poniedziałek, 5 maja 2014

Koniec Alior Sync początkiem T-Mobile Usługi Bankowe


Stało się to, co było zapowiadane od jakiegoś czasu. Alior Sync skończył swój żywot (jako marka). 3 maja 2014 roku, co niektórzy mogli być zaskoczeni brakiem dostępu do swoich pieniędzy, gdyż właśnie tego dnia system bankowości internetowej był niedostępny. System powrócił pod nową nazwą "T-Mobile Usługi Finansowe".
Na szczęście nie można narzekać na bank, jako że ten postarał się poinformować swoich klientów o niedostępności systemu. Stosowne komunikaty pojawiały się zarówno na stronie banku jak i zostały wysłane na skrzynki pocztowe.

→ Załóż T-Mobile Konto i skorzystaj z promocji 500 zł za transfer

Informacje dla Klientów Alior Sync„Witamy w T-Mobile Usługi Bankowe.
 Cieszymy się, że jesteś już z nami.  Jesteśmy przekonani, że to, co najbardziej lubiłeś w Alior Sync, znajdziesz też w T-Mobile Usługi Bankowe. Tak, jak chociażby warunki, na jakich korzystałeś dotychczas z usług w Alior Sync. Te nie zmieniają się, a do oferty będą dołączać nowe, atrakcyjne propozycje łączące świat telekomunikacji z bankowym. Dzięki współpracy Alior Banku z T-Mobile, zyskasz jeszcze większe możliwości.Poniżej znajdziesz najistotniejsze dla Ciebie informacje:
  • Zawarte dotychczas umowy z Alior Sync pozostają ważne i nie wymagają podpisywania aneksów. Dostawcą usług, jak i stroną umów o produkty pozostaje, jak dotąd, Alior Bank.
  • Produkty i usługi otrzymały nowe nazwy. Szczegóły znajdziesz w tabelach poniżej.
  • Wszystkie karty płatnicze wydane w ramach Alior Sync pozostają ważne do ostatniego dnia miesiąca wskazanego na karcie. Nie zmieniają się kod PIN ani limity transakcyjne. Wszystkie karty kredytowe i debetowe wznawiane będą w barwach T-Mobile Usługi Bankowe.
  • Sklepy T-Mobile będą oferować wybrane produkty w tym m.in. konto czy limit odnawialny. Zrealizują też dyspozycje, takie jak zastrzeżenie lub zablokowanie karty. W tych sklepach nie jest prowadzona obsługa transakcyjna. Natomiast pełną obsługę bankową będzie świadczyć 10 dedykowanych placówek T-Mobile Usługi Bankowe.
  • Sposób logowania do bankowości internetowej pozostaje bez zmian – Twój identyfikator, hasło, jak i wykorzystywane do tej pory sposoby autoryzacji zleceń obowiązują również w systemie T-Mobile Usługi Bankowe. Wiadomości z kodami do autoryzacji zleceń wysyłane będą od nadawcy „TM Bankowe”. Do bankowości internetowej logujesz się poprzez adres https://online.t-mobilebankowe.pl. Przypominamy, że każdorazowo, przed zalogowaniem należy zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa, w szczególności na przedrostek https:// w adresie internetowym oraz poprawność certyfikatu (w obrębie paska adresu przeglądarki, powinna być dostępna informacja o certyfikacie zawierająca nazwę Alior Bank S.A. na zielonym tle).
  • Zainstalowane na telefonach aplikacje mobilne, będą wymagać aktualizacji. Można to zrobić korzystając z aktualizacji automatycznych lub samodzielnie zaktualizować, z poziomu sklepu z aplikacjami.
W razie potrzeby, tak jak do tej pory, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem: 19 506 (z zagranicy: +48 12 19 506 lub +48 (12) 370 71 00). Nasi konsultanci odpowiedzą też na wszystkie pytania za pośrednictwem Wirtualnego Oddziału, oraz e-maila: kontakt@t-mobilebankowe.pl.”


Nowy Alior Sync, czyli T-Mobile Usługi Bankowe


Wraz ze startem nowego „banku” tj. rebrandingu Alior Sync na T-Mobile Usługi Bankowe otrzymaliśmy nową szatę graficzną.

Szczerze mówiąc do dziś jestem zdumiony polityką Alior Banku. Moim zdaniem lepiej byłoby trzymać obie marki. Jedną dla klientów T-Mobile a drugą jak dotychczas pod marką Alior Sync. Widocznie taki ruch był jednak bardziej opłacalny.

Po wpisaniu adresu starego Alior Sync ujrzymy taką stronę:Po przekierowaniu ujrzymy nową stronę:


Nowa strona logowania:Główna strona systemu bankowości internetowej:Kilka rzeczy w szacie graficznej wymaga moim zdaniem poprawy.  

