czwartek, 24 kwietnia 2014

Orange Polska – nękanie telefonami


Miałem pisać o kredycie hipotecznym i procesie kupnie mieszkania. Niestety niemalże cały wolny czas poświęcam nauce, stąd nie mogę się za to zabrać i wpis jest w zupełnej rozsypce.

Nic tak nie motywuje nas do działania jak zdenerwowanie z jakiegoś faktu J

Od jakiegoś czasu ja i żona jesteśmy nękani telefonami z call center Orange.


Przebieg rozmowy


Ten był bardzo krótki, ponieważ nie toleruję takich telefonów z nieznanego źródła.

„Czy rozmawiam z właścicielem tego numeru?”

Tak.

„Dzwonię z Orange Polska.”

Hola hola, ale skąd ma Pan ma mój numer telefonu?

Konsultant stwierdził, że:
Numer posiadam z Puli Numerów, którą nasza firma otrzymała od UKE”.


Wnioski


Pierwsze co przychodzi na myśl to WTF!!! To UKE rozdaje jakieś numery? W jakim celu? Konsultant stwierdził, że nie posiada, żadnych danych osobowych, dlatego też taki telefon z ofertą nie łamie prawa o ochronie danych osobowych.

Niemalże identyczny telefon otrzymała moja żona przed kilkoma dniami. Wnioskuję z tego, że jest to masowy proceder. Mniej więcej przed miesiącem otrzymałem identyczny telefon, czyli pracownicy próbują chyba do skutku.

W przypadku takich rozmów, zawsze od razu informuję konsultanta, żeby usunęli mój nr z bazy i nie dzwonili więcej a żadną ofertą, bo i tak nie jestem zainteresowany. Niestety nigdy nie przyniosło to efektów.

Jedno wiem na pewno. Po takim marketingu i natrętnych telefonach na pewno nie zmienię sieci i nie przejdę do Orange.

Czy Wy drodzy czytelnicy mieliście podobne telefony?

Co o tym myślicie? Jak pozbyć się tego ustrojstwa bez zmiany numeru?


7 komentarze :

Unknown pisze...

Ja mam numer w orange. Oj jak jak nie lubie jak dzwoni CC playa, pogłos jakby dzwonili z piwnicy, w tle 3-4 inne rozmowy, potrafili zadzwonic po 21 w weekend :) Za to z orange jak dzwonią, to raz na rok z ofertą dodatkowego telefonu czy coś, w normalnych godzinach itp. itd. Polskie prawo kuleje pod w tym aspekcie, z tego co wiem we Francji mają centralną baze nr. na które się nie dzwoni z ofertami, dodajesz tam numer i masz spokój, bo każda firma nim zadzwoni musi sprawdzić ten numer w tej bazie...

Ogólnie to wygląda tak, że każdy z operatorów sprzedaje bazę swoich numerów konkurencji dzięki temu nie płacą firmom krzakom, mają co chcą, nie tracą na tym specjalnie bo jednocześnie zarabiają :) Ta wojna między nimi jest na niby :]

To tak jak zmowa między potentatami IT (google, apple, microsoft itp.), o której było ostatnio znów głośno...

Anonimowy pisze...

Numer telefonu jest chyba własnością operatora a nie użytkownika. Przynajmniej karta sim. CC powinno o tym wiedzieć i... dzwonić do siebie :-)
Natomiast konsultant powiedział prawdę stwierdzając że numer ma od UKE. Po prostu zainteresowany zwraca się do urzędu jakie są pule numerów w użyciu i tą informacje dostaje. Danych osobowych nie dostaje bo urząd ich nie posiada więc tu tez mówi prawdę. Ot takie wytłumaczenie sytuacji bo przecież nie powie że komputer sam mu wybrał a on nie sprawdził bo nie ma takiej możliwości.

Darek M.W. pisze...

Super. Czyli nie da się od nich uwolnić?

Hubert Olesczuk pisze...

Ja nie dostaję żadnych telefonów, a mam numer w Orange. Mam nadzieję, że tak będzie przez dłuższy czas ;)

Kiedyś jak miałem numer w T-mobile, to pozbyłem się ciągłego dzwonienia przez nic nie mówienie gdy się dowiedziałem, że dzwoni operator do mnie. Facet gadał, gadał i gadał, po pewnym czasie "halo, słyszy mnie pan?". Ja nawet słowa nie powiedziałem aż sam się rozłączył. Po kilku takich rozmowach przestali dzwonić :D

Joanna pisze...

Miałam parę takich telefonów chyba jak każdy .Na początku starałam się być miła i chociaż wysłuchać oferty , bo wiem że tam pracują ludzie i są rozliczani z tego jak przebiega rozmowa z klientem. Ale na dłuższą metę jest to nie do zniesienia , więc teraz już szybciutko dziękuję za rozmowę.

Anonimowy pisze...

Ja jestem nękana od tygodnia przez Orange kilka razy dziennie. Też nie mam u nich telefonu. Dziś już zaczęli i nie wiem co robić, bo juz wiem, że moga dziś zadzwonić jeszcze wiele razy. Nie wiem co robić!!!

Anonimowy pisze...

dziś miałam juz dwa takie telefony. od 3 tygodni co najmniej jeden dziennie. Dziś się dowiedziałam że proceder się skończy jak przejdę do sieci Orange. bez komentarza!

Prześlij komentarz