niedziela, 6 lipca 2014

Podsumowanie czerwca 2014 roku


W czerwcu zmagałem się z pokusami konsumpcjonizmu ;-) Sprawa rozbija się o nowe auto. Część kosztów kupna samochodu i paliwa będę mógł wrzucić „w koszty” działania firmy. Niestety po zmianach w przepisach, od 1 kwietnia 2014 roku, możliwe jest wliczanie jedynie połowy wszelkich kosztów związanych z autem (użytkowanie mieszane). Kolejne zmiany na gorsze (po konfiskacie pieniędzy, które miały zapewnić nam część emerytury).

Jakieś auto muszę kupić i wszystko rozbija się teraz o jego koszt i klasę. Jakie jest tutaj wasze zdanie? Do tej pory jeździłem starym gratem i mi to nie przeszkadzało. Jeździ się w porządku jednak czasu nikt nie oszuka ;-) Jazda bez klimatyzacji ze słabym nawiewem latem to prawdziwa udręka.

Wszystkie wolne środki do tej pory przeznaczałem na nadpłatę kredytu hipotecznego. Kupno samochodu na pewno odsunie w czasie moment, kiedy wyjdę z kredytem na zero i zacznę drogę do niezależności finansowej.

Przy okazji chciałbym na ramach bloga pogratulować Blofiemu zakupu mieszkania za gotówkę. Uzbieranie takiej sumy pieniędzy w 3,5 roku budzi u mnie szacunek.

Jak widzicie, warto oszczędzać, bo przy odrobinie samodyscypliny da się i to w bardzo krótkim czasie do czegoś dojść.Wiadomości


Ze względu na rozpoczęcie działalności gospodarczej, w czerwcu zastanawiałem się nad firmowym kontem bankowym. Na tą chwilę kontem „firmowym” jest jedno z moich kont osobistych.


Promocje

Czerwiec, podobnie jak maj, obfitował w promocje bankowe.

Zaczęło się od promocji ING, który za założenie Konta z Lwem Direct płacił 200zł na Grouponie. Cały czas na stronie banku dostępna jest promocja, w której otrzymamy 100 zł za założenie tego konta.

Citi Handlowy kolejny raz rozdaje tablety Samsung Galaxy Tab3 Lite w zamian za założenie karty kredytowej (tutaj mała dygresja: wraz z zakończeniem współpracy z Wizzair i wycofaniu najlepszej karty kredytowej dostępnej na rynku, zamknąłem swoją kartę w Citi. Może za jakiś czas załapię się na podobną promocję i zgarnę tablet?)

Do akcji wkroczyło Inteligo, które w ramach programu „Mam Inteligo” płaci 100 zł dla nowego klienta i 50 zł dla polecającego. Cały czas można skorzystać z tej promocji i polecać konto znajomym, tym samym zgarniając dodatkową premię.

Idea Bank postanowił nie być gorszy od Meritum Banku i również płaci 5% na Lokacie Happy. Przy czym nie ma potrzeby zakładania konta osobistego. Jak ktoś potrzebuje ulokować środki na króki okres to może to być najlepsze rozwiązanie.

Wracając do Meritum Banku, to płaci on 5% na Lokacie Start, 3,6 – 4% na Lokacie Extra i oferuje naprawdę niezłe i darmowe konto osobiste.

Sieć McDonald's kolejny raz wprowadziła ciekawą promocję. Tym raze zupełnie za darmo i bez zobowiązań można było otrzymać codziennie przez tydzień kanapkę McMuffin Farmerski

Getin Bank nie zraził się wpadką z poprzedniej promocji, którą na szczęście zdołał częściowo poprawić i zaoferował drugą edycję promocji Aktywna Karta – 300 zł premii dla nowych klientów. Tym razem został postawiony jeden nieprzyjemny warunek, czyli lojalka na dwa lata. Gdyby nie opłata za kartę to można by to przeboleć. Przy okazji chciałbym wspomnieć o bardzo słabym marketingu Getin Banku. Na moich blogach potrafiło się pojawić pod rząd 10 bzdurnych komentarzy wychwalających usługi banku. Nie tędy droga, poprawcie system bankowości internetowej, obsługę, przestańcie nękać swoich klientów beznadziejnymi produktami inwestycyjnymi i nie popełniajcie takich błędów jak przy poprzedniej edycji programu. 

Jeszcze przez cały czerwiec można było skorzystać z promocji BGŻOptima, w której do zdobycia było 80zł premii za założenie lokaty na 4%. Sama lokata jest już wyśmienitą ofertę, po dodaniu do niej premii zrobił się hit miesiąca.

Z rozmachem na rynek wszedł nowy bank – Smart Bank oferując bezwarunkowe 4% na koncie oszczędnościowym. Dla osób, które gustują w kontach oszczędnościowych jest to bezkonkurencyjna oferta.

