niedziela, 25 maja 2014

Alior Bank - Konto Wyższej Jakości, czyli całkowite 0 zł przez 5 lat


Dzisiaj moją uwagę zwróciła reklama nowego konta osobistego „Konto Wyższej Jakości” od Alior Banku. Pora przyjrzeć mu się z blisko. Postaram się między innymi odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainteresować się tym kontem w świetle nowej rzeczywistości, kiedy to bank za bankiem podwyższa opłaty, m.in. za kartę do konta.

Zobacz też najlepsze promocje bankowe:


Szczegóły Konta Wyższej Jakości


Reklama wygląda pięknie: „Jedyne konto bez cennika z 5-letnią gwarancją”.

Dalej jest równie pięknie:
  • 0 zł za konto, kartę oraz wszystkie operacje i usługi
  • 5 lat gwarancji niezmienności warunków
  • możliwość skorzystania z limitu nawet do 100 tys. zł.
    • Uwaga: tutaj występuje już opłata w wysokości 1,8%, min. 75 zł
  • dla aktywnych i wymagających klientów


Za korzystanie z Konta Wyższej Jakości w Alior Banku nie zapłacimy ani grosza, niezależnie od rodzaju wykonywanych operacji oraz od tego, czy zlecane zostaną one w Internecie czy oddziale banku (brzmi jak kolejki w oddziałach J). Niestety nie do końca jest tak bez warunków (patrz dalej).

Bank chwali się dostępem mobilnym do nowego konta, nie jest to jednak nic nadzwyczajnego w XXI w. i erze aplikacji mobilnych. Tą znajdziemy niemal w każdym liczącym się banku w kraju.

Konto można założyć całkowicie przez Internet, bez czekania na kuriera. Ta nowinka już została wprowadzona przez kilka banków i jest naprawdę bardzo fajną sprawą.

Ciekawą opcją jest pomoc banku w przeniesieniu poleceń zapłaty i zleceń stałych z innego banku.

W taryfie opłat i prowizji w każdej pozycji widnieje 0 zł.


Zalety Konta Wyższej Jakości
Świetną sprawą jest to, że przelewy natychmiastowe Express Elixir oraz przelewy natychmiastowe z wykorzystaniem Blue Cash w ramach nowego konta są bezpłatne. Można je zlecić zarówno samemu przez Internet jak i w oddziale banku.

Również zupełnie darmowe są przelewy Sorbnet oraz przelewy europejskie i zagraniczne (również w trybie pilnym i ekspresowym).

Darmowy jest także papierowy wyciąg z konta osobistego wysyłany raz w miesiącu

Na tym darmowość konta się nie kończy. Mamy tutaj jeszcze darmową kartą płatniczą. Do wyboru są: Karta Debit MasterCard z funkcjonalnością PayPass, Karta MasterCard Debit (płaska), Karta MasterCard Paypass – Mała czarna, karta Debit MasterCard NFC, oraz naklejka zbliżeniowa.

Bez opłat wypłacimy gotówkę we wszystkich bankomatach w kraju i zagranicą oraz w kasach własnych czy innych banków. Gotówkę można wpłacić bez opłat w oddziałach banku oraz we wpłatomatach.

Za darmo sprawdzimy stan konta w bankomatach własnych i obcych.

Wymieniać można naprawdę długo.

Cud, miód i malina.


Warunki darmowości konta

Najpierw mówi się o totalnym zero, po czym pisze się o warunkach J No cóż, sam nie bardzo rozumiem ten jeden element nowego konta osobistego.

Aby konto było rzeczywiście za darmo trzeba spełnić jeden z dwóch warunków.
  • zapewnić wpływ w wysokości min. 2500 zł miesięcznie z konta w innym banku
  • lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 700 zł w miesiącu


W przeciwnym razie konto będzie kosztowało nas 12 zł miesięcznie, czyli więcej niż reklamowane 0 zł J

Trzeba przyznać, że warunki (szczególnie ten pierwszy nie jest trudny do spełnienia). Co więcej otrzymujemy gwarancję, że przez okres 5 lat, czyli aż do 2019 roku nie zostaną wprowadzone żadne opłaty do konta.


