poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Podsumowanie lipca 2014 roku - „To zbyt piękne, żeby było prawdziwe”


Przyłącz się do akcji: Jedz Jabłka … na złość Putinowi


Szczęście w nieszczęściu – sens życia


Finansowo to był najlepszy miesiąc w dotychczasowym życiu.

Lipiec to miesiąc, w którym otrzymałem dwie wypłaty, jedną od nowego pracodawcy, drugą od poprzedniego, gdzie przebywałem na płatnym urlopie.

Dodatkowo, w pracy otrzymałem swego rodzaju awans i nowe obowiązki, które pozwolę na jeszcze większy rozwój zawodowy.


Szczęście nie trwało jednak długo. Już tego samego dnia, którego otrzymałem informację o awansie, przyszły dwie złe wieści. Śmiertelna choroba żony i śmierć w rodzinie.

Aż nie chciało mi się wierzyć, że to się dzieje naprawdę. Czy to nie jest przypadkiem sen?! Scenariusz jak z filmu.

Już tego samego dnia zaczęliśmy inną dramatyczną drogę: „Drogę do Życia”. Niemal co trzeci dzień odwiedzając kolejnego lekarza i przeprowadzając jakieś badania. Nikomu nie życzę takich dramatów.

Obecnie czekamy na przyjęcie żony na oddział. To ma trwać 1 – 2 miesiące w ciągu których nic nie można w zasadzie nic zrobić.

Dopiero teraz zrozumiałem, dlaczego Polacy tak narzekają na służbę zdrowia. Tej wiele brakuje do normalności. Dowiecie się o tym dopiero wtedy, kiedy naprawdę będziecie jej potrzebować.

Jak się okazało, dwóch lekarzy specjalistów, u których wcześniej żona miała wizyty w związku z podejrzeniami, pomyliło się. Gdyby ten pierwszy nie pomylił się w prostej diagnozie i zleciłby prewencyjnie zabieg, uniknęlibyśmy ryzyka, które występuje obecnie. Wczesne wykrycie tej choroby daje niemal 100% szanse na przeżycie. Niestety od tamtej wizyty minęły już dwa lata…


Wiadomości finansowe


Wróćmy jednak do sfery finansowej, choć tutaj z wiadomych względów byłem mniej aktywny w ostatnim czasie.


Promocje

Kolejną świetną promocję wprowadził Bank Zachodni WBK. W zamian za wykonanie jednego przelewu z aplikacji mobilnej można otrzymać 30zł premii.

Do walki o nowych klientów ruszył mBank oferując świetne warunki eKonta mobilnego. Pytanie tylko jak długo taka oferta będzie trwała?

Citibank kolejny raz wprowadził promocję tablet za kartę kredytową. W całkiem prosty sposób można zgarnąć jakieś 500 zł w postaci tabletu.

W końcu doczekaliśmy się promocji nowego konta Alior Banku. W zamian za założenie Konta Wyższej Jakości można zgarnąć 50 zł premii. Konto jest naprawdę warte uwagi. Więcej szczegółów znajdziecie we wpisie:

Ostatnią opisywaną promocją była oferta Credit Agricole, który rozdaje do 290 zł premii dla nowych klientów 1Konta.


Blog


W zasadzie wszystkie statystyki poszły w dół:

Liczba wpisów: 1 (-2), 7 (-6) (Jak oszczędzić.pl), 0 (-1) na NiK
Facebook: 188 osób (bez zmian), 1211 osób (+464) na Jak oszczędzić.pl
Liczba wyświetleń: 27 413 (-200 odsłon), 77 594 (-20 000 odsłon) na Jak oszczędzić.pl, 8 600 na Nieruchomościach i Kredytach (-3800).

Jak przy każdym podsumowaniu, zachęcam do polubienia na Facebook:

„Droga do własnego M”:

„Jak oszczędzić.pl”:


Lokaty


W lipcu nie było żadnych super promocji w tej kategorii. Najlepsze oferty to:Rankingi lokat i kont oszczędnościowych:


Kokos.pl


Bez zmian.


Giełda / Polisa Inwestycyjna


Brak zmian.


Waluty


Brak zmian.


Monety


Brak zmian.


Kredyt hipoteczny


Można by rzec: bez zmian. Kolejny miesiąc, kolejna nadpłata.


Nieruchomości


Brak zmian.


Wydarzenie miesiąca


Brak.


Zapraszam również do poprzednich podsumowań:

6 komentarze :

Anonimowy pisze...

Śledzę bloga już od dawien dawna. Ogromny szacunek dla autora za rzetelne i konkretne wpisy przynajmniej raz na miesiąc. Natomiast w tym wpisie wielki szacunek za podzielenie się informacją o tak tragicznych wypadkach życiowych. Nie każdy potrafi o tym napisać tak dosadnie, ale za razem przejmująco jak Pan. Niech Pan nie traci nadzieji nigdy, bardzo ważne jest pozytywne nastawienie ( uda się ! ) walce nawet z śmiertelną chorobą ( nie jedna osoba z niech wychodziła ).

Może warto udać się do prawnika ? w USA czy UK za rażące pomyłki w sztuce lekarskiej przyznaje się grube miliony i nie chodzi czasem o pieniądze, ale o zadość uczynienie i ukaranie tego bęcwała, który dopuścił się tak idiotycznych wyników. W Polsce powoli się to zmienia i już były wyroki przyznające wymierne odszkodowania.

I proszę tak nie narzekać na polską służbę zdrowia. Ona na prawdę nie jest taka zła jak większość Polaków myśli, czasem zdecydowanie jej nie doceniamy. Na zachodzie wcale nie jest lepiej, a lekarze również się mylą.

Życzę dużo siły w walce !

Baqu

RO pisze...

Trzymam kciuki za żonę, trudno mi sobie taką sytuację wyobrazić, ale wiem, że dacie rade!
Pozdrawiam!

Wojtek S. pisze...

Szok. Tak pięknie, radośnie rozpoczęty wpis na blogu i taka smutna wiadomość. Trzymajcie się, wierzę że wszystko dobrze się skończy.

Tomek pisze...

Masakra, pierwsze zdanie przeczytałem wręcz z uśmiechem, kolejne już nie. Nie będę pisał o finansach, bo teraz nie jest to najważniejsze. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia ! Trzymajcie się.

Anonimowy pisze...

Choroba chorobą czyli złem ale wszędzie mamy do czynienia ze zidioceniem. Kiedyś obnoszono się z jedzeniem połówki banana a teraz każą wpieprzać jabłka. To jest żenujące.

Tomek pisze...

Powiem szczerze, że od czasu tej akcji naprawdę polubiłem cydr. Dodatkowo pojawił się w klepach w fajnych cenach, można go kupić za cenę dwóch piw i jest moim zdaniem dużo smaczniejszy. Może trzeba podziękować Putinowi za to, że odkrył dla Polaków cydr ;)

Prześlij komentarz