piątek, 18 kwietnia 2014

BIK – wszystkie usługi przez 60 dni za darmo


Biuro Informacji Kredytowej postanowiło powalczyć o nowych klientów wprowadzając promocję dla nowych klientów. Konto próbne będzie bezpłatne za darmo przez 60 dni.


Szczegóły promocji


Na temat BIK pisałem już na ramach bloga: BIK – czyli Biuro Informacji Kredytowej. Już niedługo pojawi się też wpis z praktycznymi spostrzeżeniami i wskazówkami, po dokonywanym przeze mnie już przeszło rok czasu teście.

Rodzaje kont w BIK:Co otrzymamy w ramach promocji?

Promocyjny pakiet oferuje dostęp do:
- Profil Kredytowy Plus to wygodny dostęp online do pełnej historii kredytowej wraz z oceną punktową
- BIK Pass to prosty raport zawierający ocenę punktową BIK
- Alerty BIK to skuteczna ochrona przed wyłudzeniem kredytu i opóźnieniami w spłacie

Niestety nałożone zostały ograniczenia na aktualizacje raportów. Konto Próbne umożliwia bezpłatne wygenerowanie jednego raportu BIK Pass i jednego Profilu Kredytowego Plus w ciągu 60-dniowego okresu.


Jak skorzystać?


Wystarczy, że wcześniej nie rejestrowaliśmy się na stronie BIK. Podczas zakładania konta należy wybrać Konto Próbne i dokonać aktywacji konta.


BIK Pass


BIK Pass ma być przepustką do naszej finansowej wiarygodności. Niestety na tą chwilę nie mam pojęcia jaka instytucja finansowa korzysta z tej funkcjonalności serwisu.

BIK Pass umożliwi nam potwierdzenie naszej wiarygodności finansowej. Informacje zawarte w BIK Pass mogą być potwierdzone online na stronie portalu BIK.


Alerty BIK


Alerty poinformują nas, że ktoś w naszym imieniu składał zapytanie kredytowe czy też wniosek kredytowy. Informacje przesyłane są za pomocą SMS-a oraz maila. Ciekawą funkcjonalnością jest poinformowanie o opóźnieniach w spłacie kredytów.


Scoring BIK


Scoring jest punktową oceną wiarygodności kredytowej. Na podstawie algorytmu ustalana jest ocena punktowa i wystawiana ocena od 1 do 5 gwiazdek. Należy zaznaczyć, że ocena 4 gwiazdek umożliwi nam bezproblemowe uzyskanie kredytu w każdym banku. 5 gwiazdek z kolei może zapewnić lepsze warunki kredytowe w niektórych instytucjach.

Scoring BIK:
  • 1 gwiazdka - od 192 do 279 punktów
  • 2 gwiazdki - od 280 do 367 punktów
  • 3 gwiazdki - od 368 do 455 punktów
  • 4 gwiazdki - od 456 do 543 punktów
  • 5 gwiazdek - od 544 do 631 punktówWnioski


Opisywana dzisiaj promocja to bardzo dobry moment na sprawdzenie wiarygodności finansowej. Szczególnie, jeżeli w najbliższym roku planujecie zaciągnięcie jakiegoś kredytu czy pożyczki. Pozwoli Wam to na odpowiednie przygotowanie się do wizyty w banku i ewentualne uporządkowanie sytuacji w BIK. 

W poprawie scoringu pomóc może terminowo spłacana pożyczka np. na jakiś sprzęt RTV/AGD czy po prostu karta kredytowa (np. darmowa karta z promocji Citi: Do 200 zł za założenie karty kredytowej)


Więcej:

3 komentarze :

kuba pisze...

Ja bym oczekiwał od BIK-u oferty jednorazowego sprawdzenia z możliwością zapłaty szybkim przelewem czy smsem. Jest potrzeba na sprawdzenie siebie lub kogoś i szybko się to robi. Te 60 dni też fajny pomysł ale oferta jednorazowa wydaje mi się bardziej interesująca.

Daro pisze...

Okazuje się, że to jakiś przekręt. Raport Plus nie wiem czemu jest Plusem bo nie ma nic ponad ten podstawowy. Nie pokazuje oceny punktowej.

Daro pisze...

I jeszcze nie da się go wydrukować. Niby napisane, że jest jakiś przycisk na dole, a go nie widzę :)

Prześlij komentarz