390zł.

Za samo założenie konta Getin UP, aktywowanie karty NFC i dokonanie pierwszej transakcji otrzymamy 50 zł (nagroda na start). Jeżeli przez pierwsze trzy miesiące dokonamy transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 300zł/miesiąc to otrzymamy kolejne 100 zł (nagroda za aktywność).

Ale to nie wszystko. Dodatkowo w ramach promocji, przez okres 6 miesięcy otrzymamy zwrot 15% wydatków dokonanych kartą NFC (nagrody miesięczne) wydaną do konta Getin UP. Miesięcznie możemy otrzymać do 40zł, a przez cały okres promocji do 240zł.
Razem premia może wynieść do 390zł.

Obecni klienci Getin Banku mogą skorzystać z drugiej promocji, tj. zwrotu 15% wartości zakupów dokonanych kartą NFC (usługa MyWallet) – razem mogą zyskać do 240zł.W skrócie:
 • 50 zł na start dla nowych klientów
 • 100 zł za korzystanie z karty przez pierwsze 3 miesiące dla nowych klientów
 • 15% zwrotu za zakupy przez 6 miesięcy - nawet 240 zł zwrotu, dla wszystkich


Jak zacząć?

Najpierw należy włączyć usługę na jeden ze sposobów:
 • włącz usługę na www.t-mobile.pl. Kupując nowy telefon, aktywujesz ją w trakcie zakupów. Dla Klientów T-Mobile, aktywacja usługi po zalogowaniu do iBOA,
 • wyślij bezpłatnego SMS-a o treści „A” na numer 8011,
 • zadzwoń do Biura Obsługi Abonenta pod numer 602 900 000 albo Biura Obsługi Użytkownika pod numerem *9602,
 • odwiedź dowolny punkt sprzedaży T-Mobile i skorzystaj z pomocy sprzedawcy.

Następnie należy poczekać na SMS z linkiem do aplikacji. Po jego otrzymaniu należy pobrać i zainstalować aplikację zgodnie z informacjami na ekranie oraz aktywować kartę płatniczą w aplikacji MyWallet.


Jak to działa?

Sprawa jest bardzo prosta, potrzebny jest tylko telefon z modułem NFC oraz specjalna karta SIM (SIM NFC). Wiele nowych smartfonów posiada już taki moduł. Obecnie lista telefonów na których działa aplikacja MyWallet to:
- Nokia 603
- Nokia 808 PureView
- Samsung Galaxy S III
- Samsung Galaxy SIII mini
- Sony XperiaTM S
- Samsung Galaxy Note II
- Sony XperiaTM T
- Sony XperiaTM P

 • KROK 1
Uruchom dedykowaną aplikację MyWallet na swoim telefonie


 • KROK 2
Wybierz kartę płatniczą


 • KROK 3
Zbliż telefon do terminala


 • KROK 4
Płatność powyżej 50 zł zatwierdź kodem PIN


Jak widzicie z grubsza system działa podobnie do karty z modułem bezprzewodowym (MasterCard PayPass czy Visa PayWave), z którymi zresztą jest bezpośrednio powiązany.


Bezpieczeństwo

Poziom bezpieczeństwa jest podobny a nawet wyższy niż w przypadku posiadania karty z płatnościami bezdotykowymi.
Wszystkie dane są w pełni chronione, mamy całkowitą kontrolę swoich wydatków:
 • transakcje powyżej 50 zł zatwierdzane są na terminalu kodem PIN karty płatniczej,
 • dodatkowo możemy ustawić (a nawet powinniśmy) zabezpieczenia dostępu do aplikacji w postaci 4-cyfrowego kodu lub hasła zawierającego od 4 do 30 znaków.

Obecnie możliwości korzystania z MyWallet są ograniczone, jednak już niebawem mają pojawić się kolejne.


Podsumowanie

Opisywana promocja obwarowana jest kilkoma warunkami przez co nie każdy może z niej korzystać. Przede wszystkim musimy posiadać telefon w T-Mobile, co wyklucza już zapewne 2/3 z nas. Drugi warunek to posiadanie odpowiedniego telefonu. Tutaj wykluczone zostanie pewnie z 90% pozostałych osób.

Jeżeli jednak spełniamy oba te warunki i nie groźne są nam bezstykowe płatności miesięczne na kwotę 300zł to jak najbardziej możemy skorzystać z promocji Getin Up i zyskać do 390zł.

Niestety od nagrody będziemy musieli zapłacić podatek w rocznym rozliczeniu podatkowym, Bank prześle do nas PIT-8C do końca lutego 2014 r. z informacją o rozliczeniu. Mówi o tym zapis z regulaminu promocji:

„Nagrody przyznane przez Organizatora w Promocji stanowią dla Uczestnika przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r., nr 14 poz. 76), w związku z czym Uczestnik zobowiązany jest do rozliczenia wartości otrzymanych Nagród w rozliczeniu rocznym podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z przekazaną Uczestnikowi informacją PIT-8C, którą Organizator przekaże Uczestnikowi na jego adres korespondencyjny oraz do właściwego dla Uczestnika urzędowi skarbowemu w terminie w terminie do końca lutego następnego roku podatkowego. Za dzień otrzymania Nagrody przyjmuje się dzień jej wypłacenia przez Organizatora na Rachunek Uczestnika.”


Więcej:

6 komentarze :

Anonimowy pisze...

Opłata za konto to 9,99 zł, a nie 0,99 zł, chochliczek :)

Darek M.W. pisze...

Jasne, dzięki za wykrycie błędu :)

Anonimowy pisze...

Da się urwać coś bez telefonu? np. to 3x 300zł = 100zł premii?

Anonimowy pisze...

no super, ja juz działam, od dwóch dni, najlepsze są zszokowane spojrzenia klientów zza pleców "co on robi z tym telefonem" hehe

Anonimowy pisze...

Na jakiej zasadzie działa płatność telefonem ? Trzeba mieć specjalną aplikację czy może bank wysyła "przyczepkę" do telefonu ?

Darek M.W. pisze...

Trzeba dysponować telefonem z technologią NFC oraz odpowiednią kartą SIM (od T-Mobile).

Poza tym całość przebiega podobnie jak w płatnościach zbliżeniowych.

Prześlij komentarz