niedziela, 28 kwietnia 2013

Nowy mBank - zapisz się już dziś i korzystaj z mOKAZJI


 

W środę 24 kwietnia podczas konferencji prasowej została przedstawiona decyzja o starcie nowego mBanku w czerwcu tego roku. Przez najbliższe 6 tygodni mają trwać konkursy, w których za najlepsze odpowiedzi do wygrania będą najnowsze gadżety.

Jakby się zastanowić to wybrany termin do startu dobrany jest w sprytny sposób. W tym właśnie okresie Alior Sync wprowadza nowe zasady swojego flagowego produktu przyciągającego rzesze klientów – czyli w cashbacku 5%. Przypomnę tylko w skrócie: Od czerwca zwrot z transakcji w Internecie otrzymamy tylko wtedy, gdy na to konto będziemy przelewać wynagrodzenie. Dodatkowo w ciągu miesiąca do zdobycia jest maksymalnie 50zł i 200zł rocznie (więcej informacji znajdziecie tutaj: Wielkie zmiany w Alior Sync – koniec z cashback).

mBank postanowił niejako pójść w ślady Alior Sync, wprowadzając program rabatowy – mOKAZJE oraz integrację z Facebookiem.

UPDATE: Dodałem informacje na temat promocji, w której do zdobycia jest 100zł dla nowych klientów.100zł premii dla nowych klientów

 

Osoby, które nie są jeszcze klientami mBanku mogą skorzystać z promocji: eKONTO z premią 100zł w mOKAZJACH.

Strona promocji: mOKAZJE 100zł premii

Co zrobić, aby otrzymać premię?


 • do 31 maja br. otworzysz eKONTO z promocją "100 zł za zakupy w mOKAZJACH"  dostępną na stronie www.nowymBank.pl 
 • do 31 lipca br. połączysz swój rachunek z aplikacją mOKAZJE na Facebooku i wykonasz płatności kartą do rachunku na łączną kwotę min. 250 zł.
 • do 31 sierpnia br.:
  • wybierzesz w aplikacji mOKAZJE ofertę związaną z wybraną na wniosku o eKONTO kategorią zakupową: odzież i wyposażenie wnętrz, paliwo lub codzienne zakupy
  • dokonasz jednorazowych zakupów na kwotę nie mniejszą niż 100 zł w jednym ze sklepów należących do danej kategorii zakupowej

Za zakupy w których sklepach otrzymam premię?
 • kategoria odzież i wyposażenie wnętrz: Big Star, Decathlon, H&M, Zara, IKEA, Home&You, Leroy Merlin, Reserved, Cropp, Mohito, House, Sinsay.
 • kategoria paliwo: stacje własne BP*
 • kategoria codzienne zakupy: Lidl, Carrefour, Fresh Market, Żabka. 

W promocji może wziąć udział 7500 pierwszych klientów. Na tą chwilę zostało jeszcze 7475.


mOKAZJEAby móc korzystać z mOkazji trzeba zintegrować swoje konto z Facebookiem. Aplikacja ta jest po prostu aplikacją Facebook-ową dostępną pod adresem: https://apps.facebook.com/mokazje/. To jest moim zdaniem podstawowa wada tego rozwiązania.

Sam proces korzystania z aplikacji jest intuicyjny i bardzo prosty. Sposób korzystania z okazji jest nieco odmienny od tego znanego dotychczas. W sklepie płacimy pełną kwotę korzystając z jednej z kart mBanku. Kwota rabatu trafi natomiast na nasze konto po transakcji.


Film wyjaśniający działanie aplikacji znajduje się pod linkiem:


Nowy wygląd


Nowy wygląd ma być jeszcze bardziej intuicyjny niż jest teraz. Widać w nim połączenie obecnego mBanku z pomysłami Alior Sync.

Wygląd okna głównego przedstawia poniższy obrazek:
mBank reinvented


Jest to hasło nowego mBanku. Z dostępnych obecnie informacji w zasadzie nic nie zaskakuje mnie jakoś specjalnie. Pierwszą są promocje dostępne w mOKAZJACH, kolejną jest zmiana wyglądu o czym pisałem powyżej. Ciekawą nowinką ma być nowa wyszukiwarka, dzięki której bez problemów znajdziemy każdą transakcję. Przelewy przez Facebook-a to moim zdaniem trochę chybiony pomysł. W Syncu się nie przyjął, dlaczego ma się przyjąć w mBanku?! Kolejna nowość - asystent wydatków, jest już w kilku bankach i do tej pory nie uważam jej za specjalnie przydatną. Może w wydaniu mBanku będzie bardziej użyteczna? Najbardziej podoba mi się natomiast możliwość rozmowy z Ekspertem online poprzez Videoczat. Ciekaw jestem czy dostępny też będzie czat, jak to jest w Alior Sync.


