środa, 27 marca 2013

700zł od BZ WBK za założenie konta Godnego PoleceniaŚwietną promocję wprowadził już jakiś czas temu Bank Zachodni WBK. Chodzi o Konto Godne Polecania, za założenie którego otrzymamy nawet do 700zł. Co więcej, konto jest darmowe.

Oferta wygląda niemal bliźniaczo w stosunku do oferty banku BGŻ: Konta z Premią, z tą małą różnicą, że do zdobycia jest dodatkowa premia za spełnienie dodatkowych warunków i brak jest opłaty za kartę płatniczą.

Musze przyznać, że tak dobra oferta z rąk trzeciego banku w Polsce jest prawdziwym szokiem.

UWAGA!!!
W programie polecającym możemy dodatkowo trzymać po 100zł dla Polecającego i Poleconego, co razem daje do 800zł i 100zł.

Więcej:Konto Godne Polecenia


Zalety konta:
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł opłata miesięczna i roczna za kartę MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni umożliwiającą dokonywanie płatności zbliżeniowych
 • 0 zł za naklejkę zbliżeniową MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni
 • 0 zł za przelewy przez Internet w systemie Elixir
 • 0 zł za zlecenie stałe i polecenie zapłaty
 • 0 zł za Przelew24 dostępny dla posiadaczy usług BZWBK24 – szybką metodę płatności w sklepach i aukcjach internetowych
 • 0 zł za smsKody, służące do potwierdzania przelewów internetowych zrealizowanych z konta
 • 0zł za wypłatę pieniędzy z bankomatów sieci WBK oraz PKO BP
 • zniżki i rabaty oraz punkty w Programie PAYBACK dla posiadaczy karty MasterCard PAYBACK Omni
 • Dodatkowo po wybraniu karty MasterCard PAYBACK Omni możliwość zbierania punktów w Programie PAYBACK – każde wydane 5 zł to 1 pkt PAYBACK
Dodatkowo, za zlecenie szybkiego przelewu Express ELIXIR zapłacimy jedynie 3zł, co jest chyba najniższą opłatą wśród banków.


Szczegóły promocji:

Jak już napisałem na wstępie, do zdobycia jest do 700zł. Jednak aby otrzymać pełną premię trzeba będzie spełnić warunki przez kolejne 10 miesięcy.

Premia została podzielona na dwie części:
 1. Premia podstawowa w wysokości 500zł zostanie wypłacona w postaci 10 miesięcznych premii za  spełnienie warunków:
  1. Przelewać na rachunek ROR wynagrodzenie (lub inne świadczenie) w wysokości min. 1 tys. zł. Bank uznaje również wpływy z tytułu działalności gospodarczej oraz opłacanych przez kontrahentów danego klienta faktur i różnych rodzajów umów (nie tylko umowy o pracę, ale np. umów cywilnoprawnych).
  2. Wydawać kartą (bezgotówkowo) min. 300zł miesięcznie
  3. Wykonywać minimum trzy przelewy internetowe w miesiącu
 2. Natomiast, aby otrzymać premię dodatkową w wysokości 200zł należy spełnić dodatkowe warunki o których poniżej.


Aby otrzymać premię 700zł, należy:

 1. Do 10 maja 2013 roku należy założyć Konto Godne Polecenia wraz z kartą płatniczą MasterCard Omni lub MasterCard Payback Omni oraz usługami bankowości elektronicznej. UWAGA: podczas zakładania konta należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych (w tym otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną) oraz podać numer telefonu komórkowego.
 2. Zdefiniować minimum jedno polecenie zapłaty (przez cały okres promocji)

Premię dodatkową otrzymamy po spełnieniu wszystkich warunków. Osoby, które założyły konto w marcu 2013 roku, otrzymają ją nie później niż do końca marca 2014 roku. Analognicznie dla osób, które założyły konto później.


Zastrzeżenia

Premii nie otrzymają osoby, które będą przelewały pieniądze ze swojego konta w innym banku. Wiele osób mówi, że taki myk wystarcza do zgarnięcia premii w BGŻ. Aby otrzymać premię w BZ WBK, Konto Godne Polecenia musi być dla nas „pierwszym bankiem”, na które będzie przelewane wynagrodzenie.
Dodatkowo, z premii nie skorzystają osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały konto osobiste w BZ WBK lub Kredyt Banku.Więcej:

29 komentarze :

Anonimowy pisze...

