niedziela, 29 grudnia 2013

PKO BP – PKO Junior


Nasycenie na rynku kont osobistych dla dorosłych sprawiło, że największy bank w Polsce postanowił powalczyć o nowych klientów … wśród najmłodszych, czyli osób poniżej 13. roku życia. Konto nosi nazwę PKO Konto Dziecka. Jest to wciąż niezagospodarowana nisza, która może przywiązać klientów do siebie już od samego początku drogi finansowej.

Zachętą ma być wysokie oprocentowanie oszczędności, wynoszące do 4,5%. Oczywiście nie obyło się bez gwiazdek, o czym w dalszej części wpisu.PKO Junior – szczegóły ofertySerwis bankowości  Junior od PKO BP, jest pierwszym tego serwisem bankowości dla dzieci poniżej 13. roku życia.

Dalsze szczegóły:
 • Oprocentowanie środków nawet do 4,5% w skali roku:
  • Obowiązuje dla kwoty do 2500 zł
  • Powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2%
  • Kapitalizacja tygodniowa
 • Bezpłatne otwarcie
 • Bezpłatne prowadzenie konta
 • Bezpłatne przelewy

Aby móc obsługiwać PKO Konto Dziecka w serwisie bankowości internetowej iPKO, rodzic powinien posiadać dowolny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO Banku Polskim. PKO Konto Dziecka może zostać połączone z dowolnym rachunkiem z oferty Banku. Dotyczy to również specjalnie przygotowanego produktu – PKO Konto Rodzica.

PKO Junior jest ciekawym produktem, który ma zadbać o edukację finansową, zarówno dzieci jak i dorosłych. Jak dobrze wiecie, w Polsce nie jest z tym najlepiej, o czym przekonałem się rozmawiając z rodziną i znajomymi. Niewątpliwą zaletą jest wysokie oprocentowanie, wynoszące 4,5% w skali roku. Wadą natomiast jest niska kwota maksymalna, przy której obowiązuje podwyższone oprocentowanie oraz potrzeba posiadania konta w PKO BP przez rodzica.

PKO Konto Dziecka ma uczyć oszczędzania za pomocą programów systematycznego oszczędzania na wybrany cel – może to być nowy rower, wycieczka w góry, itd. Za wykonane zadania otrzymuje się odznaki (za zakładanie skarbonek, wpłacanie pieniędzy na konto, oszczędzanie, planowanie, odznaki specjalne).


Pieniądze można wypłacić w każdym momencie (oczywiście z pomocą rodziców, gdyż dzieci w tym wieku nie mogą same dysponować gotówką).

Serwis jest przyjazny dla dzieci, również tych najmłodszych.


Jak otworzyć PKO Konto Dziecka?PKO Konto Dziecka można otworzyć na trzy sposoby:
 • W oddziale PKO BP (1200 oddziałów i 1000 agencji)
 • Poprzez kuriera (po wcześniejszym wypełnieniu wniosku internetowego)
 • Całkowicie za pomocą Internetu, wykonując przelew z innego banku

Do założenia rachunku dziecka wystarczy jeden dokumentów dziecka:
 • akt urodzenia
 • legitymacja szkolna
 • paszport
 • dowód

Osoby posiadające już konto w PKO Banku Polskim mogą w prosty sposób założyć PKO Konto Dziecka. Wystarczy zalogować się do iPKO, wejść w zakładkę Aplikacja Rodzica i załóżyć PKO Konto Dziecka online.


Demo serwisu PKO Junior


Demo serwisu można zobaczyć tutaj.


W serwisie zobaczymy m.in. prosty kalkulator oszczędności, plan oszczędzania, który umożliwi podział wpłacanych środków na poszczególne skarbonki (cele).

Bardzo użyteczne jest również podglądanie stanu skarbonek:
Wnioski


Rozwiązanie PKO BP jest niewątpliwie innowacyjnym rozwiązaniem, niedostępnym nigdzie indziej. Bank chwali się, że w sumie na PKO Junior oszczędza już blisko 70 tysięcy dzieci!

Produkt ten może być uzupełnieniem bliźniaczego produktu dla najmłodszych – Szkolnych Kas Oszczędnościowych (SKO). Jest to w zasadzie nic innego jak SKO dla klientów indywidualnych.

Więcej na temat SKO: O programie SKO.

Kolejną innowacją jest poradnik bankowy dla najmłodszych – Brawo Bank (przykład: Nr2 2013)


Gdybym posiadał dzieci to najpewniej skorzystałbym z opisywanego dzisiaj produktu. Uważam, że o edukację finansową dzieci trzeba zadbać jak najszybciej. Przedstawienie tematów oszczędzania w sposób, jaki robi to PKO Junior, czyli przez naukę i zabawę jednocześnie, jest naprawdę świetnym rozwiązaniem.

Więcej:

1 komentarze :

Anonimowy pisze...

Ciekawa sprawa. Teraz można zapewnić dziecku przyszłość wpłacając mu pieniądze na konto i pieniądze będą oszczędzane

Prześlij komentarz