piątek, 4 kwietnia 2014

Podsumowanie marca 2014 roku


Marzec był kolejnym miesiącem bez aktywności na blogu. Już niedługo podsumowanie tego okresu, w którym dokonaliśmy zakupu mieszkania. Załatwienie wszystkich formalności i remont mieszkania pochłonął mnie w całości w ostatnich dwóch miesiącach.

Poprzednie podsumowania znajdziecie tutaj:Wiadomości


Promocje

Marzec przywidał nas kolejnymi świetnymi promocjami bankowymi. Między innymi wróciła promocja roku od BZ WBK: 700 zł za założenie Konta Godnego Polecenia.

Powróciła też inna ciekawa promocja: 100 zł za założenie konta w BGŻOptima oraz lepsze warunki lokaty Bonjour w Lion’s Banku (5% w skali roku).

Citi Handlowy po stracie części klientów związanej z nową strategią (bank dla zamożnych) intensywnie promuje swoje karty kredytowe. W promocji na Grouponie można było otrzymać tablet Samsung Galaxy Tab3 Lite.

Warto też wspomnieć o promocji sieci McDonald’s rozdającej darmową kawę przez okres dwóch tygodniu (jeszcze w ten weekend można skorzystać z promocji).


Blog


Pora na przedstawienie comiesięcznych statystyk moich blogów:

  • Liczba wpisów: 2 (-2), 7 (-2) (Jak oszczędzić.pl), 3 (+1) na NiK
  • Facebook: 173 osób (-1 osoba), 150 osób (+53 osoby!!!!) na Jak oszczędzić.pl
  • Liczba wyświetleń: 25 950 (+400 odsłon), 63 200 (+7400 odsłon!!!) na Jak oszczędzić.pl, 7 300 na Nieruchomościach i Kredytach (+300 odsłon).

Już w tym miesiącu „Jak oszczędzić.pl” przekroczy pół miliona wyświetleń. Wzrost ruchu cieszy mnie niezmiernie i zgodny jest z moimi przewidywaniami i naciskiem jaki kładę na tą stronę.

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:Lokaty


Jak już wspomniałem powyżej, Lion’s Bank daje 5% na lokacie Bonjour.


Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:
Kokos.pl


Bez zmian. Pomału inwestycje są spłacane. Niektóre niestety nie i kończą się windykacją. W tym miesiącu udało się odzyskać pieniądze z dwóch takich windykacji. W związku z kupnem mieszkania i niskimi stopami procentowymi, inwestowanie na Kokosie stało się mniej opłacalne.


Giełda


Brak zmian.


Waluty


W ostatnich dniach kupiłem nieco walut korzystając z umocnienia złotówki. Nie są to jednak znaczące kwoty.


Monety


Brak zmian.


Kredyt studencki


Kredyt został całkowicie spłacony. Od przyszłego miesiąca w tym miejscu znajdzie się nowa kategoria: Kredyt hipoteczny.


Nieruchomości


Kupiłem mieszkanie, co jest moją prywatną informacją miesiąca. 
Główną motywacją było powiększenie rodziny. Mieszkanie planuję spłacić grubo przed czasem. Już w przyszłym miesiącu planuję większą nadpłatę kredytu.

Program Mieszkanie dla Młodych się rozkręca. Do tej pory opisałem trzy oferty kredytu hipotecznego w programie MdM:


Nowy rok to kolejne edycje targów mieszkaniowych:
WarszawaWrocławTrójmiasto, Kraków, Poznań.


Wydarzenie miesiąca


Aneksja Krymu, będąca moim zdaniem świetnie zaplanowaną od dawna akcją. Swoją drogą zastanawiam się nad sensem posiadania takiego wojska, jakie ma Ukraina.


Zapraszam również do poprzednich podsumowań:
6 komentarze :

RO pisze...

Również dobrze można to samo powiedzieć o naszym wojsku ;)

Abstrahując od polityki, kredyt w MdM? I w jakim banku, że możesz już od 1. miesiąca go nadpłacać? :)

Darek M.W. pisze...

Nie, mieszkanie kupione na rynku wtórnym. W zasadzie w pełni urządzone i wymagało tylko odmalowania i mniejszych napraw. Ostatecznie kredyt wzięty w CA (głównie ze względu na możliwość dowolnych nadpłat).

Anonimowy pisze...

Gratulacje! Bedzie może jakiś wpis dotyczący mieszkania, ceny, lokalizacji, negocjacji, formalności, cen remontu? Na pewno wiele osób z chęcią by przeczytało ;-)

Darek M.W. pisze...

Tak, wszystko będzie na 100%. Tylko muszę się ogarnąć, bo remont musi być skończony przed narodzinami dziecka ;)

Anonimowy pisze...

Opisz kredyt w CA, nic na blogu nie ma o tym, dlaczego akurat ten, jaki oprocentowanie, jaka suma, daj znać bo wiele osób ma z tym dylemat.

Darek M.W. pisze...

Ależ wszystko jest już opisane (http://www.nieruchomosci-i-kredyty.pl/2013/04/kredyt-hipoteczny-w-credit-agricole-3-x.html).

Obecna oferta różni się wyłącznie wysokością marży (wszędzie jest teraz wyższa) i chyba jest już prowizja od udzielenia kredytu.

Główny powód (oprócz niskiej marży i braku prowizji od udzielenia kredytu) to 0 zł za nadpłaty kredytu, których będę dokonywał każdego miesiąca.

Prześlij komentarz