Skąd ta pewność odnośnie faktu, że "Premii nie otrzymają osoby, które będą przelewały pieniądze ze swojego konta w innym banku" Jest uregulowane w regulaminie?

Darek M.W. pisze...

Zgadzam się, że zapis nie jest do końca jednoznaczny.

Z regulaminu:
"zapewni wpływ na Konto Godne Polecenia z tytułu wynagrodzenia (lub innego świadczenia
np. emerytury, renty) w wysokości minimum 1000 zł"

RO pisze...

Trzeba podać źródło informacji :) Na infolinii mówią, ze nie przejdzie przelew z innego banku od siebie, musi być wynagrodzenie/renta/emerytura/zasiłek.

Darek M.W. pisze...

Moim źródłem jest regulamin i sposób jego zrozumienia przeze mnie.

Ten co przytoczyłem przed chwilą.

Jakimś dziwnym sposobem przechodzi to w BGŻ.

Sebastian Cezary pisze...

Widocznie mają niezbyt szczelne systemy monitorujące :) Może to poprawią :) Bo o ile przelew z innego konta własnego to pikuś, tak już z konta innej osoby w tej chwili to strzał w kolano - nie bez powodu US itp. chcą mieć wgląd w historię przelewów itp. na naszych kontach :) To przecież trzeba opodatkować...

Konto fajne, dla kogoś kto nie miał u nich konta(najpierw tutaj w 10m 700 zł, później zmiana na konto z premią...?)

Jednak jaki jest powód tworzenia tego konta!? Skoro mają już konto z premią? Nie lepiej je ulepszyć? Wygląda mi to na wynik kalkulacji - tzn. lepiej pozbyć się kont z premią...

Darek M.W. pisze...

Konto z Premią to ma BGŻ a nie WBK ;-)

Anonimowy pisze...

Mam konto w bzwbk a to polecił bym rodzicom ale ich świadczenia są mniejsze netto niż 1000zł. Mało brakuje ale jednak się nie łapią. Szkoda, że progu nie ustawiono na 800zł.

Darek M.W. pisze...

Powinien wystarczyć wymóg jakiegokolwiek świadczenia. Jednak wiadomo, ze bardziej majetni klienci są cenniejsi dla banku

Anonimowy pisze...

To dziś wynagrodzenie ZUS świadczy o majętności? Wydrukuj sobie to co napisałeś i schowaj na 40lat, byś miał do czego powrócić gdy próg podobnej promocji będzie na 1000 euro a dostaniesz 850 euro emerytury ZUS!

Darek M.W. pisze...

Powiedz mi proszę, gdzie widzisz w moim komentarzu słowo ZUS?!

Napisałem, że bank liczy na osoby, więcej zarabiające, bo siłą rzeczy zostawiają one więcej pieniędzy w banku, więcej wydają kartą, itd.

W przyszłości może zaciągną kredyt hipoteczny, który zapewni bankowi dochód przez kolejne kilkanaście - kilkadziesiąt lat.

Anonimowy pisze...

A jak z ochroną informacji o kliencie, przetwarzanie nr telefonu to już nie jest ciekawe, co sądzicie? Jak z kartą, czy jest bezpłatna we wszystkich bankomatach?

Darek M.W. pisze...

Jeżeli ktoś chce zyskać dodatkowe 100zł z programu polecającego to może napisać do mnie maila i prześlę odpowiedni kontakt lub formularz polecający.

Spamerom dziękujemy!

Darek M.W. pisze...

UWAGA!!!
W programie polecającym możemy dodatkowo trzymać po 100zł dla Polecającego i Poleconego, co razem daje do 800zł i 100zł.

Więcej:
BZ WBK - III edycja Programu Polecającego

Anonimowy pisze...

Do premii podstawowej 500 zł trzeba spełnić łącznie 3 warunki:
"zapewni wpływy na Konto Godne Polecenia z tytułu wynagrodzenia (lub innego świadczenia np. emerytury, renty) w wysokości minimum 1000 zł
wykona transakcje bezgotówkowe kartą lub naklejką zbliżeniową wydaną do Konta Godnego Polecenia na łączną kwotę minimum 300 zł
zrealizuje trzy dowolne przelewy z Konta Godnego Polecenia za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej BZWBK24."

niestety ten drugi punkt nie do przeskoczenia :(

Darek M.W. pisze...

Mówisz o płatności karta?

