niedziela, 3 listopada 2013

Podsumowanie października 2013 roku


Październik był dla mnie kolejnym miesiącem wytężonej pracy. Gdzieś na początku miesiąca liczba wyświetleń bloga przekroczyła pół miliona. Nie jest to rzecz jasna duży wyczyn biorąc pod uwagę ile czasu upłynęło do tego zdarzenia.

W wolnym czasie zagłębiam się w tajniki Wordpress’a. Na początek planuję postawienie nowej strony na tej właśnie platformie. W przyszłości chciałbym przenieść tam swojego bloga.

Poprzednie podsumowania znajdziecie tutaj:


Wiadomości


W październiku zacząłem temat inwestycji w fundusze inwestycyjne. Poszukiwania najlepszych platform przyniosły mi dwa rozwiązania, kolejne dwa zostały podsunięte przez czytelników (dzięki za nie).

W październiku popełniłem jeszcze dwa wpisy ganiące praktyki stosowane przez pośredników finansowych oraz inne Call Center:

Prezydent podpisał ustawę pomagającą w kupnie pierwszego mieszkania (Mieszkanie dla Młodych). Znane są już limity w MdM na I kwartał 2014 roku w większości miast:

Pomału musimy pogodzić się z odchodzeniem premii typu Moneyback do lamusa. Wraz ze spadkiem opłat interchange za płatności kartą, banki wycofują swoje programy premiowe:

W październiku zostały wprowadzone mobilne płatności do sklepów sieci Biedronka:
Bazują one na rozwiązaniu PeoPay od Banku Pekao S.A.

Wciąż dostępna jest najlepsza promocja tego roku:

Jak również bardzo dobra promocja Getin Online:
I nieco gorsza w nowej odsłonie:


Blog


W październiku na  blogu powstało 6 wpisów. Na „Jak oszczędzić.pl” było to 7 wpisów, natomiast na „Nieruchomościach i Kredytach” zaledwie 3 wpisy.

Liczba wpisów: 6 (-2), 7 (-1) (Jak oszczędzić.pl)
Facebook: 155 osoby (+30 osób), 2 osoby (Jak oszczędzić.pl)
RSS: 332 osób (-3), 132 osób (-15) na Jak oszczędzić.pl
Liczba wyświetleń: 27 410 (-4340 odsłon), 38 020 (+11290!!!) na Jak oszczędzić.pl, 8 900 na Nieruchomościach i Kredytach.

Kolejny miesiąc z rzędu blog „Droga do własnego M” traci na popularności. Wnioski są proste, blog który nie ma jasnego ukierunkowania nie zdobędzie większej popularności. Wielkim sukcesem okazała się strona „Jak oszczędzić.pl, na której prezentuję sposoby na oszczędzenie i zarobienie dodatkowych pieniędzy. Strona ta właśnie wzbogaciła się o nowe logo, favikonę oraz stronę na Facebooku.

Dodatkowo na stronie „Jak oszczędzić” zamieściłem formularz kontaktu, w którym możecie pisać do mnie w sprawie nowych promocji, próśb na przyjrzenie się jakieś ofercie, jak również w innych sprawach.

Wciąż noszę się z zamiarem zmiany profilu bloga „Droga do własnego M” na bardziej inwestycyjny / ogólny. Część dotycząca oszczędzania już w większości została przeniesiona na stronę ”Jak oszczędzić”. Jeżeli interesuje Cię oszczędzanie zasubskrybuj lub/i polub stronę.

Ten ruch wydaje mi się całkiem rozsądny. Co o tym myślicie?

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:


Zachęcam również to rejestracji na forum finansowym oraz współpracy przy jego tworzeniu (jak zwykle bezskutecznie;-)) W grudniu zmuszony będę do zamknięcia forum ze względu na zupełny brak zainteresowania. Pozostanie natomiast bezcenne doświadczenie.


Lokaty


Pojawiła się ciekawa promocja lokaty w Getin Banku:

Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:


Kokos.pl


Tutaj bez zmian. Starałem się podtrzymywać zaangażowanie na kokosie. Nie obyło się bez kolejnej windykacji. Zysk wciąż nieznacznie przewyższa 15% brutto.

Pomału eliminuję popełniane wcześniej błędy. Stworzyłem dokument, w których notuję wszystkie windykacje i postaram się wyciągnąć z tego wnioski. Oczywiście podzielę się nimi na blogu.

Obecnie większość inwestycji odbywa się za pomocą automatu inwestycyjnego (brak czasu).

Giełda / Polisa Inwestycyjna


Polisa zyskała wraz z ostatnią obowiązkową dopłatą około 1000 zł. Wszystko za sprawą wzrostów na giełdzie.

Obecnie nie planuję kolejnych dopłat do polisy, chociaż kto wie, może coś tam wpłacę jak niskie oprocentowanie na lokatach będzie się nadal utrzymywało.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Waluty


Brak zmian.


Monety


Brak zmian.


Kredyt studencki


W sierpniu dokonałem spłaty zgodnie z harmonogramem. Zobowiązania z tytułu kredytu studenckiego wynoszą ok. 3 800zł. Spłacone zostało już 14 200zł plus odsetki.


Nieruchomości


Jak zwykle, osoby planujące kupno mieszkania zachęcam do lektury wpisu:

W październiku opisałem dokładnie dwie oferty kredytów hipotecznych:

Jako, że znany jest już ostateczny kształt programu „Mieszkanie dla Młodych”, dokonałem omówienia jego warunków i limitów, jakie będą obowiązywały w I kw. 2014 roku:


Wydarzenie miesiąca
Zapraszam również do poprzednich podsumowań:


1 komentarze :

RO pisze...

Widzę, że na promocje Getinu z kartą paliwową załapałem się w ostatniej chwili. Założyłem konto pod iKase w Biedronce i w sumie chciałem wziąć 10% zniżki na zakupy, ale dałem się przekonać do karty paliwowej, a promocji łączyć nie można :/

Co do JakOszczędzić.pl to świetny wynik, lajkuje na FB i będę śledził :)

Prześlij komentarz