czwartek, 12 grudnia 2013

Podsumowanie listopada 2013 roku


Jeszcze nigdy nie publikowałem podsumowania z takim opóźnieniem. Wszystko ma swoje uzasadnienie, o którym napiszę w przyszłym miesiącu.

Listopad był równie pracowity jak poprzednie miesiące. Ruszyłem z kolejną stroną opartą na Wordpress-ie.

Poprzednie podsumowania znajdziecie tutaj:Wiadomości


W listopadzie opisałem ofertę obligacji dwóch firm:

Listopad przyniósł nowe warunki promocji „karty dla kierowców w Getin Up”. Obecnie zwracana jest kwota będąca różnicą między aktualną ceną benzyny a kwotą 4,95 zł.

ING Bank Śląski postanowił powalczyć o nowych klientów oferując do 150 zł za założenie konta z Lwem Direct.

Do walki o nowych klientów włączył się również Toyota Bank, gdzie do zdobycia jest aż 300 zł premii za dokonywanie zakupów kartą (lub 600zł dla kont wspólnych).

Trzecim bankiem, który uczestniczy w wyścigu po nowych klientów jest Raiffeisen Polbank, oferujący do 200 zł za dokonywanie zakupów na Allegro.

SKOK

Na koniec świetna informacja dla oszczędzających: Do SKOK-ów weszły gwarancje BFG. Jednocześnie zapraszam do zapoznania się z ofertami lokat SKOK.

Blog


W październiku na  blogu powstało 6 wpisów. Na „Jak oszczędzić.pl” było to 7 wpisów, natomiast na „Nieruchomościach i Kredytach” zaledwie 3 wpisy. Do tego działałem jeszcze na dwóch stronach opartych na Wordpress.

Liczba wpisów: 5 (-1), 8 (+1) (Jak oszczędzić.pl), 3 (nieruchomości-i-kredyty.pl)
Facebook: 162 osoby (+7 osób), 44 osoby (+42 na Jak oszczędzić.pl)
RSS: 278 osób (-54), 140 osób (+8) na Jak oszczędzić.pl
Liczba wyświetleń: 27 430 (+20 odsłon), 55 520 (+17 500!!!) na Jak oszczędzić.pl, 7 500 (-1400) na Nieruchomościach i Kredytach.

Liczba wyświetleń na blogu ustabilizowała się i to mimo jednego wpisu mniej. Nadal pozytywnie zaskakuje mnie strona Jak oszczędzić.pl (zapraszam do jej polubienia na  Facebook-u). Okazuje się, że dobra domena potrafi dużo pomóc.

Właśnie otrzymałem pierwsze zgłoszenie z formularza kontaktu, w którym możecie pisać do mnie w sprawie nowych promocji. Jeszcze dziś przyjrzę się tej promocji.

Ze spraw blogowych, chciałbym jeszcze napomknąć, że szukam lepszego skryptu na bloga. Obecny nie jest dla mnie satysfakcjonujący.

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:


„Jak oszczędzić.pl”:


Forum finansowe okazało się całkowitą klapą i wraz z końcem roku zostanie zamknięte. Na tą chwilę piszą tam niemal sami spamowicze.


Lokaty


Koniec listopada przyniósł gwarancje depozytów ulokowanych w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych. Dzięki temu można bezpiecznie ulokować w SKOK-ach do 100 000 euro.

Warto się przyjrzeć lokatom m.in. w SKOK Wołomin. Banki nie oferują obecnie nic ciekawego.

Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:


Kokos.pl


Listopad przyniósł zaledwie kilka nowych inwestycji. Końcowy bilans jest niższy o ok. 1000 zł od poprzedniego miesiąca. Na tą chwilę weryfikuję swoje podejście w związku z dużą liczbą windykacji. Zysk nadal nieznacznie przewyższa 15% brutto.


Giełda / Polisa Inwestycyjna


Wartość polisy jest niemal identyczna jak miesiąc wcześniej. Okres składkowy się zakończył i zastanawiam się nad likwidacją polisy. Na tą chwilę jej zlikwidowanie uwzględniając opłaty nadal przyniesie zysk w wysokości 4 000 zł.

Wszystko za sprawą zmiany metody obliczania opłat za wyjście z polisy. Poprzednie opłaty zostały zakwestionowane przez UOKiK. Z informacji przekazanej z Aegona wynika, że „sprzedawca” otrzymał niemal 1 600 zł wynagrodzenia za wciśnięcie polisy poprzedniemu jej właścicielowi.

Co o tym myślicie? Opłata dystrybucyjna jest wysoka czy odpowiednia? Warto pozbyć się teraz tej polisy?


Waluty


Brak zmian.


Monety


Brak zmian.


Kredyt studencki


W sierpniu dokonałem spłaty zgodnie z harmonogramem. Zobowiązania z tytułu kredytu studenckiego wynoszą ok. 3 500zł. Spłacone zostało już 14 500zł plus odsetki.


Nieruchomości


W listopadzie prześwietliłem dla Was trzy oferty kredytów hipotecznych:

Okazuje się, że Banki Spółdzielcze oferują naprawdę świetne warunki dla osób z wkładem własnym. Ośmielę się powiedzieć, że oferta Banku BPS znajduje się na podium przy moich założeniach.

Jak zwykle, osoby planujące kupno mieszkania zachęcam do lektury wpisu:

Już od stycznia rusza program dopłat do kredytów na pierwsze mieszkanie - „Mieszkanie dla Młodych”:


Wydarzenie miesiąca


Objęcie depozytów w SKOK-ach gwarancjami BFG.

Zobacz również:

2 komentarze :

Anonimowy pisze...

Wpis mało aktualny, promocje z kontami są z listopada, teraz już nie ważne ... strasznie kuleje ten blog widząc po ilości komentarzy niestety ...

Darek M.W. pisze...

Kolego, przeczytaj tytuł wpisu :)
To jest podsumowanie poprzedniego miesiąca.

Aktualne promocje znajdziesz na www.jakoszczedzic.pl

Prześlij komentarz