Ton akurat bardzo prosto zrobić, wykorzystując allegro lub płatności w żabce.

Anonimowy pisze...

Taak, o płatności kartą ... z tym że pilnuje kosztów i ciężko mi uzbierać nawet te 300 zł zwłaszcza, że biedronka nie ma możliwości płacenia kartą a w żabce staram się nie kupować bo mają zbyt duże ceny/marże
Główne koszty w moim budżecie to mieszkanie (przelew), wyżywienie (biedronka) i ewentualne dojazdy

Darek M.W. pisze...

Ale ja mowie o "przelewie" z karty za pomocą płatności w żabce lub na allegro.

Kasa wraca na konto z ujęciem prowizji a warunek płatności kartą jest spełniony.

Inna możliwość to kupno doładowania telefonu przez mPotwora lub rachunków przez Sprytnego Billa.

Anonimowy pisze...

a jaka jest prowizja przy płatności kartą załóżmy na swoje drugie konto ?

Darek M.W. pisze...

Do 500zl kosztuje 1,89zl, powyżej 0,4%.

Więcej tutaj:
http://www.zabka.pl/pl/uslugi/platnosc-karta-za-rachunki,6

A o Sprytnym Billu juz pisałem na blogu, możesz poszukać.

Anonimowy pisze...

Jakich płatności nie można realizować w Żabce?

W Żabce nie można dokonywać opłat podatkowych oraz należności publiczno-prawnych, które z mocy prawa należą się odpowiednim organom państwowym lub samorządowym. Nie można także opłacać składek z tytułu ubezpieczeń społecznych, majątkowych, czy osobowych (np. składki ZUS, OC, AC),

a także zlecać do realizacji płatności na rachunki własne lub na rzecz innych osób fizycznych,

czy też z tytułu pożyczek realizowanych na rzecz osób fizycznych i prawnych (z wyłączeniem banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych).

Anonimowy pisze...

Możesz w takim razie przybliżyć sposób z allegro? bo żabka się zabezpieczyła :]

Darek M.W. pisze...

Jako takiego sposobu nie ma. Po prostu chodzi o płatności za zakupione przedmioty na allegro.

Oczywiście jest tu pole do kombinacji, typu kupno czegoś od znajomego i pokrycie prowizji. Sam tego jednak nie uprawiam, więc tylko tyle jestem w stanie powiedzieć.

Anonimowy pisze...

Te trzy przelewy internetowe w miesiącu to wszystko jedno na jakie konto i na jaką kwotę? Ogólnie dobra promocja i chyba skorzystam.

Anonimowy pisze...

Przepraszam, że w tym temacie, ale widzę, że autor bloga korzysta też z Konta osobistego z Premią w BGŻ. Czy w przypadku ww. konta nie ma problemu, żeby przelew na przykładowe 5k (celem uzyskania maksymalnej miesięcznej premii) wygenerować z własnego konta z innego banku? Chodzi mi tutaj o połączenie promocji w dwóch bankach: do BZ WBK miałbym przelewane wynagrodzenie (promocja Konto Godne Polecenia), po czym wynagrodzenie to przelewałbym na Konto osobiste z Premią w BGŻ, zostawiając sobie jedynie środki na wykonanie tych trzech małych przelewów i płatności kartą na powyżej 300 zł...

Darek M.W. pisze...

Tak, przelewu obojętnie jakie.

Darek M.W. pisze...

Teoretycznie się da, jednak w regulaminie BGŻ jest napisane o przelewie wynagrodzenia. Jednak nie musi to być wynagrodzenie o wysokości 5000zl, wystarczy jakikolwiek przelew wynagrodzenia plus zwykły przelew na 5000zl.

Anonimowy pisze...

Wczoraj założyłem to konto, przydałoby się zarobić 500 zł, ale konto będę zasilał z konta w PKO, więc to chyba nie przejdzie. Plusem jest, że cała obsługa konta jest za 0 zł, przy standardowym korzystaniu. Konto założyłem li tylko po to, by kupić fundusze Arki, choć można i bez konta w BZ WBK.

Anonimowy pisze...

cashback nie wlicza się to transakcji bezgotówkowych?

Anonimowy pisze...

Pierwsze 50zł przyszło 22 lipca. Jednak do dzisiaj brakuje premii za kolejny miesiąc.

Brakuje też premii 100zł za polecenie mimo spełnienia warunków.

Coś BZ WBK przysypia przez wakacje :/

Prześlij komentarz