Kłopoty wieku dziecięcego w Alior Sync


 Już kilka razy na łamach bloga przestawiałem grafikę przekreślonego loga banku. To dlatego,  że niektóre z usług banku miały problem z prawidłowym funkcjonowaniem. Sam już kilka – kilkanaście razy miałem problem z wykonaniem przelewu natychmiastowego, mimo, że według tabel powinien on działać tego dnia i o tej godzinie. Przed kilkoma dniami problem pojawił się ponownie i nie było możliwe przelanie pieniędzy na konto w mBanku (tutaj wielkie podziękowania dla znajomego, który zrobił mi przelew ze swojego konta w mBanku J).
W Internecie można było znaleźć określenie „Bank under Construction” wywiewające problemy ze stabilnością systemu. Pewnie Sami wiele razy mieliście problem z logowaniem do bankowości internetowej?


Historia Alior Sync


Historia Synca była bardzo piękna, cashback jakim bank zwojował rynek do dzisiaj wspominam z łezką w oku. Dzięki niemu udało się odzyskać dobre kilkaset złotych z wykonanych w Internecie zakupów. Za nim tęsknię najbardziej.

Zacznijmy jednak od początku, czyli o promocji, w której za założenie konta można było otrzymać 100 zł premii: Alior Sync – 100 zł za założenie darmowego konta.

Zaraz po starcie, Alior Sync zaoferował nieograniczony cashback 5% za zakupy internetowe, 10 darmowych przelewów natychmiastowych oraz zupełnie bezpłatne konto i kartę płatniczą.

Później następowało już tylko ograniczanie flagowego produktu, jakim był 5% moneyback. Stopniowo ograniczane były punkty, za zakupy w których otrzymywaliśmy zwrot.

Następnie bank ograniczył cashback do klientów, którzy przelewają swoje wynagrodzenie na rachunek w Alior Sync. Jednocześnie wprowadzony został limit 50 zł zwrotu miesięcznie i 200 zł rocznie.Podsumowanie


Obecnie jedyna rzecz, która jeszcze mnie trzyma w T-Mobile UB to darmowe przelewy natychmiastowe. Są one niezwykle pomocne, gdy potrzebujemy nagle pieniądze na koncie w innym banku (np. żeby spełnić jakiś warunek, spłacić kartę kredytową, itp).

Wciąż nie wiemy, jakie nowe usługi przyniesie alians z T-Mobile. Póki co mamy limit w koncie w wysokości 1000 zł dla klientów T-Mobile. Nie jest to bynajmniej nic co by przykuło moją uwagę J

Strasznie nie podoba mi się nowy adres logowania. Jest po prostu niewygodny w pisaniu i zbyt długi. Wciąż będę więc logował się przez starą stronę (wraz z dwoma przekierowaniami na nową stronę). 

Liczyć można na zniżki w abonamencie, bonusy za doładowania przez stronę banku. Co jeszcze się pojawi? Zobaczymy.

Jak podoba Wam się nowy Alior Sync?


9 komentarze :

Anonimowy pisze...

T-Mobile nie próżnuje. Właśnie dostałem SMS'a:

"Czy zgadzasz się na kontakt doradcy w celu przedstawienia propozycji przeniesienia numeru do T-Mobile? W przypadku zgody odpowiedz Tak na ten SMS (op.wg.cennika)"

Daro pisze...

Od 15 minut nie mogę się zalogować do banku :/ Co za ...

Anonimowy pisze...

hehe, ja też. Na szczęście nie mam tam środków.
To mamy nadal bank under construction :D

Anonimowy pisze...

Odnowiłem karte jeszcze ze starym wizerunkiem , dziś doszła i ja aktywowałem
3 próby wypłaty w bankomacie , 3 razy "Błąd odczytu karty" po wybraniu kwoty. Ale środki zostały zablokowane .
Jak zobaczyłem blokady poszedłem 4 raz , tym razem z kamerką. Niestety wypłacił pieniądze normalnie ..
Reklamacje moge złożyć dopiero po zaksięgowaniu tych wypłat . Jeśli nie rozpatrzą jej pozytywnie momentalnie zamykam konto.
Pechowy przypadek ? Czy jakaś ujowa karta ? Jedno jest pewne- więcej jej nie użyję.

Unknown pisze...

Wyczyśćcie ciasteczka, to one chyba powodują jakieś problemy na stronie TM UF.

Wójcik.sylwia pisze...

Muszę zagłębić się w lekturę T-Mobile UB, ponieważ zastanawiałam się ostatnio nad zmianą banku na Alior Sync, a tu niespodzianka! Alior Sync zmienił się na T-Mobile UB :) Mam nadzieję, że teraz będę równie chętna do założenia konta.

Ruda pisze...

Ją dziękuję za T-mobile. Nie mam u nich telefonu, wuectym bardziej nie będę u nich trzymac swoich oszczędności...

marek pisze...

Szkoda że starzy klienci nie dostali żadnych profitów żeby zachęcić ich do pozostania.

Darek M.W. pisze...

Jak nie jak tak :):
500 zł za transfer do T-Mobile i T-Mobile Usługi Finansowe

Prześlij komentarz