wtorek, 27 sierpnia 2013

Jakie są Twoim zdaniem obecne ceny nieruchomości? AnkietaSwego czasu, na stronie „Nieruchomości i Kredyty” opublikowałem ankietę na temat cen mieszkań. Dzisiaj postanowiłem je pokrótce omówić i zadać wam kolejne pytanie.

Poprzednie pytanie brzmiało „Jakie są Twoim zdaniem obecne ceny nieruchomości?Wyniki ankiety
Za niskie
  1 (8%)

Odpowiednie
  2 (16%)

Za wysokie
  5 (41%)

Zdecydowanie za wysokie
  4 (33%)


Liczba głosów do tej pory: 12


Omówienie wyników


Jak widzicie, większość osób, uważała, że ceny mieszkań są za wysokie. Osobiście zgadzam się z tym zdaniem. Wystarczy spojrzeć na wykres dostępności mieszkania w m2 za przeciętne wynagrodzenie:Przed boomem na rynku nieruchomości, dostępność ta wynosiła od ok. 0,7 m2 do 1,05 m2. Obecnie dostępność ta wynosi od 0,55 m2 do 0,8 m2, czyli wciąż o ok. 20% mniej niż przed boomem.

Niestety ankieta widniała na samym początku istnienia strony „Nieruchomości i Kredyty”, stąd też liczba wypełnionych ankiet nie jest w żaden sposób reprezentatywna.
Mimo tego, zdecydowałem się ją opublikować oraz dodatkowo przedstawić nową akietę. Mam nadzieję, że ta ankieta będzie się cieszyła większą popularnością.


Jak będą się zmieniały ceny nieruchomości w najbliższych latach?


W nowej ankiecie chciałbym zapytać was, jakie jest wasze zdanie na temat przyszłych cen nieruchomości.

Czy twoim zdaniem ceny mieszkań będą:


Liczę na waszą frekwencję!!!


Dodatkowo zapraszam was do wyrażania opinii na temat wyników ankiety. Jakie jest wasze zdanie na temat rynku nieruchomości jako całości? Będzie się on rozwijał czy kurczył? Czy teraz jest dobry moment na kupno własnego „M”?

6 komentarze :

Anonimowy pisze...

Witam, mam prośbę o pomoc. Potrzebuję wziąć kredyt 70tys. na mieszkanie o wartości 250tys. na około 5 góra 8 lat. Z możliwością wcześniejszej spłaty lub nadpłaty raty raczej malejące. Gdzie dostanę najlepsze warunki?

Darek M.W. pisze...

Sprawdz Credit Agricole (uwaga na długi czas rozpatrywania), PKO BP, Pekao SA, Pocztowy, może jeszcze BGŻ.

Darek M.W. pisze...

Aha, zapraszam do cyklu "Kredyt hipoteczny w ..."
Znajdziesz tam dokładne informacje na temat poszczególnych ofert banków. W tym tych, o których wspomniałem wyżej.

Anonimowy pisze...

Czy jakikolwiek bank w Polsce udziela kredytów hipotecznych ze stałą stopą procentową a nie stałą miniratką?

Darek M.W. pisze...

Koszt pozyskania pieniądza jest zależny od stóp procentowych, stąd też i kredyty są od niego uzależnione. Na jakim poziomie oprocentowania miałby być dostępny taki kredyt hipoteczny? 5, 7 a może 10%?

Anonimowy pisze...

Moim zdaniem ceny mieszkań nie będą się zbytnio zmieniały. Do tego niedługo może stopy pójdą w górę, więc kredyty znów będą droższe. Czyli suma summarum będzie drożej:)

Prześlij komentarz