niedziela, 2 czerwca 2013

Alior Sync – koniec cashback-u


Dzisiaj krótki, przypominający wpis na temat zmian w Alior Sync dotyczących zwrotu moneyback (cashback).

O końcu cashback w Alior Sync pisałem pod koniec marca:
Zobacz też:

Zmiany wchodzą w życie z początkiem czerwca 2013 roku, czyli za każdą płatność wykonaną od wczoraj, osoby nie przelewające wynagrodzenia na swój rachunek w Alior Sync, nie otrzymają zwrotu 5%.Nowe zasady zwrotu 5% w Alior Sync

  • Zwrot wyniesie maksymalnie 50zł miesięcznie i 200zł rocznie (będzie naliczany od zakupów na kwotę maksymalnie 1000zł miesięcznie i 4000zł w ciągu roku)
  • Jedynym warunkiem uprawniającym do cashback będzie comiesięczny wpływ z tytułu wynagrodzenia lub stypendium.
  • Zwrot będzie wypłacany do 15 dnia kalendarzowego następnego miesiąca
Wnioski

Konto w Alior Sync od czerwca przestaje być tak atrakcyjne jak do tej pory. Jednak po zmianach, które następują również w innych bankach (Millennium, BGŻ), wcale nie spada ono na koniec stawki. 
Zwrot będzie co prawda dużo niższy niż do tej pory, co stanie się istotnym ograniczeniem dla pewnej grupy klientów. Dla takich osób pozostają karty kredytowe ze zwrotem, o których pisałem tutaj:

Czy warto przelewać wynagrodzenie na konto w Alior Sync? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Osobiście po nadejściu zmian w BGŻ, które nadejdą pod koniec sierpniowego okresu rozliczeniowego (28. sierpnia), będę się poważnie zastanawiał gdzie przelewać wynagrodzenie. Na pewno przestanie to być bank BGŻ, w którym konto pójdzie pod nóż na początku września. Może do czasu wykorzystania cashback w wysokości 200zł rocznie będzie to Alior Sync, a może pojawi się jakaś inna ciekawa alternatywa.5 komentarze :

Anonimowy pisze...

dobra alternatywa do bgz jest konto godne polecenia tylko promocja 700 zl juz sie skonczyla

Darek M.W. pisze...

Zgadza się, do niedawna była to oferta nie do pobicia. Konto w WBK już mam.

Sebastian Cezary pisze...

Ofertą nie do pobicia powinna być taka, która jest niezmienna :] Niestety obecnie nie ma niczego takiego :/ Sam postąpiłem bardzo podobnie do autora, Sync jest już jedynie historią(konto pozostaje aktywne do kolejnych zmian), BGŻ jest na monitorowanym i trwa poszukiwanie alternatywy. Dzięki sukcesowi obligacji Orlenu pozostaje cień szans w temacie :)

Anonimowy pisze...

5% zwrotu w syncu wciąż jest w porządku. Poza tym nic nie kosztuje.

Darek M.W. pisze...

Jest w porządku jak:
1. Przelewasz wynagrodzenie na konto w Syn u.
2. Nie placisz więcej niz 1000zl miesięcznie/4000zl rocznie karta do tego konta.

Np. Przy kupnie telewizora za 2000zl, zwrot wyniesie juz tylko 2,5%.

Prześlij komentarz