środa, 5 lutego 2014

Podsumowanie stycznia 2014 roku


Czas biegnie tak szybko, że przestaję już zauważać kolejne podsumowania. Marzę w tej chwili o tygodniu wolnego, w którym mógłbym tak po prostu nic nie robić. Swoją drogą ciekawe czy bym potrafił J

Poprzednie podsumowania znajdziecie tutaj:

Wiadomości


W grudniu na tym blogu niewiele się działo. Brakowało czasu na dokończenie wpisów na temat III filara. Pierwsza połowa tego miesiąca nie zapowiada zmiany.

Styczeń przyniósł złe wiadomości: Najpierw Alior Bank zmniejszył zwrot w Koncie Rozsądnym do 3%, bo pod koniec miesiąca ogłosić zupełne wycofanie premii za zakupy internetowe w Alior Sync.

Na szczęście w styczniu pojawiło się też kilka promocji.

Promocje

Najpierw Raiffeisen Polbank wprowadził bardzo dobrą ofertę konta zwracającego do 3% wartości transakcji i oferującego podwyżkę wynagrodzenia dla osób przelewających wynagrodzenie od dłuższego czasu.

Toyota Bank kolejny raz zaoferowała 10% cashback dla nowych kont założonych poprzez serwis Groupon. Osoby zakładające konto wspólne mogą zyskać do 600 zł premii.

Styczeń należał również do Getin Online, który zapowiedział naliczanie zwrotu 10% również za zakupy w Biedronce poprzez aplikację iKasa.

Dodatkowo Getin Bank wprowadził ciekawą loterię, nagradzającą premią 10 zł co setną transakcję wykonaną kartą na kwotę min. 10 zł  (uwaga: należy najpierw się zapisać do promocji).

W styczniu powróciła promocja Raiffeisen Polbank przy współudziale Allegro: Konto R-Allegro zwróci do 200 zł za dokonywanie zakupów w serwisie Allegro.


Blog


Styczeń przyniósł pewne ustabilizowanie na blogach.

Liczba wpisów: 5 (-1), 12 (+5) (Jak oszczędzić.pl), 5 na NiK
Facebook: 170 osób (+5 osób), 83 osoby (+20) na Jak oszczędzić.pl
RSS: 365 osób ((+105 osób), 176 osób (+36) na Jak oszczędzić.pl
Liczba wyświetleń: 24 150 (+7400 odsłon), 62 920 (+11000) na Jak oszczędzić.pl, 8 700 na Nieruchomościach i Kredytach (+2800).

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:


Lokaty


W styczniu powróciła świetna oferta lokaty od Expandera: Dobra lokata oprocentowana na 5% w skali roku

Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:Kokos.pl


Po 6 windykacjach w grudniu, styczeń był udanym miesiącem z zaledwie dwiema nowymi J.
Strasznie mi te windykacje podcięły skrzydła i zachwyt z udzielania pożyczek przez serwisy takie jak kokos. Zysk ponownie spadł, tym razem do ok. 10% brutto.


Giełda / Polisa Inwestycyjna


Po grudniowym zlikwidowaniu polisy, jestem póki co zadowolony (spadki na giełdach, napięta sytuacja na rynkach). Przynajmniej śpię spokojniej J

Co myślicie na temat mojej decyzji o zlikwidowaniu polisy i zapłaceniu za to prowizji?


Waluty


Brak zmian.


Monety


Brak zmian.


Kredyt studencki


Dokonałem kolejnej nadpłaty kredytu. Męczy mnie już to przelewanie co miesiąc śmiesznych kwot na rachunek kredytu. W przyszłym miesiącu zamierzam całkowicie spłacić ten kredyt.


Nieruchomości


W styczniu w życie wszedł program Mieszkanie dla Młodych. Udało mi się opisać obie oferty kredytów hipotecznych w tym programie:


Na dniach pojawi się opis kredytu od Getin Banku. Niedługo do Mieszkania dla Młodych dołączą też kolejne banki.

Nowy rok to kolejne edycje targów mieszkaniowych: Warszawa, Wrocław.


Wydarzenie miesiąca


Wycofywanie promocji typu moneyback z ofert banków.


Zapraszam również do poprzednich podsumowań:

0 komentarze :

Prześlij komentarz