Z regulaminu


Nie podobają mi się dwa zapisy z regulaminu:

„Bank zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w Taryfie Opłat i Prowizji, w przypadku zaistnienia przynajmniej jednej z okoliczności:
a. zmiany poziomu inflacji ogłoszonej przez GUS,
b. zmiany cen energii, połączeń telekomunikacyjnych, usług pocztowych i rozliczeń międzybankowych,
c. zmiany cen usług, z których Bank korzysta przy wykonywaniu poszczególnych czynności bankowych i niebankowych,
d. zmiany przepisów prawa, zakresu lub formy świadczonych usług, w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizacje postanowień umów zawartych przez Bank z Klientami Indywidualnymi.” 
„Taryfa Opłat i Prowizji nie jest równoznaczna z ofertą Banku. Istnienie określonej pozycji w Taryfie nie zobowiązuje Banku do sprzedaży produktu/usługi, której dotyczy.”


Wnioski


Nowe konto Alior Banku jest naprawdę świetne!!! Na początku nie wierzyłem w to co czytam.

Owszem występuje tutaj warunek darmowości konta. Ale nie oszukujmy się, przelew z innego banku lub konta firmowego na kwotę 2500 zł miesięcznie nie jest chyba wygórowanym warunkiem?!

Konto jest tak świetne, że sam je założę przy pierwszej promocji.


Więcej:

13 komentarze :

Anonimowy pisze...

Mam nadzieje, ze nie ma w umowie zobowiazania utrzymywania konta przez te 5 lat i mozna je bedzie wczesniej zamknac bez haczykow?

StellaLily pisze...

Dzięki za tego posta, aktualnie mam konto w BZ WBK "wydajesz i zarabiasz" i do marca tego roku było kontem prawie bez opłat, od dwóch miesięcy za prowadzenie konta łącznie za wszystkie opłaty bankowe (karta, wyciągi z bankomatu, sms kody, i inne pierdoły) płacę ponad 100zł, skandal !

Anonimowy pisze...

Ja też w BZ WBK jestem od ponad 10 lat i żadnych fantów nawet jak konto chcę zmienić na bezpłatne to bez możliwości korzystania z promocji cashback, bo to tylko dla nowych klientów. A wpływy powyżej średniej krajowej. Czas chyba przywitać się z aliorem. Tylko jestem ciekawy jak wygląda przeniesienie limitu w ror, czy w ogóle można przenieść?

Anonimowy pisze...

Czyli jednym zdaniem, bank może podnieść opłaty prawie w każdej chwili.

Darek M.W. pisze...

Jak tak bardzo lubicie limit w koncie to warto zainteresować się kontem w Millennium, gdzie taki limit jest darmowy przez 7 dni w miesiącu.

Darek M.W. pisze...

Chyba potrzeba tutaj prawnika, żeby te zapisy rozszyfrować ;)

Anonimowy pisze...

Darek Skoro zarabiasz co najmniej 2,5k na rękę to gratuluje dobrze płatnego zajęcia. Bo wątpię żebyś trzymał bezproduktywnie 2,5k w celu dokonania takiego przelewu. Ja muszę pracować ponad 2 miesiące żeby tyle dostać. Natomiast płatność 700 kartą jak wiadomo nie byłaby dla mnie problemem. Tylko nie widzę powodu do trzymania tego konta: brak cashbacku.

Darek M.W. pisze...

To wcale nie musi być przelew wypłaty. To mogą być środki trzymane na jakieś lokacie czy koncie osobistym, które następnego dnia wrócą z powrotem na swoje miejsce.

Piszesz, że zarabiasz najniższą krajową, a jednocześnie wydajesz przeszło 700 zł miesięcznie kartą?!

grzesiek pisze...

Dobrze że doczytałem do końca bo tak mi się spodobało że już wchodziłem na stronę banku żeby założyć to konto ale na końcu artykułu czar prysł.

Anonimowy pisze...

700zł za zakupy firmowe (paliwo). Pisaliśmy o tym w komentarzach na drugim blogu.

Darek M.W. pisze...

No jesteś Anominowy, więc nie skojarzyłem :)

Możesz użyć opcji Nazwa i chociaż pod imieniem pisać, wtedy będę kojarzył.

No w takiej opcji wychodzi tak a nie inaczej.

Anonimowy pisze...

Opłata za zmianę wariantu konta na Konto Wyższej Jakości 100zł

Darek M.W. pisze...

Lepiej założyć nowe a stare zamknąć.

Niestety w ten sposób musimy zmieniać nr rachunku.

Prześlij komentarz