piątek, 29 marca 2013

Wielkie zmiany w Alior Sync – koniec z cashback!!Stało się, wczoraj po zalogowaniu do systemu bankowości elektronicznej pojawił się komunikat o zmianach w Alior Sync. Oczywiście najważniejsze zmiany, czyli niemal zupełnie wycięcie cashback-u w wysokości 5% zostały umiejętnie schowane.

Niestety są to kolejne zmiany na gorsze. W zasadzie po zmianach będę mógł zamknąć konto w Alior Sync.Szczegóły zmian


Zmienione zostały:
 • Zasady zwrotu 5% wartości zakupów w Internecie – od 1 czerwca 2013 r.
  • Zwrot wyniesie maksymalnie 50zł miesięcznie i 200zł rocznie (będzie naliczany od zakupów na kwotę maksymalnie 1000zł miesięcznie i 4000zł w ciągu roku)
  • Jedynym warunkiem uprawniającym do cashback będzie comiesięczny wpływ z tytułu wynagrodzenia lub stypendium.
  • Zwrot będzie wypłacany do 15 dnia kalendarzowego
 • Wyłączona zostanie sekcja z muzyką oraz programu Zrób Dobry Deal (który po prostu nie był dobry, więc dobrze,  że bank go zamyka).


Na osłodę dostajemy:
 • 0zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie od 1 kwietnia (przy tak wysokich kursach, jakie stosuje Sync, mógłbym w zasadzie zaliczyć to do zmian na gorsze, bo więcej osób będzie się na to łapać)
 • 5% na lokacie 90-dniowej – kwota maksymalna to 10 tys. zł, oferta tylko dla obecnych klientów (po skończeniu lokaty zwyczajnie zamknę konto w Sync)
 • Pula darmowych biletów do kina zostanie zwiększona z 500 miesięcznie na 1500 miesięcznie. Sam się przyznam, że nie słyszałem wcześniej o takiej usłudze.Jak założyć lokatę na 5%?


Jak się okazuje, nie do końca jest to zwykła lokata na 5%. Zakładamy lokate 90-dniową na 3,60% (zostanie udostępniona w kwietniu). Możemy założyć dowolną liczbę lokat, jednak łączna kwota nie może być wyższa niż 10 tys. zł.

Uwaga, przy zakładaniu lokaty, nie możemy zaznaczyć automatycznego odnowienia lokaty.
Do 10 maja zostaną sprawdzone powyższe warunki i oprocentowanie lokat zostanie podniesione na 5%.


Informacja w systemie bankowości internetowej:


Witaj, 

Zmieniają się wymagania Klientów, zmienia się Internet, zmienia się otoczenie, w jakim działa Alior Sync, zmienia się także nasza oferta!
Sprawdź, co nowego w naszej ofercie! 
Nowości: - 0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie dla posiadaczy konta osobistego! - 5% na lokacie 90 dniowej – tylko dla obecnych Klientów! 
Zmiany: - Nowe zasady zwrotu 5% za zakupy w sieci, - Co miesiąc aż 1500 darmowych biletów do kina w Strefie Rozrywki, - Wyłączenie sekcji z muzyką w Strefie Rozrywki oraz programu Zrób Dobry Deal.Poznaj szczegóły 

Pozdrawiamy, Zespół Alior Sync


Wnioski


Już od 1 czerwca 2013 roku, oferta Alior Sync przestaje być korzystna. Zmienia się do tego stopnia, że lepiej będzie założyć Konto Godne Polecenia w BZ WBK i zgarnąć 700zł premii. Świetny prezent robi Alior Sync swoim konkurentom. To trzeba przyznać bez dwóch zdań.

200zł cashback w ciągu roku to po prostu śmieszna oferta, w porównaniu do tego, co mieliśmy dotychczas. Moim zdaniem skończy się to falą zamknięć kont osobistych w Alior Sync.

Jedynym plusem banku zostaną nie do końca natychmiastowe przelewy do innych banków (z którymi sam mam problem co najmniej raz w miesiącu).

Więcej:

13 komentarze :

Anonimowy pisze...

Niestety zrobie tak samo jak autor tekstu.

Anonimowy pisze...

Ładny prezent na święta zafundował nam Alior Sync, to muszę przyznać.

W czerwcu pewnie wiele osób zapomni już o tych zmianach.

Anonimowy pisze...

ja też dziękuję. Tylko zakończą się moje lokaty i mówię do widzenia.

Anonimowy pisze...

Też chyba podziękuję, ale darmowe wypłat z bankomatu jeszcze kuszą, ale jak karta będzie płatna to już wszyscy podziękują.

Darek M.W. pisze...

W BGŻ tez są darmowe i przy odrobinie wysiłku do zdobycia 45zl co miesiąc

Sebastian Cezary pisze...

Został jeszcze kwiecień i maj, ale później zapewne zrobię to samo :) CashBack nie opłacalny(gdyby nie ten limit to może zrezygnowałbym z konta z premią).

Do tego jedyna zaleta banku - przelewy natychmiastowe nie są najlepsze :/ Gdy przelew dojdzie to fajnie, jednak w p.p. kasa wraca ponad tydzień! miałem już taki przypadek i nie jest to przyjemne :] Kwota była śmieszna ale sytuacja głupia - człowiek płaci za zakupy w sklepie i za zwłokę obwinia sklep - tym czasem to bank... Wolę nie myśleć, co by było gdyby chodziło o coś na prawdę ważnego :/

Także, jeśli chodzi o przelewy natychmiastowe chyba poczekam do popularyzacji ich oficjalnej wersji(a nie poprzez pośredników).

Darek M.W. pisze...

Krajowa Izba Rozliczeniowa już udostępniła taką możliwość, jednak na razie są one dosyć drogie (średnio 5zł, lub 3zł w WBK).

Obecnie KIR pracuje nad przelewami na telefon.

Anonimowy pisze...

Jakie banki dla premii jeśli nie mam wynagrodzenia a mam duże oszczędności?

Darek M.W. pisze...

Obecnie premie dają: mBank, WBK, BGŻ i Alior Sync.

Poza tym można otrzymać money-back od płatności kartą.

O premiach i dodatkowym dochodzie pisalem tutaj:
http://www.drogadowlasnegom.pl/2013/02/dochod-pasywny-jak-osiagnac-stay.html

Anonimowy pisze...

Ale w których jest wymagane wynagrodzenie a w których wystarczy własny przelew? AS to wiem, że 1500zł cały miesiąc na ROR jeszcze 2M. A inne?

Darek M.W. pisze...

Z komentarzy wiem, że w BGŻ wystarczy własny przelew lub przelew od żony i zadeklarowanie go jako przelew wynagrodzenia.
Do tego jeden przelew w miesiącu z własnego konta w innym banku na 5000zł i masz 45zł netto co miesiąc.

Osobiście tego nie sprawdzałem jednak.

Anonimowy pisze...

W ramach rewanżu stanę się ich najmniej opłacanym klientem trzymając na koncie tylko drobne i wypłacając je zaraz z bankomatów

Anonimowy pisze...

Ludzie płaczą jakby bank wprowadził nie wiadomo jaki opłaty. Z tego co słyszałem to ludzie robili wałki robiąc fikcyjne transakcje na allegro i dostając za to cashback. To było do przewidzenia, że alior będzie się ratował - bo nikt nie prowadzi takiej instytucji jak bank charytatywnie.

Prześlij komentarz