Konkursy


Przez 6 tygodni prowadzony będzie konkurs składający się z 2 niezależnych części:
 • Kreatywnej (podzielonej na 6 etapów)
 • Rekomendacyjnej.

Można wziąć udział w jednej z nich bądź w obu – nie ma tutaj żadnego ograniczenia.

Aby wziąć udział w Konkursie, należy zarejestrować się na stronie konkursowej: www.nowymbank.pl


Kreatywna część konkursu


W każdym z 6 kolejnych etapów Kreatywnej części konkursu można wygrać jeden z 14 supernowoczesnych gadżetów reinvented. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, które zadajemy w danym etapie . Nagrodzone zostaną osoby, które udzielą najbardziej oryginalnych, ciekawych i zabawnych odpowiedzi.

Pytania są bezpośrednio powiązane z nowościami wprowadzonymi w nowym mBanku.

 • Etap 1 – Zobacz, jak opłacają się zakupy - od 24 kwietnia 2013 r. do 5 maja 2013 r.
 • Etap 2 – Piękny i użyteczny - od 6 maja 2013 r. do 12 maja 2013 r.
 • Etap 3 – Znajduj zamiast szukać - od 13 maja 2013 r. do 19 maja 2013 r.
 • Etap 4 – Tak łatwo się przelewa - od 20 maja 2013 r. do 26 maja 2013 r.
 • Etap 5 – Wiesz na co wydajesz - od 27 maja 2013 r. do 2 czerwca 2013 r.
 • Etap 6 – Doradca bez korków - od 3 czerwca 2013 r. do 9 czerwca 2013 r.


Rekomendacyjna część konkursu


Część Rekomendacyjna Konkursu trwa od 24 kwietnia do 5 lipca 2013 r. Za polecanie mBanku do wygrania jest Toyota Auris Hybrid, 100 iPadów mini oraz 1000 abonamentów Premium w Spotify.

W części Rekomendacyjnej za każdą zaproszoną do mBanku osobę lub firmę w terminie do 5 lipca br., otrzymasz 1 punkt.

Zaproszenie uznawane się za skuteczne, jeżeli zaproszona przez Uczestnika osoba lub firma zawrze z mBankiem najpóźniej do dnia 5 lipca 2013 r. umowę o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego eKONTO lub mBIZNES konto oraz spełnione zostały następujące warunki:
a)      w dniu rozpoczęcia Konkursu zaproszona osoba nie posiadała żadnego rachunku osobistego w mBanku a zaproszona firma nie posiadała mBIZNES konta,
b)      wniosek o otwarcie rachunku eKONTO lub mBIZNES konto, złożony został przez zaproszona osobę lub firmę ze strony www.nowymbank.pl,
c)      zaproszona osoba lub firma wpisała we wniosku o otwarcie rachunku eKONTO lub mBIZNES konto adres e-mail Uczestnika, który został podany podczas rejestracji Uczestnika w Konkursie.


Wnioski


Start nowego mBanku zapowiada się dosyć ciekawie. Część nowości zapowiadanych przez mBank już ok. roku temu została wprowadzona przez Alior Sync. Zniżki w zakupach grupowych okazały się w przypadku Synca niewypałem i bank wycofał się z tego produktu. Swoją drogą to nigdy nie widziałem tam prawdziwych okazji. mOKAZJE dzisiaj zapowiadają się dużo lepiej – jak będzie w przyszłości? Czas pokaże a póki co zapraszam was do zapisywania się do nowego mBanku i korzystania z mOKAZJI.


Więcej:

13 komentarze :

Anonimowy pisze...

Pojawiła się właśnie nowa oferta w mOKAZJACH:

10.00 pln do Cinema City. Oferta jest ważna do 5/5/2013.

pws pisze...

Warto też o tym wspomnieć: http://www.mbank.pl/przewodnik/wykorzystaj/karty/mOKAZJE.html

Anonimowy pisze...

Czy obecni klienci mogą wziąć udział o to 100zł?

Anonimowy pisze...

A ja mam pytanie odnośnie Areo 2 bo tam nie można komentować. Czy warto? Modem 100, Areo 2 27zł razem ze 130zł i mamy darmowe 0.5mbps ale słyszałem, że rozłącza co godzinę, jak w takim razie robić przelewy? Druga sprawa czy można mieć dwa Areo 2 i razem 1mbps (na dwie różne osoby) do jednego pc? Trzecie, czy ogólnie warto czy lepiej podpisać najtańszą umowę ze swoim ISP u mnie to 35zł/mc 24M 5mbps lub 0.25mbps 24M za 25zł mc u innego. Dzięki.

Darek M.W. pisze...