Ostatnią opisywaną ofertą było nowe iKonto od BNP Paribas oferujące 3% moneyback za zakupy w Internecie. Rocznie do zdobycia jest 600 zł premii.


Blog


Dzisiaj albo jutro nastąpi ważne wydarzenie: Strona „Jak Oszczędzić” wyprzedzi mój pierwszy blog „Droga do własnego M” w liczbie wyświetleń. Na teraz jest to 739 090 vs 738 515 odsłon.

Liczba wpisów: 3 (0), 13 (+2) (Jak oszczędzić.pl), 1 (-4) na NiK
Facebook: 188 osób (+6 osób), 747 osoby (+194) na Jak oszczędzić.pl
Liczba wyświetleń: 27 625 (+5025 odsłon), 99 301 (+20001 odsłon) na Jak oszczędzić.pl, 11 300 na Nieruchomościach i Kredytach (-350).

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:


Lokaty


Już wyżej zebrałem wszystkie promocje lokat. Są to:

Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:
·         Ranking lokat - czerwiec 2014


Kokos.pl


Bez zmian.


Giełda / Polisa Inwestycyjna


Brak zmian.


Waluty


Brak zmian.


Monety


Brak zmian.


Kredyt hipoteczny


Kolejny miesiąc, kolejna nadpłata. Wreszcie dokonany został wpis do hipoteki, więc rata zmniejszy się o ok. 150 zł.

Wciąż będę powtarzał, że bardzo miło jest co miesiąc otrzymywać nowy harmonogram z coraz to wcześniejszą datą zakończenia spłaty J


NieruchomościWydarzenie miesiąca


Ciężko jest mi wskazać jedno wydarzenie. Na hit miesiąca wskazałbym mimo wszystko start Smart Banku i bezwarunkowe 4% na koncie oszczędnościowym.

Zapraszam również do poprzednich podsumowań:
·         Podsumowanie maja 2014

·         Podsumowanie roku 2013


8 komentarze :

Tomek pisze...

No wielki szacunek dla Blofiego, jest to kolejne potwierdzenie, że można ! A u Ciebie auto, może jakieś szczegóły ? Czym jeździłeś, jakie auto chodzi Ci po głowie i jak będziesz je użytkował ?

Darek M.W. pisze...

Mam stare a chcę nowsze :) Jakieś pojemne ale nie za duże kombi chodzi po głowie. Użytkował będę mieszanie w firmie :)

RO pisze...

Co do auta, zmieniłem strucla "Opel Astra - 1995" na młodszy model - Toyota Corolla - 2003 i jestem zadowolony, od 2 lat jeździ praktycznie bezawaryjnie, można spokojnie coś w granicach 20 000 PLN poszukać w rocznikach 2005 nawet. Inna opcja to Fiat Croma, duże, tanie jak na swoją klasę i dobrze wyposażone ;-) jakbym dzisiaj kupował to bym się zastanawiał, bo jednak Corolla to maks. dla rodziny 2+1 ;-)

Darek M.W. pisze...

Hehe, widzę że posiadałeś takie samo auto jak ja ;)

Myślę o Peugeocie, jednak słyszałem mieszane komentarze na ich temat.

RO pisze...

Nie ma co sobie głowy zawracać opiniami o markach, liczy się konkretny egzemplarz więc i pewnie Peugota da się trafić ;-) Osobiście też bym myślał o czymś w stylu Citroena C4 Picasso, ale to jak ewentualnie zdecydujemy się kiedyś na powiększenie rodziny ;-)

Darek M.W. pisze...

Ja akurat szukam 307 lub 308 w kombi.

Anonimowy pisze...

Darek trzymaj się z daleka od francuzów a w szczególności od tojot produkowanych na francuski rynek. Jeżeli ma być używane młode kombi to skoda octavia benzynowa plus ewentualnie gaz. Ewentualnie opel z silnikiem isuzu ale nikt się takich aut nie pozbywa właśnie z powodu pancernego silnika.
Jeżeli chodzi o blofi to udało mu się głownie ze względu na prace w tradingu z pensją powyżej średniej krajowej. Ja się zbliżam do 3,5 roku oszczędzania na poważnie i przy odkładaniu ponad 100% wynagrodzenia będę miał w momencie połowy czwartego roku tylko ~70 tys. Więc nie chodzi o samodyscyplinę (jak widać u mnie jest większa) tylko o to ile można odłożyć.

Darek M.W. pisze...

Mam taki "pancerny" silnik w obecnym Oplu i już raz wydałem 2000zł na jego naprawę :D

Octavia jest za duża, tym ma żona jeździć i parkować w mieście. Gaz też odpada ze względu na podziemne parkingi.

Prześlij komentarz