środa, 5 marca 2014

Podsumowanie lutego 2014 roku


Decyzja o kupnie mieszkania jest już przesądzona. Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji ceny. Jednak o tym w dalszej części podsumowania.

Poprzednie podsumowania znajdziecie tutaj:


Wiadomości


Moment rebrandingu mBanku postanowili skrzętnie wykorzystać złodzieje. Warto wiedzieć, jak się ustrzec przed kradzieżą pieniędzy z konta. Przede wszystkim niezbędna jest uwaga.


Promocje

Potwierdzone zostały nowe warunki karty paliwowej w Getin Up. Obecnie lepszą ofertą jest konto zwracające 10% wysokości zakupów.

Nju mobile nie poprzestaje zaskakiwać. 29 zł za nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne zostały jeszcze pobite. Wprowadzona została oferta, w której za nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe zapłacimy zaledwie 19 zł miesięcznie. W lutym nju mobile płaciło też 50 zł za nową umowę. Credit Agricole przywróciło promocję „Podwajam na okrągło”, w której można zyskać do 200 zł premii.

Dokonałem również opisu Konta bez Kantów od BOŚ Banku z programami premiowymi. W teorii pozwoli ono na uzyskanie premii w wysokości 700 zł miesięcznie.


Blog


W lutym nie działo się nic co zasługuje na wyróżnienie. Aktywność nieco spadła, co przełożyło się na spadek statystyk.

Liczba wpisów: 4 (-1), 9 (-3) (Jak oszczędzić.pl), 2 (-3) na NiK
Facebook: 174 osób (+4 osób), 97 osoby (+14) na Jak oszczędzić.pl
Liczba wyświetleń: 25 550 (+1400 odsłon), 55 820 (-7000) na Jak oszczędzić.pl, 7 000 na Nieruchomościach i Kredytach (-1700).

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:LokatyRankingi lokat i kont oszczędnościowych:


Kokos.pl


Bez zmian. Pomału inwestycje są spłacane. Brak czasu i decyzja o kupnie mieszkania powoduje, że na tą chwilę wycofuję się z inwestycji na kokos.


Giełda / Polisa Inwestycyjna


Brak zmian.


Waluty


Brak zmian.


Monety


Brak zmian.


Kredyt studencki


Postanowiłem dokonać całkowitej spłaty kredytu studenckiego. Wszystko z powodu decyzji o kupnie mieszkania. Przelewanie co miesiąc raty kredytu było strasznie męczące. Brak czasu też miał swój udział w tej decyzji. Przy tak śmiesznej kwocie kredytu, jaka została do spłaty. Odsetki mają marginalne znaczenie.


Nieruchomości


Postanowiliśmy kupić mieszkanie!!! Jest to 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego. Co nieco na ten temat znajdziecie we wpisie. Więcej informacji na ten temat już wkrótce. Negocjacje, ceny, formalności przy zakupie, kredyty, itd.

Program Mieszkanie dla Młodych się rozkręca. Na dniach opiszę kolejne 4 oferty kredytów z państwowym dofinansowaniem.

Na tą chwilę zapraszam do dwóch najlepszych ofert:Nowy rok to kolejne edycje targów mieszkaniowych: Warszawa, Wrocław, Trójmiasto.


Wydarzenie miesiąca


Wydarzenia na Ukrainie i agresja Rosji. Już od dawna obserwujemy, że decyzje podejmowane w Rosji są mocno uwarunkowane politycznie. Ceny gazu, embarga, itd.


Zapraszam również do poprzednich podsumowań:

0 komentarze :

Prześlij komentarz