Ze względu na niemal codzienny spam od botów, wyłączyłem komentowanie w tamtym poście. Już włączyłem ponownie, mam nadzieję, że teraz nie będzie się kończyć podobnie.

Wracając do pytania. Internet z aero2 to jest moim zdaniem ostateczność. Do codziennego użytku jest on po prostu za wolny - podane 512kB to prędkość maksymalna, więc w szczycie nie masz co liczyć na taką prędkość.

Swego czasu używałem go w telefonie i w nim jako tako się sprawował. W domu próbowałem go używać, jednak dosyć szybko zarzuciłem ten pomysł i kupiłem karty z doładowaniem Orange na alledrogo. Np 6GB ważne rok czasu kosztowało ok. 36zł. Jak dużo nie korzystasz to starczy na kilka miesięcy. Używa się zdecydowanie lepiej bo internet jest dużo szybszy.

Sam musisz sobie odpowiedzieć co dla Ciebie jest lepsze. Wszystko zależy od tego ile miesięcznie transferu wykorzystujesz.

Darek M.W. pisze...

Miałem też o tym wspomnieć:

Z tego co ja rozumiem to promocja jest tylko dla nowych klientów mBanku.

Na stronie nowego mBanku jest napisane:
Nie jesteś klientem mBanku i chcesz zyskać dostęp do nowego serwisu i zgarnąć nagrody? otwórz rachunek lub zostaw dane kontaktowe.

Następnie mamy ofertę konta:

100 zł w prezencie za
zakupy w mOKAZJACH*

0 zł za prowadzenie
rachunku i przelewy

0 zł za wypłaty gotówki
z ponad 5000
bankomatów

0 zł za kartę do rachunku
przy płatnościach
min. 100 PLN m-c

pws pisze...

Co do Aero2, to polecam blog jdtech.pl, tam dowiesz się wszystkiego.

Rozłączenia dużego problemu nie stanowią, można sobie tak poustawiać i skonfigurować, że o tym praktycznie zapominamy.
2xAero nie przejdzie w żadnym wypadku, po prostu jest to fizycznie niemożliwe, chociaż kto wie...

http://jdtech.pl/2013/03/aero2-i-telefony-dualsim.html#IDComment584557401
http://forum.jdtech.pl/Watek-aero2-predkosc-1-mb
http://www.bez-kabli.pl/printview.php?t=36651&start=0
Warto by się zainteresować i poczytać sobie.

Gorzej już z prędkością, czasami nawet nie chcę się połączyć (wykryć sieci), albo zrywa połączenie bez powodu (nie regulaminowe zrywanie, tylko np. zasięgowe). Teraz trochę to się polepszyło, bo ostatnio dodali do puli nowe IP. Ale i tak nie jest doskonale...

Podsumowując, o wiele lepiej jest mieć stabilne stałe łącze, jakieś najtańsze wystarczy. I tak teraz standardem jest co najmniej kilka mbps. Można też używać Orange, jak autor bloga, ale to jest opłacalne tylko dla tych, którzy raczej mało korzystają z neta.

Ja Aero2 używam tylko sporadycznie: w awaryjnych sytuacjach albo w smartfonie (najlepiej mieć to tego DualSIMa).

pws pisze...

Wg mnie za dużo gimnastykowania do tych 100 zł. O wiele lepiej otworzyć z Grouponu (chyba jeszcze jest aktywny), zgarnąć 100 zł, a do mOKAZJI zapisać się oddzielnie.

Darek M.W. pisze...

Zgadzam się, lepiej skorzystać z Groupona. Dodałem tylko dla porządku, żeby wpis był kompletny.

Darek M.W. pisze...

O aero2 co nieco znajdziemy też tutaj:
http://telewizja-internet-telefon.eu/2013/01/aero2-darmowy-internet-mobilny/

I zasięg:
http://telewizja-internet-telefon.eu/2013/01/aero2-mapa-zasiegu-darmowego-internetu/

Anonimowy pisze...

Zdecydowanie aero jest za wolne. Pamiętajmy, że niedługo ta usługa nie będzie już dostępna w obecnej formie, więc tym bardziej nie widzę sensu inwestowania w ten wolny wynalazek.

Zarabianie przez studenta pisze...

Dlaczego tak uważasz, Ja aktualnie czekam na kartę. Przedłużyli okres darmowego dostępu, myślę że wart. A zadowolony będę, jeżeli bez problemu będę mógł otworzyć skrzynkę pocztową.

Darek M.W. pisze...

Niestety ale jest on bardzo wolny.
Moim zdaniem nadaje się do telefonu a nie do domu. Chyba, ze masz duzooo czasu na otwieranie stron ;-)

A co do okresu to jeszcze długo będzie darmowy.

Prześlij komentarz