poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Podsumowanie lipca 2014 roku - „To zbyt piękne, żeby było prawdziwe”


Przyłącz się do akcji: Jedz Jabłka … na złość Putinowi


Szczęście w nieszczęściu – sens życia


Finansowo to był najlepszy miesiąc w dotychczasowym życiu.

Lipiec to miesiąc, w którym otrzymałem dwie wypłaty, jedną od nowego pracodawcy, drugą od poprzedniego, gdzie przebywałem na płatnym urlopie.

Dodatkowo, w pracy otrzymałem swego rodzaju awans i nowe obowiązki, które pozwolę na jeszcze większy rozwój zawodowy.


Szczęście nie trwało jednak długo. Już tego samego dnia, którego otrzymałem informację o awansie, przyszły dwie złe wieści. Śmiertelna choroba żony i śmierć w rodzinie.

Aż nie chciało mi się wierzyć, że to się dzieje naprawdę. Czy to nie jest przypadkiem sen?! Scenariusz jak z filmu.

Już tego samego dnia zaczęliśmy inną dramatyczną drogę: „Drogę do Życia”. Niemal co trzeci dzień odwiedzając kolejnego lekarza i przeprowadzając jakieś badania. Nikomu nie życzę takich dramatów.

Obecnie czekamy na przyjęcie żony na oddział. To ma trwać 1 – 2 miesiące w ciągu których nic nie można w zasadzie nic zrobić.

Dopiero teraz zrozumiałem, dlaczego Polacy tak narzekają na służbę zdrowia. Tej wiele brakuje do normalności. Dowiecie się o tym dopiero wtedy, kiedy naprawdę będziecie jej potrzebować.

Jak się okazało, dwóch lekarzy specjalistów, u których wcześniej żona miała wizyty w związku z podejrzeniami, pomyliło się. Gdyby ten pierwszy nie pomylił się w prostej diagnozie i zleciłby prewencyjnie zabieg, uniknęlibyśmy ryzyka, które występuje obecnie. Wczesne wykrycie tej choroby daje niemal 100% szanse na przeżycie. Niestety od tamtej wizyty minęły już dwa lata…


Wiadomości finansowe


Wróćmy jednak do sfery finansowej, choć tutaj z wiadomych względów byłem mniej aktywny w ostatnim czasie.


Promocje

Kolejną świetną promocję wprowadził Bank Zachodni WBK. W zamian za wykonanie jednego przelewu z aplikacji mobilnej można otrzymać 30zł premii.

Do walki o nowych klientów ruszył mBank oferując świetne warunki eKonta mobilnego. Pytanie tylko jak długo taka oferta będzie trwała?

Citibank kolejny raz wprowadził promocję tablet za kartę kredytową. W całkiem prosty sposób można zgarnąć jakieś 500 zł w postaci tabletu.

W końcu doczekaliśmy się promocji nowego konta Alior Banku. W zamian za założenie Konta Wyższej Jakości można zgarnąć 50 zł premii. Konto jest naprawdę warte uwagi. Więcej szczegółów znajdziecie we wpisie:

Ostatnią opisywaną promocją była oferta Credit Agricole, który rozdaje do 290 zł premii dla nowych klientów 1Konta.


Blog


W zasadzie wszystkie statystyki poszły w dół:

Liczba wpisów: 1 (-2), 7 (-6) (Jak oszczędzić.pl), 0 (-1) na NiK
Facebook: 188 osób (bez zmian), 1211 osób (+464) na Jak oszczędzić.pl
Liczba wyświetleń: 27 413 (-200 odsłon), 77 594 (-20 000 odsłon) na Jak oszczędzić.pl, 8 600 na Nieruchomościach i Kredytach (-3800).

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:


Lokaty


W lipcu nie było żadnych super promocji w tej kategorii. Najlepsze oferty to:Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:


Kokos.pl


Bez zmian.


Giełda / Polisa Inwestycyjna


Brak zmian.


Waluty


Brak zmian.


Monety


Brak zmian.


Kredyt hipoteczny


Można by rzec: bez zmian. Kolejny miesiąc, kolejna nadpłata.


Nieruchomości


Brak zmian.


Wydarzenie miesiąca


Brak.


Zapraszam również do poprzednich podsumowań:

6 komentarze :

Anonimowy pisze...

Śledzę bloga już od dawien dawna. Ogromny szacunek dla autora za rzetelne i konkretne wpisy przynajmniej raz na miesiąc. Natomiast w tym wpisie wielki szacunek za podzielenie się informacją o tak tragicznych wypadkach życiowych. Nie każdy potrafi o tym napisać tak dosadnie, ale za razem przejmująco jak Pan. Niech Pan nie traci nadzieji nigdy, bardzo ważne jest pozytywne nastawienie ( uda się ! ) walce nawet z śmiertelną chorobą ( nie jedna osoba z niech wychodziła ).

Może warto udać się do prawnika ? w USA czy UK za rażące pomyłki w sztuce lekarskiej przyznaje się grube miliony i nie chodzi czasem o pieniądze, ale o zadość uczynienie i ukaranie tego bęcwała, który dopuścił się tak idiotycznych wyników. W Polsce powoli się to zmienia i już były wyroki przyznające wymierne odszkodowania.

I proszę tak nie narzekać na polską służbę zdrowia. Ona na prawdę nie jest taka zła jak większość Polaków myśli, czasem zdecydowanie jej nie doceniamy. Na zachodzie wcale nie jest lepiej, a lekarze również się mylą.

Życzę dużo siły w walce !

Baqu

Kamil Pieczonka pisze...

Trzymam kciuki za żonę, trudno mi sobie taką sytuację wyobrazić, ale wiem, że dacie rade!
Pozdrawiam!

Wojtek S. pisze...

Szok. Tak pięknie, radośnie rozpoczęty wpis na blogu i taka smutna wiadomość. Trzymajcie się, wierzę że wszystko dobrze się skończy.

Tomek pisze...

Masakra, pierwsze zdanie przeczytałem wręcz z uśmiechem, kolejne już nie. Nie będę pisał o finansach, bo teraz nie jest to najważniejsze. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia ! Trzymajcie się.

Anonimowy pisze...

Choroba chorobą czyli złem ale wszędzie mamy do czynienia ze zidioceniem. Kiedyś obnoszono się z jedzeniem połówki banana a teraz każą wpieprzać jabłka. To jest żenujące.

Tomek pisze...

Powiem szczerze, że od czasu tej akcji naprawdę polubiłem cydr. Dodatkowo pojawił się w klepach w fajnych cenach, można go kupić za cenę dwóch piw i jest moim zdaniem dużo smaczniejszy. Może trzeba podziękować Putinowi za to, że odkrył dla Polaków cydr ;)

Prześlij komentarz